Čeština pro Windows 7 na internetu a na tomto webu

Jistě jste zaznamenali český jazykový balíček vystavený na internetu a také to, že jsem odkazy na něj smazal. Podobně i odkazy na verzi slovenskou. Je mi jasné, že jsem vás rozzlobil, ale pokusím se to vysvětlit.

S ohledem na to, že si vlastník autorských práv - Microsoft - nepřeje šíření, je vystavování a šíření nelegální. To je jasné. Nejedná se o audiovizuální dílo, tzn. není legální ani vyrábět kopie nebo stahovat pro svoji osobní potřebu - to je asi také jasné. (Pro upřesnění: v Česku ukradený film stahovat můžete libovolně, software však nikoli!) A věc poslední: jako provozovatel webu sice nejsem zodpovědný za obsah, který sem kdokoli vystaví, ale pokud mě Microsoft požádá o odstranění odkazů, je to mojí povinností. To je také ze zákona.

Chápu, že všichni toužíte po češtině, asi bych jako čtenář měl touhy stejné. Na druhou stranu já český Windows 7 nainstalovaný mám, prohlédl jsem si to, objevil pár chyb a odreportoval je, a už přemýšlím opětovné přeinstalaci na anglickou verzi, protože ta bude mít do budoucna zajištěnu jistě větší podporu; tedy alespoň do okamžiku, než se objeví finální česká verze v prodeji. Pokud si chcete Windows 7 RC užít naplno a mít podporu ze strany Microsoftu, zůstaňte také u legální anglické verze.

A také bych vás ještě rád upozornil, že různé balíčky vystavené na torrentu nebo rapidsharu často obsahují různý malware: nakonec, že je vtipálků spoustu, už jsme viděli - první "zaručeně český Windows 7" byl starý anglický build 7068, pouze přejmenovaný... A ve světě se anglická RC verze skutečně objevila i s trojským koněm uvnitř. Takže raději opatrně.

Omlouvám se všem, kterým jsem zkazil radost smazáním odkazů na český jazykový balíček; ale pokud mě o to Microsoft kdykoli požádá, tak i v budoucnu budu nucet takové odkazy odstraňovat. Zkuste to pochopit: vy jste většinou anonymní a vystavení/sdílení něčeho nelegálního moc vážně brát nemusíte. Já anonymní nejsem.

 

Typ článku:

Komentáře

No to je teda bordel, tak příště to chce mazat se spožděním, aby si to někdo stihl stáhnout..(včetně mě). No a ke zbytku se raději nebudu vyjadřovat, protože bych musel být sprostý. Tento článek a toto jednání mě nenaštvalo, ale přímo nasr.....).

***** Smazáno na žádost Microsoft Česká republika *****

Je naivne od Microsoftu,že na Warezu to niekto bude mazať.

Počítače su moj koníček. 

 No koukám že pan Michal Politzer to nemaže ani tak že by musel, ale asi mu to dělá radost škodit druhým. Asi si chce u Microsoftu pořádně šplhnout. Je to smutný, jak se microsoftu podařilo rozeštvat  2 odlišné skupiny lidí které spojuje koníček testovat novej os proti sobě. Naštěstí sem chodí i lidé co nechtějí ostatním jenom škodit, ale nabídnou i pomoc. Tímto děkuji všem kteří nejsou lhostejní a nabídli mi pomoc.

Obrázek uživatele Michal Politzer

Ne, opravdu mi nedělá radost sem každou chvíli kouknout, jestli to zase někdo nepřidal. A ne, nepotřebuju si pořádně šplhnout. Ale logicky se nechci ocitnout na černé listině, protože bych třeba další verzi chtěl, abych tady o ní mohl pro vás psát. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

 Pane "\betatestere" Policere, z vašich plků je mi špatně. Keci o black listině (Microsoftu) kvůli MUI Packu CZ pro free testovací veri (Win7 RC) je úsměvné. Měl byste se návštěvníkům  "vašich" stránek za cenzuru odkazů na diskutovanou CZ omluvit. Nevíte proč? No proto, že na prodejní verzi Vista ultimate odkazy na CZ atd. jsou. Nevěříte? Zde káte odkaz na "vaše" stránky: http://www.mojewindows.cz/cestina-vista-download-cesky-ke-stazeni. 

To MAS: Jsi skvělý - dík za všechny kterým se podařilo "tvůj" CZ pack stáhnout. Jó a neomlouvej se za neexistující problém - viz výše (odkaz na www.mojevista....)

Obrázek uživatele Michal Politzer

Nemažu ze sportu, nemám na to čas. Jen když mě vlastník autorských práv požádá. Pak je to moje povinnost. Pokud si myslíte, že není, tak si nastudujte zákony. Microsoft mě včera požádal (=vyzval) k smazání všech odkazů na uniknuvší český jazykový balíček. Nic nepomohlo, že jsem po telefonu už minulý týden "smlouval", zda by se český balíček nemohl zveřejnit. Bylo mi odpovězeno, že nikoli; a já to plně respektuji. Také si myslím, že by Microsoft úplně klidně mohl český balíček, byť je nedodělaný a s chybami, vypustit. Ale na druhou stranu prostě beru na vědomí, že nechtějí - a dokonce to i chápu, i když já bych asi na jejich místě jednal jinak. Nicméně co my můžeme vědět o tom, jaká nařízení/doporučení/pravidla má česká pobočka z Ameriky? Nic. 

Později jsem byl požádán o odstranění odkazů na slovenský Windows RC - taktéž jsem udělal. Na dva roky starý český balíček pro Vistu, který je na vámi zmiňované adrese (tedy nikoli celou Vistu), mě nikdo nikdy neupozorňoval a tudíž zkrátka nevím, zda je či není jeho umístění na internetu legální - patrně s tím není žádný problém, když se dá český balíček pro Vistu běžně stáhnout přes Windows Update, ne?

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Ubohá obhajoba neobhajitelného - MUI Pack Win7 je stejný balíček jako MUI Pack na Visty, pouze ve verzích je rozdíl. V prvém případě se jedná o free verzi, ve druhém o placenou.

Z jiného soudku - new verze RC RTM bulid 7127 e stažení zde:

http://www.warezrocker.net/softwares/os/32118-windows-7-build-7127-x86-a...

 

Právě ji  instaluji -  Free verze x86/x64 bitů

Obrázek uživatele Michal Politzer

Podívejte se, není mojí povinností mazat cokoli, co je podezřelé, protože prostě nemám povinnost přemýšlet nad tím co je a co není warez. Pokud mě ale prokazatelný vlastník autorských práv požádá o odstranění, tak to udělám. Co na tom nechápete?

Když se tu objevil RTM 7127, tak mám jako podle vás dělat co? Zjišťovat, odkud to uteklo, jestli ten, kdo to vystavil, porušil nějaké pravidlo? Jak to mám vědět, jestli to je nebo není veřejné, jak mám vědět, jestli to Microsoftu vadí nebo nevadí? Neřeším.

Pokud mě ale Microsoft požádá o smazání, smažu - vlastníkem autorských práv prokazatelně je, tudíž je na něm, kde co v jakém stavu pro koho bude vystaveno. 

Až někdy něco autorského vytvoříte, tak to možná pochopíte... Nejde vždy jenom o hodnotu vyjádřitelnou v penězích, autorská práva se týkají i produktů, které se třeba vůbec neprodávají. 

Takže opakuji: když sem někdo cokoli vystaví, já nebudu pátrat po tom, zda to je nebo není v souladu s nějakými autorskými právy vlastníka. Pokud mě ale ten vlastník vyzve ke smazání, udělám to, protože zcela respektuji jeho právo.

Opravdu nevím, čemu nerozumíte, z čeho mě obviňujete a za co bych se komu měl (navíc na svém!!!) webu omlouvat.

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Michale nerozčilujte se oni to nepochopi dokud se sami nedostanou do situace jako vy provozovatel verejne sluzby kdyz to tak reknu. a v cem se muzete dostat do rosporu s jistymi urady. Oni jsou anonymove jak jste trefne poznamenal a jim nic teoreticky nehozi az jsem dorazi pripad ze Svedska a soft kriminalka bude prudit pochopi to... SNAD.

No to je fraška co se tu rozpoutalo za diskusi jen kvůli takové prkotině. To se mrkvosoftu zase něco povedlo, za ten jejich arogantní přístup si zaslouží co největší finanční ztráty. No a ti jejich šplhouni co se jich tak zastávají třeba dostanou hotovou w7 zdarma.

Zadarmo kdo by to nebral testeri a profici co reportuji chyby v anglictine na to parvo maji... kdo umi ma oficialne kdo nema srsi z nej zavist a neznalost jak typicke  pro nas cechy ,fraska to je kdyz clovek neumi anglicky a nenajde nejnovejsi trendy prave na en forech kde je vse z prvni ruky a sem jen kopiruje a predhani kdo bude prvni, MS nema mozna nejlepsi politiku ale je svetovy tahoun v OS  a ze jsou arogantni ? Nevim co k tomu rict kdyby byli arogantni nebylo testovani verejne a skoro rok. Me slo hlavne  o to ze hledat a uverejnovat se da na warezu akazdy solventni web jako tady podobne veci zakazuje.

Je to fraska to mas pravdu.

No nemá cenu se s tebou hádat. Ty si klidně používej anglickou verzi, když lezeš anglánům do zadku a myslíš si že je znalost angličtiny povinná a já si s klidným svědomím budu používat tu nelegální českou, protože mě ještě ve škole učili že se musí povinně lést do zadku rusákum a do hlav nám cpali ruštinu (kterou jsem od té doby nepoužil a to málo co jsem se naučil už jsem dávno zapoměl).

ty jsi hold takoví jednoduchý telátko viď. Přečti si pořádně co jsi napsal :-) , ale stejně to nepochopíš.

 Někdo je jednoduchý telátko a někdo třeba složitý vůl..... :-)

Na stahování jsou warezy a torenty.Tady to nemá co dělat, sem se chodí na rozumy a kdo tvrdí že ne je lama. Dost jsem se tady naučil a byl bych nerad kdyby Jste musel skončit kvůli nějekému.......Martin

AMD Athlon X3, Ram 8 GB, G-Force GTX 650 ti boost, Dual system Win 7 + Ubuntu 

Jen klídek, inteligentní člověk ví a blbec bude vždycky nespokojený. Já sice momentálně CZ MUI stahuji, ale ještě nevím, zda je nainstaluji (spíš asi ne), angličtina mi nevadí a nerad bych si do systému natáhl nějaké breberky či systém shodil (a následně instaloval znova) a zrovna tak nechci porušit licenční podmínky. Abych pravdu řekl, nevím proč MS veřejně neuvolnil testovací verzi i v CZ, nicméně je to jejich rozhodnutí a respektuji je.

To se dalo cekat. Cesky microsoft je proste banda c***ku. Misto toho aby to dala ke stazeni tak delaji z lidi vylozene piraty aby si mohli nahrabat do vlastni kapsy. Cesky microsoft by mel uplne skoncit nebo jit po boku americkeho ktery dava ke stazeni vse legalne. viz. Windows 7. Myslim ze neni co dodat.

ja to stáhnout stihnul tak mi sem hoď mail a já ti to pošlu

díky za nabídku, už jedu cz...

Dobrý den,

poskytl jsem zde dnes linky na stažení ale nechtěl jsem tomuto webu ublížit a Vám přidělat potíže.

Omlouvám se tedy.

 

Mas

 

[Q6600 3,3GHz;Gigabyte P35-DS3;Geil DDRII 4096MB 900MHz;MSI NX8800GTX-T2D76-OC]

Važeni cely internet je plny na odkazy ohledne W7 nechapu proc neustale sem hazite linky ktere jsou v rozporu se zakonem. Pouzijte strejdu Google a nedelejte problemy tomuto skvelemu webu.

