XP jako Vista, to je Vista Transformation Pack 6

V létě 2006, kdy jsme čekali na Vistu a stávající betaverze nebyly na opravdovou práci ještě příliš stabilní, jsme psali o možnostech změny vzhledu XP tak, aby se Vistě podobaly (více zde). Teď už je sice finální Vista venku, ale stejně není úplně špatný nápad ještě nějakou dobu u XP zůstat. Pokud se vám ale vzhled Visty líbí, zkuste na svoje XP dát program nazvaný Vista Transformation Pack.

Opravdu jsou to XP!

Vista Transformation Pack 6 je kouzelný balíček, kterým můžete změnit vzhled vašich Windows XP. Vista Transformation Pack 6 vám kompletně změní vaše XP kompletně od spouštěcí obrazovky až po přehrávač Windows Media Player 11.

 

Zde je jen stručný a neúplný výpis toho, co se ve vašich XP změní:

  • spouštěcí obrazovka
  • přihlašovací obrazovky
  • všechny ikony
  • téma Windows (tedy kompletní změna vzhledu oken)
  • Glass (průhledná okna)
  • zvuky se použijí ty z Windows Vista
  • přidají se různé efekty a další
Změn je opravdu hodně a vynikající je i provedení zvuků ve Windows. Nevýhody jsou však v tom, že program zpomaluje znatelně počítač a navíc má problémy s instalací i odinstalací. Program lze využít jen ve Windows XP.

Ke stažení: http://www.windowsxlive.net/?page_id=15

Typ článku:

Komentáře

Když já prostě s těmito transformátory a převlékači kabátů nějak nejsem happy. Chápu, že když něco vypadá hezky, resp. hezčeji, než verze předchozí, lépe se s tím něčím taky pracuje. Ale funkce jsou funkce. Na motor škůdky stodvácy taky nebudu montovat karoserii A8. A kdyby, asi bych zjistil, že výkon klesl o X %. Možná přeháním, ale tyhle věci podle mého jen pěkně za*****u systém. Funkčnost na úkor vzhledu? Definitivně ano.

Chápu však, že toto placebo asi uživatele XP zahřeje.

____________________
Libor Kříž, Extra PC


______________________________
Libor Kříž
Obrázek uživatele Michal Politzer

No je to tak, je to skoro placebo... Ale asi tak: Vistu jsem si poprvé nainstaloval někdy na konci května, ale na práci to bylo ještě nepoužitelný. Takže jsem dál dělal na XP. No ale po tom vzhledu se mi nějak stýskalo. Tak jsem si nainstaloval prográmky na změnu bootovací obrazovky, přihlašovací obrazovky a témat (psal jsem o tom tady) - a bylo to docela fajn. Ale je fakt, že ta změna nijak počítač nezpomalila (tedy oproti normálně zaskinovaným XP - je fakt, že ale většinou jsem dřív XP provozoval ve vzhledu W2000).

Co tohle, to je otázka. Efekty jako Glass asi systém dost zpomalí, protože narozdíl od Visty, která na to má komplet vykreslovací engine, se musí každý průhledný pixlík počítat

Michal Politzer
www.mojevista.cz

Takže dámy a pánové, (zobecním, ač nerad) pokud nemáte počítač s výkonem Goléma, nebo o něco vyšším, pak si na transformátor nechte zajít chuť. Pokud tak neučiníte, vězte, že váš klon operačního systému Windows Vista XP 2006 bude sice vypadat hezky, ale nebude možné na něm pracovat (možná přeháním ).

A pokud máte na stole našlapané dělo, pak máte jistě i dost peněz, abyste šli do krámu a Vistu si koupili. Kdyby majitel webu MojeVista.cz souhlasil, ukázal bych vám cestu, kde je možné Vistu i s podpisem Billa Gatese sehnat. A pro dva šťastlivce zdarma.

____________________
Libor Kříž, Extra PC


______________________________
Libor Kříž
Obrázek uživatele Michal Politzer

Komentář přesunut k vhodnějšímu článku

______________________________
Libor Kříž

Mám tu možnost mít počítač o síle Golema, ale nebudu cpát peníze do něčeho, co nechám prověřit hloupé a zdokonalit za jejich peníze. Ale vzhled je pěkný, tak než to dotáhnou u Microsoftu ke ehm dokonalosti, alespoň zůstanu u xp převlečených do visty.

jak jsem si zde pročítal články,  nemohu se vším plně souhlasit. Nahrál jsem si kabátek na XP a to bez problému, to samé i s odinstalací. Vše funguje jak fungovalo předtím. Co se týká zpomalení systému, jde také o to, co má daný uživatel nastavený při spuštění počítače. Nejedenkráté jsem se setkal u PC s Golémem, kterému trvalo snad 5 minut než se systém spustil ve 100% a při dotazu na uživatele co tam vše má, mi bylo řečeno: " Jen to nejnutnější."  Me systém pracuje s "kabátem" bez jakéhokoli problému. Filmy se netrhají, grafika při hraní je také v pořádku, takže problém visím jen ve špatné správě počítače.  Co se týká originálních W Vista.. bude chvilku trvat než se dořeší chyby a problémy. Ti, kteří na to peníze mají si jej pořídí a nebudou řešit, zda-li je tam někde nějaká chyba či ne. Ostatní počkají a budou se muset smířit že XP u nich nějakou chvíly zůstanou.. tak jako u některých W98 atd....

