Upgrade z Windows 7 na Windows 8 za 15 eur i v ČR

Určitě vám neuniklo vydání Windows 8 Release Preview a informace o plánovaném datu vydání finálních Windows 8. Masa lidí by mohla uvažovat následujícím způsobem - s nákupem nového počítače počkáme až na podzim, kdy vyjdou ty nová Windows. A právě Microsoft se tomuto scénaři, kdy by se mohly radikálně propadnout prodeje nových desktopů a notebooků, snaží zabránit možností zisku výhodného upgradu z Windows 7 na Windows 8.

V současné době už máme všechny důležité informace potvrzeny oficiální zprávou Microsoftu. Pokud si zakoupíte v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013 nový počítač s předinstalovaným operačním systémem Windows 7 automaticky získáte nárok na upgrade na Windows 8 za cenu 14,99 eur (zhruba 375,-Kč).

Upgrade bude možné využít z edicí Windows 7 Home Basic (resp. Home Premium), Professional a Ultimate. Za cenu 14,99 eur získáte vždy nejvyšší verzi Windows 8 Pro, čili za výhodnou cenu získáte některé užitečné funkce, které jsou v nižších edicích Windows 8 (ale i Windows 7) nedostupné. Funkce edicí Windows 8 a Windows 8 Pro můžete porovnat zde. Upgrade se nevztahuje na netbookovou variantu Windows 7 Starter.

Pro uplatnění nároku se musíte zaregistrovat na webové stránce pro tento účel zřízené, kde vyplníte nezbytné údaje a Microsoft verifikuje datum nákupu počítače a pravost licence Windows 7. Poté obdržíte mail, kde budou k dispozici podrobnější informace o upgradu a nejspíš také výzva k uhrazení částky prostřednictvím kreditní karty Visa nebo MasterCard. V některých zemí má být k dispozici možnost provést platbu pomocí elektronické peněženky PayPal. Možnost provést upgrade po uhrazení zmíněné částky bude možné nejpozději do 28. února 2013.

Dále si budete moci nechat za příplatek a za úhradu poštovného zaslat instalační disk s Windows 8. Jinak bude pochopitelně možné si vytvořit vlastní instalační médium pro pozdější reinstalaci operačního systému.

Typ článku: