Windows 8

Novinky v instalačním procesu Windows 8.1, instalačku snadno stáhnete ze serverů Microsoftu

Před nějakým časem jsem chtěl kompletně přeinstalovat operační systém na svém notebooku. Velmi nemile mě překvapilo, že ačkoliv je upgrade z Windows 8 na Windows 8.1 zcela zdarma, licenční klíč, který jsem kupoval v době vydání Windows 8, nebylo možné použít na instalačku Windows 8.1. Čili jsem si musel odbýt nezbytné kolečko: instalace Windows 8 -> několik stovek megabajtů aktualizací -> upgrade na Windows 8.1 -> další objemné balíky aktualizací. Nepochopitelné.

Typ článku:

Windows 9 (Threshold) vyjde na jaře, novinkami potěší desktopové uživatele

Máme tu k dispozici další informace o připravované verzi operačního systému (s pravděpodobným názvem) Windows 9, které pochází od respektované IT novinářky Mary Jo Foley, která se vesměs nemýlí. Windows 9 pod kódovým označením Threshold vyjde na jaře příštího roku, mezi zasvěcenými se konkrétně mluví o dubnu 2015, ostatně jak jsem vás již informoval v předchozím článku. Hlavně se ale můžeme těšit na přívětivější používání systému vyloženě desktopovými uživateli...

Typ článku:

Windows 8.1 Update již můžete stahovat i na české verzi systému

Pravidelně každé druhé úterý v měsíci vychází pro operační systémy Windows a další Microsoft produkty aktualizace. Ne jinak tomu bylo dneska, ale tentokrát Microsoft vypustil avizovaný objemný balík s názvem Windows 8.1 Update, který do Osmiček přináší několik nových zajímavých prvků. A radost z toho mohou mít všichni zarytí "desktopáři", protože tato aktualizace je předzvěst blížícího se tlačítka Start a jeho inovované nabídky.

Typ článku:

Za dva měsíce vyjde velká aktualizace pro Windows 8.1

Microsoft nám v poslední době dělá samou radost, alespoň podle spekulací, které v uplynulých týdnech vyplynuly na zemský povrch. V očekávané Windows 9 nabídne řadu vylepšení ke spokojenosti desktopových uživatelů, kteří se dosud odmítají sžít s Metrem a protestují proti jeho integraci na (zatím stále) běžných nedotykových počítačích. V dubnu sice nevyjdou Devítky, ale relativně velký update pro Windows 8.1, který nepřinese pouze a jenom změny uvnitř systému...

Typ článku:

První informace o Windows Threshold

Teprve v říjnu byla uvolněna aktualizace Windows 8.1 a už se mluví o jejím nástupci. Veškeré informace uvedené v tomto článku jsou čiré spekulace, za kterými ale stojí významní IT novináři s kontakty na klíčové lidi ve vývoji společnosti Microsoft Mary Jo Foley a Paul Thurrot. Podle Foley ponese nadcházející verze desktopo-tabletového systému kódové označení Threshold, možná se dočkáme oddělení dotykové a nedotykové verze OS a návratu nabídky Start. Toto všechno by se mělo promítnou do nových Windows, které přijdou na trh nejdříve na jaře 2015.

Typ článku:

První velká aktualizace pro Windows 8.1 je tu

Microsoft spolu s příchodem první verze Windows 8 se značně polepšil. Poslední dobou reaguje pružněji na nově objevené chyby a nedostatky a pro tyto chyby v rámci operačního systému vydává aktualizace i v jiné termíny než klasické záplatovací druhé úterý v měsíci. Za to si zaslouží velkou pochvalu, jenom vzpomeňte na první větší aktualizační balíček pro původní Osmičky, který byl vydán ještě před uvedením Windows 8 na trh...

Typ článku:

Windows 8.1 a vylepšený SkyDrive

SkyDriveV souvislosti s Windows 8 a jeho současným nástupcem Windows 8.1 se čím dál častěji skloňuje slovo cloud a jeho integrace do základu systému. Funkce cloudu a SkyDrivu v nynějších Osmičkách dostává nový rozměr, protože microsoftí cloudové úložiště bylo rozšířeno mimo jiné o jednu významnou novinku týkající se synchronizace souborů a celkově je zase o něco lépe provázáno se samotným operačním systémem. 

Typ článku:

Cenová politika nových Windows 8.1 a tip jak ušetřit při jejich nákupu

Microsoft včera oficiálně vypustil aktualizaci stávajících Windows 8. Zájemci si můžou povýšit svoje základní Osmičky na Windows 8.1 zcela zdarma prostřednictvím Windows Store (který najdete v Metru a nabídka na update se objeví hned na úvodní obrazovce Storu). Pokud si ovšem plánujete postavit vlastní PC sestavu nebo si koupit notebook bez operačního systému a zvažujete nákup Windows 8.1, které se ode dneška prodávají v podobě krabicových verzí, tento článek vás upozorní na možnost, jak ušetřit nějakou tu (jistě nezanedbatelnou) korunu. Dále se v tomto článku dozvíte edice, licence a ceny jednotlivých Windows 8.1 platné pro Českou republiku.

Typ článku:

Windows 8.1 od zítřka ke stažení na Windows Store

Tak jsme se konečně dočkali. Očekávaná aktualizace Windows 8 zítra odpoledne spatří světlo světa. Podle oficiálních zpráv se Windows 8.1 objeví na Windows Store českým uživatelům kolem 13 hodiny odpolední. Je možné, že dojde k přetížení serverům a v praxi si tak update stáhnete ze Storu později, nicméně zítra se máme všichni zájemci dočkat.

Typ článku:

Známe ceny Windows 8.1

Windows 8.1 budou dostupné zdarma pro majitele současných Windows 8, to již víme, ale co lidé, kteří si chtějí zakoupit krabicovou verzi, připravil si pro ně Microsoft nějakou slevu a Osm jedničky budou levnější než stávající Windows 8? Windows 8.1 v podobě update budou dostupné pro majitele Windows 8 od 17. října v ČR na Windows Store. Krabice s médiem se začnou prodávat o den později, a za jaké ceny se dozvíte právě v tomto článku.

Typ článku:

Stránky

Subscribe to RSS - Windows 8