Windows 8.1 od zítřka ke stažení na Windows Store

Tak jsme se konečně dočkali. Očekávaná aktualizace Windows 8 zítra odpoledne spatří světlo světa. Podle oficiálních zpráv se Windows 8.1 objeví na Windows Store českým uživatelům kolem 13 hodiny odpolední. Je možné, že dojde k přetížení serverům a v praxi si tak update stáhnete ze Storu později, nicméně zítra se máme všichni zájemci dočkat.

Windows 8.1 přinese novinky hlavně v oblasti dotykového prostředí Metra (nové rozměry dlaždic, sjednocené metroidní nastavení, lepší rozložení Metro aplikací, vylepšený obchod s aplikacemi Store a další...). Desktop se dočká pouze dvou změn - návrat tlačítka Start (které ale Osmičky přepne do Metra, žádnou nabídku nečekejte) a možnost si ve Windows nastavit, aby systém po přihlášení nastartoval rovnou na plochu.

Zájemci si budou moci aktualizaci stáhnout z Windows Store pod názvem Windows 8.1 Update. Pro to, aby se vám tato položka v obchodě objevila, je nutné mít stáhlé veškeré aktualizace šířené prostřednictvím Windows Update. Upgrade z Windows 8 na Windows 8.1 budou moci provést i ti, co nemají online Microsoft účet a zůstali věrni tradičnímu offline uživatelskému účtu. 

Typ článku:

Komentáře

Po zkušenosti s notebooky od HP bych se do upgradu nehrnul, Na HP 655 následně přestane pracovat rozhraní ethernet a doposud nevím o tom že by to šlo nějak opravit mimo reinstalace zpět na Win8. Po koupi ProBook HP 470G0 jsem následně upgradoval na Win 8.1 a podotýkám, že notebook byl cca. 4 dni doma a začal při bootu padat do modré. Nepomohlo ani recovery, skončilo to opět reinstalem na zpět na Win 8 a tam to taky zůstane. Skutečně zde platí, že kdo si počká tak se možná dočká.