Změna jazyka ve verzi Ultimate

Verze Ultimate je považována obecně za předraženou. Na jednu stranu obsahuje mnoho "vymožeností" (prakticky tedy souhrn vlastností domácí verze Home Premium a pracovní Business) a Microsoft ani nepředpokládá, že by si ji lidé ve velkém kupovali (je jen pro "fajnšmekry"). Na druhou stranu když už se člověk rozhoduje o koupi softwaru, tak nějak tíhne k tomu koupit si "celý balík" a ne jen nějakou oklešněnou verzi. Jenže dát 15 000 korun, to chce mít pořádný důvod. Jeden z nich může být možnost přepínání jazyků.

Změna jazyka

Jazyk lze změnit velice snadno, pak se stačí jen odhlásit a přihlásit

Minulý týden se objevilo 15 jazykových balíčků jako volitelný upgrade. Funguje to velmi snadno: prostě si stáhnete ty balíčky, o které máte zájem (němčina má cca 200 MB). Po instalaci stačí zabloudit do Ovládacích panelů a v regionálních nastaveních zvolit jazyk. Přepnete a stisknete OK. Jediné, co nyní musíte udělat, je odhlášení a nové přihlášení (tzn. není nutný restart). Pak už s vámi bude Vista mluvit novou řečí.

 

Je to výhoda stojící za 15 000 korun? Těžko říct. Určitě se to bude hodit 1. března, kdy se snad jako balíček objeví čeština a stávající uživatelé anglické Ultimate verze jenom dvakrát klepnou myší. Pak se to může hodit při vývoji programů do celého světa. Možná také pár lidem, kteří budou chtít jazyk přepínat podle toho, jestli jsou dlouhodobě na služebce v cizině a pak zase doma...

No, asi to kromě prozatím prozrazených Ultimate Extras a možnosti přepínat jazyky bude chtít ještě další výhody, aby se cena vyplatila.

 

Typ článku:

Komentáře

Na Linuxu si mohu jazyky přepínat zadarmo.
Obrázek uživatele Michal Politzer

Bože, na mobilu si taky můžu přepínat jazyky zadarmo, no a co? Jak to souvisí s tématem? Poukazuji na to, že rozdíl mezi Home Premium/Businnes a Ultimate je několik tisíc a jednou z výhod je možnost přepínat jazyk... Linux s tím nemá co dělat.

Michal Politzer
www.mojevista.cz

No a o tom to je mladý muži   Doufám, že fandíš legálním woknům
Obrázek uživatele Michal Politzer

Nechápu trochu, o čem to tedy je, ale poznámka o mladém muži mi lichotí :)

Fandím kde čemu, budete se divit asi... Fandím Vistě a mrzí mě, že ji Microsoft nedodělal do 100% stavu. Velmi mě mrzí, že česká verze je horší než anglická. Ještě víc mě mrzí, že tým Office vyvíjí už dvě tři verze úplně mimo mísu, neřeší problémy Office, nepřidává nové užitečné vlastnosti...

Fandím i Linuxu, ale tak nějak začínám mít pocit, že ten skutečně kvalitní free nebude... protože když je něco free, tak do toho kecá moc lidí a leze z toho "guláš"...

Fandím i MacOS - kéž bych si jej ale mohl nainstalovat na svůj notebook s Intelovým procesorem a nemusel si zrovna kupovat Apple železo... Apple je fajn, ale dost předražený...

Tak nějak ale nemám rád komentáře mimo mísu. Jsme na webu o Vistě, kazit tady lidem radost z Visty a tvrdit, že Linux je lepší, to je hodně mimo mísu. Ale budiž, ať každý píše, co se mu chce :-) Já jsem taky vlastně někdy mimo mísu, když u diskuzí o antivirech radím "zapomeňte na antiviry, žádné viry už delší dobu neexistují..."

Michal Politzer
www.mojevista.cz

pekne povedane ;) vista 4eva,microsoft 4eva,bill gates 4eva...a kecajte si co chcete,zato ze je sikovny nieje kk*

Michale,

díky za hezký článek!