Chovejte se inteligentne a kdyz uz chcete krast tak kradte tam kde se tato komunita naleza.

Vážený chytrolíne,

toto není kradení, protože tímto microsoftu nemůže vzniknout žádná finanční stráta. Toto je jenom úplně nesmyslné škození ze strany microsftu. Jinak vlastním 2x stolní pc a 2x notebok a vše s platnou licencí na VHP OEM.

Omyl MS vznika rocne kviuli piratstvi tezky financni uniky ze zisku na celem svete. Napis s program rok ho upravuj a pak chci videt jak se budes rozcilovat na svymi autorskymi pravy kdyz ti ho vyfouknou pirati a ty neprodas ani sroubek :oD

.... Až na to že součastné sestavení je pouze rc, která se neprodává a ani prodávat nebude a proto microsoftu nemůže vzniknout žádná stráta. A jak jsem již psal před tím, tak jinak používám na všech počítačích v domácnostti legální OS.

to ze je to RC neznamena ze nesebere podil z moznych finalnich verzi nezapomen kdy konci RC verze zdarma a kdy bude finalni .. budou miliony uzivatelu kteri pojedou az do posledniho dne aktivace kolik myslis ze to MS bude stat potencionalni uzivatel neda ani korunu.. Nadavat na MS je vazne hloupe nabizi zdarma skoro rok Widle i kdyz b yna tom mohl vydelavat uz drive. A komu se to nelibi smrdi mu ze sabotuji ceske uzivatele at prejde na Linux. Ja jsem spokojeny uzivatel ma krabicovou verzi Vista Ultimate a co chci si najdu na forech k tomu urcenych.

ty nezapomeň že RC verze začne od jara upozorňovat na konec platnosti a potom se každý 2 hodiny vypínat. Takže komu jde pouze o dlouhodobé nelegální používání, tak si stejně obstarají finální verzi kterou nějakým nelegálním způsobem aktivují a budou používat. Ten kdo si ji bude chtít koupit, tak si ji koupí ihned po nasazení do prodeje a nebude čekat až ho rc verze bude otravovat s vypínáním. No a ostatní si jí nekoupí třeba vůbec bez ohledu jestli je čeština v rc, nebo si ji koupí až s novým pc. Já ji budu používat dokud to jde, pak se vrátím k původní vistě a w7 si koupím až v budoucnu s novým pc. 

 

S tvojim uvažováním bys měl jít dělat do microsoftu( pokud tam ještě neděláš)

Nedelam u MS... skoda... mozna bych mel jiny pohled na vec a to jako profesional. je to jiste dobre placeny  job. Do doby zacne upozornovat je jeste dlouho... Nelibi se nekomu podminky nemusi to pouzivat souhlasil s licencnimi podminkami tak je ma dodrzovat,kdo chce porusovat ,porusovat je bude,nic nenadeklame. Nekdo tu napsal moc peknou vetu

 

Ten, kdo není schopný najít si CZ MUI jinou metodou než forum na mw.cz by vůbec neměl zkoušet Beta/RC OS."

 

myslim ze vystizne a ti radoby testeri by si toto meli vzit k srdci.

Když se to tak vezme, tak já s žádnou licencí nesouhlasil, protože během instalace jsem narazil pouze na okénko s nějakým anglickým textem neznámého obsahu. Kdyby nedělali drahoty s českou verzí, tak bych třeba i ty licenční podmínky přečetl.

Ale to je prece alibismus licencni podminky jsou stejne jak v anglictine tak v cestine. Neznalost angictiny v tomto smeru nema zadny padny argument ignorovat podminky pro pouzivani EULA je jasna a plati pro vsechny.

Pečlivě si smlouvu EULA přečtěte, tak jako každou právní smlouvu, abyste porozuměli svým právům a povinnostem a právům uděleným poskytovatelem licence. Smlouva EULA může omezit vaše práva k vytváření dalších kopií softwaru a může vám také udělit určitá práva k využívání sítí, k převodu softwaru či jinému použití softwaru. Některé programy společnosti Microsoft pro hromadné poskytování licencí určené pro organizace vám mohou určovat práva a omezení lišící se od podmínek smlouvy EULA dodané se softwarem. Úplné informace naleznete ve smlouvách, které pro tyto programy platí.

... stejně tak je alibismus tvrdit že kdo si stáhne češtinu, tak ten krade a microsoftu způsobuje finanční ztrátu.

Za přidání češtiny jsem se omluvil. Ale beru to prostě jako jazykový balíček k ještě nevydanému systému a tak si myslím, že když už MS uvolní na testování systém, tak únik češtiny není určitě katastrofální,nehledě na to, že my jsme češtinu neodcizili ale jenom zkopírovali. Samozřejmě máte pravdu v tom, že na internetu je odkazů spousta, ale já chtěl prostě pomoci lidem, kteří navštěvují tento server (a divil byste se, kolik jsem dostal emailů na zaslání češtiny). Prostě ne každý chodí na warez fóra.

 

[Q6600 3,3GHz;Gigabyte P35-DS3;Geil DDRII 4096MB 900MHz;MSI NX8800GTX-T2D76-OC]

Ten, kdo není schopný najít si CZ MUI jinou metodou než forum na mw.cz by vůbec neměl zkoušet Beta/RC OS.

Proč složitě hledat, když už to někdo našel a rád pomůže i druhým.

Jak složitě hledat? Tři slova do googlu, navíc volená tak ať si je může každý logicky odvodit a hned čtvrtý odkaz.

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=windows+7100+%C4%8De%C5%A1tina&btnG=...

Souhlas, jedinej kdo tu dělá zle je microsoft, tím že neměří všem jazykovým verzím jedním metrem.

Riaks merit stejnym metrem a kolik myslis ze ma ceska populace testeru na rozdil od anglicky mluvici casti sveta.. proto je cz jen drobek a staci mala skupina ceskych testeru. Anglictina je gigant sveta my ne. Dalsich 5 jazyku je taky svetovych cesky se uredne mluvi jen tady.

Ano říkám měřit stejným metrem a pokud je jazykovej balíček už vytvořenej, tak ho uvolnit třeba přes windows update a zapojit ho do programu veřejného testování rovnoceně jako jsou jazyky základní. Chápu že světové jazyky mají prioritu, ale nevidím důvod proč postupně neuvolňovat i ostatní jazyky pokud jsou připraveny.

Jsou pripraveny do finalniho vydani neni kam spechat. Ja na nej narazil nahodne pres jednoho belgicana na mydigitallife se kterym sem si skvele pokecal o tom o cem tady celou dobu mluvim ale to je fuk ,proste mel pristup k tem souborum tak druhy den vlozil do toho topicu cestinu ..klidne si to najdi zalozil jsem tam topic a on se ochotne nabidl. Takze staci trochu anglictiny a snahy a tady se o tom jenom bavit.

Samozrejme pomoc se ceni nejde ani tak o cesk ybalicek ktery nekdo musel udelat a ne zadarmo, muj prispevek byl spise smerovany tim kde si najit linky na podobne veci a Google umi pouzit i zak 4 tridy zakladni skoly nemusi chodit ani registrovat na warezu to je snad tak jasne. staci zadat do google a dat archiv misto primeho linku. A svete div se ...

zkopirovat je to same je to sireni bez souhlasu majitele autorskych prav ,je to to same jako kdyby se mi nekdo napojil na wifi a sosal zdarma .. ze zlomil zabezpeceni je zasah do meho soukromi meho prava.

Je to software jako kazdy jiny a taky to stalo penize a cas a tak si majitel muze narokovat podminky astejne jako ja nechci aby mi nekdo sosal moje pripojeni nechce MS aby se to sirilo, trochu se vzijte do situace a az bude tvorit vlastni software tak si na to vzpomente. Proste jednoduse kdo se umi stourat  systemu chce testovat tak at zvlada takovy umeni jako hledat zdroje na Googlea byt nenapadny a ne na sebe ukazovat. Vase identiva vsech se da lehce dohledat i na tohle myslete ..mejte zadni vratka.

Tatar zůstane tatarem a microsoft microsoftem......

...vůbec nechápu ,proč tady někdo nadává ,že je link na češtinu smazaný...je to web p.Politzera, s microsoftem asi patrně nějak spolupracuje a ten link tu prostě mít asi nesmí a nechce...tak v čem je problém ? ...já osobně jsem se tu  k mé radosti dočetl, že čeština je na světě ( protože jsem engpoleno) a byl jsem rád , že jsem se o tom odtud dozvěděl...pár „kliků“ a google...je to jednoduché...opravdu nechápu...

Obrázek uživatele Michal Politzer

Pan Politzer chce, ale nesmí ;) Dokonce i přemlouval Microsoft, aby českou verzi veřejně pustil, ale (zatím) bez úspěchu. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Na share-rapid.cz najdete to co celou dobu tak resite:-) tak si to napiste do vyhledavace a urco to najdete je to na 32bit verzi:-) ...tento textik snad microsoftu vadit uz nebude!!!!

no jo ...je to všude ...plnej internet toho je....jak s oblibou říkám svým o něco amatérštějším( JEŠTĚ VÍC ,NEŽ JÁ ! ) kamarádům v oblasti PC :-) : „na netu je všechno- stačí to jen najít“

Preletl jsem zbezne zacatek diskuse a musim rict, ze jsem tim docela zdeseny, jak se tu kazdy navazi do autora webu a do Microsoftu. MS dela vlastni software a kdyz mu ho nekdo ukradne a da ven, tak uplne normalne chteji aby se to dal nesirilo a autor webu nebude porusovat zakon, jen kvuli tem neschopnym uzivatelum, kteri software kradou misto toho aby si ho normalne koupili, popripade si na nej pockali az bude k prodeji. Je to vazne desne, byt majitelem tohoto webu, jeste bych microsoftu s chuti predal IP adresy vsech tech co sem ty linky davali, kdyz se chovate takhle nemozne.

A to jak pro 32-bitovou verzi, tak pro 64-bitovou verzi. Nevidím v tom problém, kdokoli může stahovat (nepovinná aktualizace).

Jo jasně, ale i RC Windows 7 7100 má v neoficiální verzi pokračování, ještě dnes ráno je na microsoftu nabízena čeština pouze na build 7100..

Asi bys toho chtěl moc, stačí že microsoft dostal rozum a začal oficiálně nabízet češtinu přes win update pro veřejnej buid 7100.

Já mám oficiální build 7100 a vyhovuje mi to. Vsadím se, že novější buildy nepřinesou nic převratného. Pěkně si počkám, až vyjde oficiální RC2 (Build 7200) a to mi stačí. Nedivte se, že MS nedrži podporu pro nějaké "ukradené" beta verze.

Hele bubaku :) predstav si ze sem nahral W7 7201 a je to mnohem rychlejsi muzes mi to vysvetlit ?

A nahrajete si zítra také build 7202 a pozítří 7203 ... ??? To si té stále zvyšující se rychlosti moc neužijete, každý den nejméně hodinu věnovat reinstalacím ... :-)

No pokud by mi kazdej den vysel novej build tak proc ne ? :) Jenze kazdej novej build co sem nahral byl cca po 1 az 2 tydnech tak nevidim duvod proc to nenahrat stazeny to mam za 15 minut a nainstalovany i s programama co pouzivam nejdyl do 1 hodiny :)

pokud Vám to nevadí. Já jsem narážel na fakt, že něco hnusnějšího a otravnějšího s asi 3 restarty, než instalace W7 RC1 jsem nezažil.RC1 mi bohatě stačí, příští instalce bude až vybalená z krabice nebo otevřená obálka OEM verze. A s těmi verzemi se fakt roztrhl pytel.

pro spoustu lidí včetně mě je samotná instalace maličkost, díky pomalejšímu internetu je pro mě větší překážkou stažení z netu