Mám na dnešní poměry průměrnou sestavu AMD Athlon +3000 (sckt.754), 1 536 MB DDR RAM, Ati Sapphire Radeon X700Pro a vše jede bez problému(žádné zpomalení systému jsem nespozoroval) a to i se zapnutou průhledností oken. V době užívání tohoto programu jsem měl 512 MB DDR RAM... a jelo to stejně dobře. Možné ale je, že je to verzí packu, protože já mám nainstalovanou verzi 5.5. Instalace je možná trošičku náročnější, poněvadž se musí učinit jisté kroky, o kterých jsem se dočetl až na jedné diskusi. Měl jsem ale i malý problém s korektním zobrazením nabídky start po instalaci, ale vše se dalo vyřešit nastavením vzhledu ve vlastnostech. Transformaci používám již 5 měsíců a stále mne neomrzela. Dávám 9 bodů z 10ti.

Idu vam spojazdnit priesvitne okna v XP? Skusam uz vselico ale stale bez vysledku. Nemohlo by to byt napr. driverom na grf?

Vista Transfomatoin pack možná není špatný, ale vyzkoušel jsem také kromě něho i Vista Customization Pack (má asi 50 mb) který vypdá tak o 50 % lépe, doporučuji ho vyzkoušet.
Obrázek uživatele Petr Homoky

Možná? On opravdu není špatný, je to ten nejlepší a nejpropracovanější transformátor a stojí za něm i Vista inspirator
Zatím jsem jen testoval RTM (tedy sestavení 6000), ale už bych měl mít kompletní českou verzi, která by měla být ohodně novější a aktualizovanější oproti mé veerzi. Měla by také obsahovat vyšší kompabilitu. :)

Tyto *packy vzhledu jsou sice fajn v tom, že umí přizpůsbit vzhled skutečně svému cíly dost blízko, ale problémem je pak právě následná instalace, jež všelijak "rozhází" systém, atd.

 

Lepší je tedy podle mě použít Ux theme multi patcher a poté si stáhnout libovolné téma vzhledu, kupříkladu se stránek deviantart.com. Skvělá jsou kupříkladu témata vzhledu od člověka, který si říká Leosss. Jeho téma jsem si jen drobně upravil a spolu s použitím softu pro zprůhlednění hlavního panelu a prográmku Y'z Shadows pro stínováné oken to nemělo chybu.

Výhodou je, že se nemusíte omezovat jen na vzhled visty, ale přizpůsobit vzhled kupříkladu vhledu Ubuntu Linuxu, nebo MacOS X.

No a pokud už opravdu nelze být bez průhlednosti rámů okolo oken, pak lze doporučit program Window Blinds. Za 20 dolarů dostanete zcela nový vykreslovací engine (pravda, ne každý program s ním umí pracovat zcela správně a u některých je třeba nastavit výjimky). Jde o to, že Window blinds používají k vykreslování akceleraci pomocí grafické karty, tedy stejně tak, jako Aero ve Win Vista. Sami si zkuste spustit správce úloh, lsedovat vytížení procesoru a pritom pohybovat rychle po desktopu nějakým oknem. CPU půjde ke 100% vytížení a ikony pod oknem se budou překreslovat pomalu. Zato při použití Window Blinds můžete s oknem mlátot z jednoho rokhu monitoru na druhý jak chcete a vytížení CPU nepřesáhne 40-50% - často méně, s tím, že vše se bude překreslovat naprosot plynule v reálném čase.

Celkově to tedy něco málo sebere z RAM, ale pokud máte 512MB-1GB, tak nemáte problém, protože se výkonnost vrátí na úspoře CPU.

Nepotřebujete-li tedy všechny nové Vista Ready funkce a ke štěstí vám skutečně stačí vzhled, pak se těch 20 dolarů vyplatí.

No a pokud jde o téma vzhledu pro WB, pak doporučuji hledat téma od slovenského chlapíka 6205, jehož práce je založena na úpravě tématu od jemahoo.

Transformation pack je sice moc hezká věc, včera jsem si ho nainstaloval a antivirus začal oprávněně řvát ohledně trojanů a jiných hrůz. Pomineme-li to, že výsledný efekt se Vistě podobá tak na 40 procent tak to opravdu za to nestojí, nakonec jsem si nainstaloval přímo Visty a mám klid.

zdary naistaloval sem si vista transformation pack a fak nemam nakyho golema takze  vsechno co mi slo bez problemu se mi ted mrda.. jak to mam kua vodinstalovat??:D pls napiste na maila.. dulrzityy!!

to mash hodne zle, nebot to neodinstalujes, ale to nevadi... windows vista totiz jsou xpecka s novym kabatkem, respektive abych to rekl rovnou neni tam nic noveho

jak jsi přišel na to, že Vista jsou XP s novým kabátkem a není tam nic nového? Jak dlouho jsi používal Visty? 14 dní fakt nestačí. Po půlročním každodením používání Visty je rozdíl mezi ní a XP takový, jako mezi XP a Win 95

Vim Jak na to sam sem stim mel potize napis mi sem tve ICQ a viresime to jo ? :-) mej se

Ahoj, taky bych se toho potřebovala zbavit...poradíš mi prosím...moje ICQ 191764976...dík moc:)

zdravim chtel bych jednu odpoved kdyz sem se dival na obrazky tohohle programu na stahuj.cz tak tam byl obrazek jak se sposti vindows bylo tam napsano vindows vista a nad tim byla ta vlajecka vindows,ale ja tam ma taky napsano vindows vista ale vlajecka je z xp jak je to mozne?????????????

Dobry den.Ma problem a timto stahnutym programem.Stahla jsem si jej a kdyz na tuikonu kliknu tak se me na obrazovne objevi zelena plocha s nejakymi carami a hnedka zmizne.A zadna zmena nenastala .Prosim poradte mi!