K Tvé vtipné poznámce o virech:

Viry už dnes opravdu potkáš jen na hodně zaneřáděných starých počítačích :-)

Zato síťových červíků, trojanů a dalších špionských exploitů je v internetové síti jak na.ráno :-/

Pokud se nepřipojuješ do veřejné sítě, nepotřebuješ při troše opatrnosti žádný antivirový program.

Protože se však evidentně připojuješ (jak jinak bys mohl vést tento site, že ;-) tak si pořiď hodně rychle kvalitní antivirus/antispyware/firewall, nejlépe jako balík (např. Symantec Internet Security apod.)

A hlavně nikomu neraď, aby si nic takového neinstaloval, protože to není potřeba. To není příliš moudré. Prostuduj si důkladně základní způsoby šíření síťových červů a pochopíš to.

OS Vista s Defenderem není dostatečnou obranou proti průniku exploitů, hackerů a dalších potvůrek, zvláště 32-bitový OS nikoliv.
OS Vista/64 IMHO ještě zůstane nějakou (krátkou) dobu hardwarově imunní. I zde však mám instalovaný spolehlivý bezpečnostní balík.

Milan

Milan
Obrázek uživatele Michal Politzer

Psal jsem to tady fakt už mockrát, ale tedy ještě jednou:

  • viry - nejsou
  • červy - nutno mít záplatovaný systém a firewall (Vista splňuje)
  • spyware - vhodné je mít antispyware, zejména je nutno omezit procházení nebezpečných webů a neinstalovat kdejakou krávovinu. (Ve Vistě je Defender)

Netvrďte, že Vista má nedostatečný firewall nebo nedostatečný spyware, to jsou jen spekulace. Takže asi tak. Žádný "bezpečnostní" balík bych si na počítač nikdy nenainstaloval, chci na počítači pracovat, ne se koukat na blikací ikony u hodin...

Nemám antivir od dob Windows XP, antispyware používám až od Windows Defenderu (předtím jsem příležitostně spustil Lavasoft adaware), firewall až od Windows XP SP1. Nikdy jsem nic nikde "nechytil", a to nepoužívám počítač jen já, ale i manželka. Jenže taky neinstaluji na počítač krávoviny, nespouštím exe z mailu, nechodím na warezové stránky, nevypínám UAC a tak nepracuji s počítačem jako administrátor.

Michal Politzer
www.mojevista.cz | www.mojeoffice.cz

už jsem to tady taky psal, a to dokonce že lezu na warez i porno a antiviry za poslední 3 roky mě nikdy nic nezahlásili,
je pravda že tam odsaď nic nestahuju, tak asi na tom něco pravdy bude že je antivir jenom na okrasu a falešný bezpečí.

as a Christian. He and his chanel bag 2.55 his wife built Sukup Manufacturing Co. 47 tiffany necklaces 47 years ago in Sheffield, Iowa, and miu miu boots and he is intentional about giving away hermes scarf away at least 10 percent of his discounted burberry handbags his income, as the Bible indicates. Sukup bezel diamond Sukup said the company, which makes grain

watches rolex

grain handling, drying and storage equipment, only

Nike Shox TL III

only recently reached its success in the

replica prada handbags

the past 10 years through the management

fake chanel necklaces

management of his sons. He said he

rolex ladies datejust

he believes it would be an injustice

zenith replica

injustice for his two sons or six

Hermes replica

six grandchildren to have to pay excessive

rolex submariner replica

excessive taxes when he dies, on top of the corporate

???? ???????

corporate and income taxes he pays annually."I'm

??????????

annually."I'm not saying we shouldn't pay taxes.

?????????

taxes. We all have a debt," said

discount gucci handbag

said Sukup, who hopes Congress passes an

rolex explorer

an estate tax of 25 to 35

Adidas Running Shoes

35 percent."Don't you think that's enough? I

replica versace handbags

I paid taxes on the business all

Bvlgari Ergon

all these years. I think they should

gucci handbags sale

should be reasonable about this."Can Michael