Windows 8 oficiálně vypuštěny na trh

Microsoft na konferenci BUILD v New Yorku v pátek, 26. října, představil novou verzi svého operačního systému Windows 8. Ukázal také zařízení různých značek a výrobců, které si s novým systémem sedí naprosto báječně. Samozřejmě šlo zejména o hybridní tablety a nechyběla ani ukázka "obyčejného" notebooku bez dotykového displeje, jak si poradí s tabletovým rozhraním Metrem. (Pomocí speciálních touchpadových dotykových gest celkem slušně.) 

To, co je nového a jaké všechny funkce a možnosti nové Osmičky mají, o tom už bylo napsáno dost a není nutné to neustále dokola opakovat. Na webových stránkách Win8.cz a na MojeWindows.cz v patřičné sekci toho najdete dost a dost. 

Nyní je důležité si připomenout v jaké formě si můžeme nový systém zakoupit. Nejvýhodnější je jednoznačně využít upgrade program, kdy můžete z libovolné edice Windows XP, Windows Vista a Windows 7 přejít na nejvyšší maloobchodní edici Windows 8 Pro (analogie Windows 7 Ultimate) za 29,99 EUR (cca. 750,-Kč). Pokud máte počítač s předistalovanými Sedmičkami zakoupený v období od 2. června (do 31. ledna 2013) můžete na Osmičky povýšit za 14,99 EUR. 

Pokud se tedy rozhodnete pro výhodný upgrade z některé ze starší verze Windows, pokračujte na oficiální webovou stránku, kde si stáhnete pomocníka pro upgrade na Windows 8, který vás celým procesem po jednotlivých krocích provede. Od kontroly současné licence, přes zaplacení prostřednictvím PayPalu nebo kreditní karty podporující internetové platby, stažení instalačky, po zahájení samotné instalace, popř. vytvoření instalačního DVD nebo bootovatelné USB klíčenky pro pozdější instalaci. 

Jinak si můžete operační systém zakoupit v eshopech jako OEM licenci. Případně je k dispozici také krabice s upgradem ze starší verze Windows. Spolu s ní obdržíte 32-bitové i 64-bitové Windows 8 Pro, to je právě jedna z výhod krabicové verze upgradu. Pokud totiž provádíte digitální upgrade přes asistenta, tak se vám vždy, bez možnosti výběru, stáhne verze systému, na které je pomocník aktuálně spuštěn. Této problematice se věnuje samostatný článek.

Typ článku: