Vista

Přehled užitečných informací o Vista

Typ článku:

Jak přeinstalovat Windows Vista

Spousta návštěvníků webu MojeWindows.cz hledá odpověď na dotaz: jak přeinstalovat Windows Vista a vzhledem k tomu, že toto téma již bylo rozebíráno v diskuzi, tak se v tomto článku pokusím shrnout všechna důležitá fakta, která je třeba znát v souvislosti s reinstalací Windows Vista.

Typ článku:

Kdy skončí podpora formou aktualizací pro Windows XP, Vista a 7?

Na dveře už klepou Windows 8, které mají podle posledních informací vyjít na podzim letošního roku. Ale co když se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete neupgradovat na vyšší verzi systému a setrváte při Windows 7. Do kdy budou podporovány ze strany Microsoftu? A co potom starší Windows XP nebo Windows Vista, kdy se pro ně přestanou vydávat aktualizace? 

Internet Explorer 9 - demo k vyzkoušení pro všechny

Microsoft učinil velmi výjimečnou věc: vypustil do světa ukázku vyvíjeného prohlížeče Internet Explorer 9. Nejedná se o žádnou RC nebo beta verzi, dokonce ani alfa verzi. Je to jen technologická ukázka vykreslovacího jádra. Stáhnout si ji ale můžete a sami tak můžete zjistit, kterým směrem se vývojáři Microsoftu vydali.

Windows 7 hotov a předán do výroby

Odpoledne 22. července 2009 je tím dnem, kdy byl nástupce Windows Vista - tedy operační systém Windows 7 - dokončen do fáze RTM a tím "uvolněn do výroby" (zkratka RTM = Release to Manufacturing). To je přesně v souladu s termínem uvedení do prodeje, který je přesně za tři měsíce (22. října 2009). 

Finální sestavení RTM nakonec nese číslo 7600-16385 a bylo vytvořeno už před pár dny.

Typ článku:

Vista SP2 česky

Konečně byl uvolněn český servisní balíček SP2 pro operační systém Windows Vista. O jeho vlastnostech už bylo na tomto webu psáno několikrát, stručně: nová verze Windows Search 4.0, Bluetooth 2.1 Feature Pack, Windows Connect Now (WCN), souborový systém exFAT a množství drobných oprav.

Detailnější popis balíčku SP2 naleznete v tomto článku.

Balíček pro českou Vistu můžete stáhnout z těchto stránek:

Typ článku:

Ode dneška si s Vistou kupujete i Windows 7

Od dnešního dne, 26. června, si se zakoupením Windows Vista kupujete i nárok na bezplatný upgrade na odpovídající edici Windows 7. Upgrade ale vůbec nebude jednoduchý - resp. kvůli verzi E, která bude v prodeji v Evropě, upgrade vůbec nebude možný, bude nutná čistá instalace.

SP2 pro Windows Vista dokončen

Servisní balíček SP2 pro Windows Vista, který byl ve veřejné verzi RC dostupný ke stažení už od března i pro českou Vistu, je konečně dokončen a k dispozici ke stažení.

Balíček stáhnete z této adresy, zatím je pro pět světových jazyků.

Více informací o SP2.

Typ článku:

Vista SP2 RC už i pro české Windows

SP2 českyVista SP2 ve verzi RC se uživatelům anglické verze nabídl automaticky a nebylo možné jej nainstalovat do české verze. Balíček byl určen jen pro pět světových jazyků (angličtina, francouzština, němčina, japonština a španělština). Nově už se objevil i balíček pro všech dalších 36 jazykových verzi, které Vista podporuje, tedy včetně češtiny.

Hlavní rozcestník obsahující všechny verze najdete na této stránce.

Typ článku:

Balíček SP2 pro Vistu téměř hotov a ke stažení

Vista SP2Pokud máte nainstalovánu beta verzi SP2 a máte anglickou Vistu, objeví se vám v těchto dnech prostřenictvím služby Windows Update možnost instalovat nejnovější verzi balíčku označovanou jako RC - kandidát na finální uvedení. Ve Windows Update se objeví jako Vista SP2 CPP Build 16670 (ve 32bitové verzi). Majitelé české verze musejí ještě chvíli počkat.

Typ článku:

Stránky

Subscribe to RSS - Vista