Ode dneška si s Vistou kupujete i Windows 7

Od dnešního dne, 26. června, si se zakoupením Windows Vista kupujete i nárok na bezplatný upgrade na odpovídající edici Windows 7. Upgrade ale vůbec nebude jednoduchý - resp. kvůli verzi E, která bude v prodeji v Evropě, upgrade vůbec nebude možný, bude nutná čistá instalace.

Evropská komise svým podivným bojem proti monopolu v oblasti internetových prohlížečů dost ovlivnila evropské spotřebitele. Microsoft je nucen prodávat v Evropě Windows 7 bez internetového prohlížeče IE. To není až tak zásadní, nakonec není problém si jej stáhnout z internetu a nainstalovat. Jenže protože do uvedení Windows 7 už zbývá málo času, nebude upgrade z Windows Vista (který IE obsahuje) na odpovídající edici Windows 7 E možný.

Tedy, rozumějte: koupit upgrade si budete moci, resp. ode dneška právo na upgrade získáte k Vistě zdarma. Budete ale na počítač muset Windows 7 nainstalovat jako čistou instalaci. 

Mnohem více informací o cenách, edicích a možnostech upgradu naleznete na Živě.cz

Komentáře

Jak to bude vypadat fyzicky?Budu mít právo na upgrade, ale stáhnu si Win 7, naistaluji a registruji s číslem z Vista?Potom se mi nastaví stejná verze, jakou jsem měl Vistu...?

Musíš dostat k Vistám kupón na 7.

ale bude tě to stát cca 30 euro "manipulační poplatek",,,,,,,,,,,,,,,,,takže skoro zadarmo ....HA HA HA HA

vydžubinkaný mrkvosoft

Ha, skoro zadarmo! Třeba Toshiba za tzv. "upgrade" chce zaplatit na Kč asi 700,-Kč. Takže se to asi moc nevyplatí, když mám na notebooku Windows Vista Home Premium 32bit.Když jsem se ptal, proč za to chtějí tolik, tak asi po hodinovém telefonátu, 10 přepojováních mně bylo řečeno, že se musí zaplatit výroba médií.... :-) Pak se Microsoft diví, že se používají nelegální licence! Na tohle by měla EU dohlídnout a ne na nějaký blbý Internet Explorer. Když budu chtít používat jiný prohlížeč, tak mně je jedno, jestli tam je Explorer nebo ne. Prostě ho ignoruju. Těch pár MB mě nezabije!