Známe ceny Windows 8.1

Windows 8.1 budou dostupné zdarma pro majitele současných Windows 8, to již víme, ale co lidé, kteří si chtějí zakoupit krabicovou verzi, připravil si pro ně Microsoft nějakou slevu a Osm jedničky budou levnější než stávající Windows 8? Windows 8.1 v podobě update budou dostupné pro majitele Windows 8 od 17. října v ČR na Windows Store. Krabice s médiem se začnou prodávat o den později, a za jaké ceny se dozvíte právě v tomto článku.

Vypuštění upgrade z Windows 8 na Windows 8.1 prostřednictvím Windows Store v České republice připadá na 17. říjen na 13 hodinu odpolední. Zpočátku se ale počítá s tím, že servery budou zahlcené a na některé zájemce nebudou servery schopné odbavit i několik hodin, je dobré to vzít na vědomí a počítat s tím.

Nyní už k samotným cenám, která Microsoft zveřejnil na svém firemní blogu. Ceny krabicových vydání se nijak nebudou lišit od částek, které nyní zaplatíte za Windows 8.0.

  • Windows 8.1 (Core): 119,99 USD (2300,-Kč)
  • Windows 8.1 Pro: 199,99 USD (3900,-Kč)
  • Windows 8.1 – upgrade na edici Pro: 99,99 USD (1900,-Kš)
  • Windows Media Center (pouze pro majitele edice Pro): 9,99 USD (200,-Kč)


Tyto výše uvedené ceny jsou platné pro americký trh, sumy v eurách, které platí pro celou Evropu, včetně tuzemského trhu, jsou klasicky podstatně vyšší a neplatí zde ani přepočet jedna ku jedné (1 EUR = 1 USD), posuďte sami:

  • Windows 8.1 (Core): 119 EUR (3000,-Kč)
  • Windows 8.1 (Pro): 279 EUR (7000,-Kč)
  • Windows 8.1 - upgrade na edici Pro ze základní Core: 159 EUR (4000,-Kč)

Nikde není žádná řeč o OEM licenci, kterou využívali zejména stavitelé domácích počítačových sestav, protože byla levnější oproti krabicové verzi, ale nesla si s sebou jednu velkou nevýhodu - nebyla totiž přenositelná a byla pevně spojena se základní deskou počítače. Microsoft to nijak nevyřešil, všichni si budou muset koupit krabicovku. 

Pokud uvažujete o upgradu ze starších systémů Windows 7, Windows Vista nebo Windows XP, tak se mějte na pozoru. V případě přímého upgradu z Windows 7 na Windows 8.1 přijdete o aplikace. V případě Visty a archaických XP-éček Microsoft doporučujete jít cestou čisté instalace. 

Typ článku:

Komentáře

Basel is definitely rolex replica sale form this year bloom, although many people think last year has been the rise of the female form, but this year saw a huge lineup of Basel female form female form just know that this year is the year. And replica watches sale form can be said to be the most popular this year, a Fiyta. This far-reaching implication stylish female form replica watches uk openwork design carved into a wonderful disk Clover. As the light and angle changes, lobes will show different light, such as offshore clouds like a dream, but can be observed through the lobe under the movement of its beauty. Aspect previous rolex replica sale show is always the most complex process, and look at the complex process of fake cartier watches not miss Tourbillon, Chinese people love the rolex replica uk has a unique tourbillon plot, but this limited edition 100 to commemorate the success of China's first manned space flight 10th anniversary of Fiyta tourbillon can not even be missed.