Windows 8.1 RTM byly finalizovány a známo je i datum uvedení na trh

Windows 8.1 přinesou uživatelům několik významných novinek a možností. Vylepšení se dočkalo hlavně dotykové rozhraní Metro, které v sobě obsahuje spousty nových prvků a funkcí, díky čemuž budou tablety s Windows 8.1 zase o něco více použitelnější. 

Modern UI (chcete-li Metro) v aktualizovaných Osmičkách nabídne nové rozměry živých dlaždic na úvodní obrazovce, lepší rozvržení obrazovky v případě otevřených více Metro aplikací (nebude se omezovat na dosavadní rozdělení obrazovky, kdy 2/3 zabere jedna aplikace a zbylou část úzký panel třeba s Twitter aplikací s výpisem nejnovějších zpráviček).

Přibude několik nových integrovaných aplikací a velkého vylepšení se dočkal také Windows Store, který nabídne například doporučené aplikace. Další část nastavení se přesunula do Metra, takže uživatelé dotykových zařízení nebudou muset takřka vůbec chodit do desktopových Ovládacích panelů. 

Windows 8.1 mají být lépe optimalizovány pro menší úhlopříčky tabletových displejů. Microsoft tak reaguje na celosvětově velkou poptávku po malých sedmi nebo osmi palcových tabletech, které se nyní stávají stále více žádanějšími v porovnání s klasickými 10" tablety.

Pro konzervativnější uživatele dávající přednost klávesnici a myši nadcházející Windows 8.1 mnoho nového nepřínáší. Do Windows 8.1 se sice vrátí tolik avizované tlačítko Start, ale po kliknutí na něj se dostanete do Metra, takže rovnou zapomeňte na původní funkcionalitu - nabídku Start. Dále bude možné nastavit, aby Windows 8.1 startovaly přímo do desktopu (na plochu) a nikoliv do Metra jako nyní bez možnosti volby (pokud tedy nepožujete nástroj třetí strany). 

Windows 8.1 vyjdou 17. října, kdy bude uživatelům nynějších Windows 8 zpřístupněn bezplatný update prostřednictvím eshopu s aplikacemi Windows Store, a 18. října se dostanou do maloobchodního prodeje v krabici s DVDéčkem. 

Typ článku: