rady a návody

Čistá instalace Windows 10

Zaznamenal jsem na Internetu řadu dotazů, jak provést čistou instalaci Windows 10. Objevil se problém, že instalační proces neakceptoval produktové číslo z Windows 7 nebo Windows 8.1, přestože upgrade z těchto systémů na nové Desítky je zdarma. Proto jsem se rozhodl napsat postup, jak jsem úspěšně provedl čistou instalaci já a došlo k aktivaci systému.

Jak nainstalovat Windows 8 (Windows 8.1) do virtuálního počítače

Pokud si chcete nejnovější verzi OS od Microsoftu vyzkoušet pouze nanečisto a přitom byste rádi zažili jeho neduhy nebo naopak přednosti na vlastní kůži, nabízí se pohodlná možnost instalace Windows 8 (Windows 8.1) do virtuálního počítače, kterou s tímto návodem zvládne opravdu každý.

Tipy pro Windows 7

V dnešním článku přináším souhrn několika tipů pro operační systém Windows 7. Úvodem musím konstatovat, že všechny rady byly mou osobou úspěšně otestovány na Windows 7 SP1 – edice Professional.

Zálohování ve Windows 7: jak vytvořit bitovou kopii

Existuje velké množštví řešení, jak zálohovat pevný disk a ještě více nástrojů k tomuto účelu navržených. Jednoduše můžete důležitá data manuálně ukládat na externí disk, případně si s pomocí synchonizačních aplikací nastavit zařízení, kde budou v určitý časový interval, automaticky uložena vybraná data. Ale dneska si ukážeme, jak vytvořit bitovou kopii systému ve Windows 7 pouze s pomocí nástroje, jež je obsažený přímo v systému.

Tipy pro Průzkumník ve Windows 7

Pojďte se v dnešním článku podívat, jaké možnosti a funkce skrývá Průzkumník v rámci Windows 7 a na jeden tip s příkazovou řádkou. Ukážeme si jak aktivovat zaškrkávací boxy u miniatur při označování více souborů najednou, jak nastavit výchozí složku při otevření Průzkumníka, jak zobrazit jinak skryté soubory a složky a jak otevřít příkazový řáděk do libovolné složky

Jak nainstalovat Windows 8

V únoru letošního roku přišel Microsoft s druhou testovací verzí nového operačního systému Windows, která již obsahuje všechny významné prvky, které se objeví ve finální verzi Windows 8. Pokud si chcete nová Windows stáhnout a nainstalovat na skutečný nebo virtuální počítač, čtěte následující řádky. 

Kdy skončí podpora formou aktualizací pro Windows XP, Vista a 7?

Na dveře už klepou Windows 8, které mají podle posledních informací vyjít na podzim letošního roku. Ale co když se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete neupgradovat na vyšší verzi systému a setrváte při Windows 7. Do kdy budou podporovány ze strany Microsoftu? A co potom starší Windows XP nebo Windows Vista, kdy se pro ně přestanou vydávat aktualizace? 

Virtualizace a Windows 8

S příchodem testovací verze Windows 8 Consumer Preview se nabízí otázka, kde si můžu systém vyzkoušet, pakliže jej nechci instalovat vedle stávajícího operačního systému. 

Alternativa k nabídce Start ve Windows 8

Mnohým z nás schází ve Windows 8, které byly uvolněny pro širokou veřejnost na mobilní konferenci ve španělské Barceloně minulý týden, legendární tlačítko Start a s ním související nabídka. V současné době již vyplavalo na povrch několik možností, jak tuto pro někoho nepříjemnou situaci vyřešit.

Tipy pro Windows 8

Windows 8 Consumer Preview s sebou přinesly dvě naprosto odlišná uživatelské rozhraní. Tabletové Metro a dobře známé desktopové Aero. Tato zkušební verze je postavena tak, že tato dvě rozdílné prostředí spolu mají spolupracovat. Samozřejmě to Microsoft trochu nedomyslel (nebo jenom chtěl ukázat všechny novinky Windows 8 v jedné verzi) a používání Metra na nedotykovém počítači je doslova nechutné.

Stránky

Subscribe to RSS - rady a návody