Počasí ve Vista Sidebar

PočasíJe to asi jedna z největších "IT úchyláren" - mít na monitoru zobrazeno, jak je právě venku. Místo toho, abyste se koukli z okna, koukáte do rohu monitoru, kam údaje jdou nezřídka okolo celého světa (většinou informace pocházejí z letiště, to je napojeno na celosvětovou databázi, odtud si to stáhne server např. Weather.com, následně to stahujete do počítače vy). Jenže pokud jako já máte v práci kancelář s omezeným výhledem z okna, hodí se to. A mám pro vás dvě novinky.

Tou první novinkou je vylepšená verze Weather Underground. Už jsem tu o ní psal (tady a tady) - osobně se mi líbí hlavně proto, že docela napodobuje původní předpověď počasí z Visty. Před instalací nezapomeňte odstranit starší verzi. Nejdříve miniaplikaci zavřete, pak klepněte na symbol plus nahoře na panelu a v přehledu miniaplikací najděte Weather Underground. Klepněte na něj pravým tlačítkem a zvolte Odinstalovat. Pak už přejděte na www.wunderground.com/download/vista.asp a dole klepněte na tlačítko Download.

Když už jsem byl v nastavení Sidebaru, napadlo mě vyzkoušet původní "Počasí". To přestalo s příchodem plné verze Visty fungovat, protože se Microsoft nedohodl s poskytovatelem na celosvětovém šíření informací o  počasí. Právě  proto museli mimoameričtí uživatelé sahat po alternativách (které většinou byly ošklivější nebo podobně nefunkční - až na Weather Underground). Tak tedy, zkusil jsem znovu zapnout Počasí - a ono funguje!

Funguje vám taky? Jsem poslední v ČR, kdo si toho všiml? Které počasí používáte vy? A proč? Prozradím, že já nyní mám nově Windows Underground v Sidebaru a původní Počasí mám vytažené jako velké na Plochu.

Typ článku:

Komentáře

UŽ TO JE DÝL CO TO SEM NĚKDO NAPSAL!!

Každý si, ale diskuzi nečte, tak je to dobře, že je to tady napsané.

... kdybych si to tady nepřečetl, tak bych taky nevěděl že to funguje . Myslel jsem že nefunguje .

No ono sice to původní počasí funguje, ale rozchází se o několik stupňů s AccuWeather... Tak čemu pak věřit?

 

Ano, taky mne to dost štve. Accu Weather má pak tu výhlodu, že ukazuje prognózu na noc a den.Alespoň, že se shodují u piktogramů - zataženo/oblačno/jasno/polojasno/...

Podívej se třeba doma na teploměr

Kde je jaké "původní" počasí? Kde ho mám případně vzít?

 

najlepsie aspon pre mna je The Weather Channel
Obrázek uživatele Faramir

Používám WeatherBug od té doby, co mám Vistu a jsem celkem spokojený, zkusil jsem i jiné gadgety, ale WeatherBug je IMHO nejlepší...

Počasí ( integrované ) ve Windows Vista už funguje !!!

Kde je jaké počasí integrované ve Vistě???

Myšleno původní počasí ve Vista Sidebar. Bylo dlouho nepoužitelné a koukám, že se tu kolem toho zrovna začalo točit pár komentářů a tak jsem ho znova po roce naťuk a vypadá to, že se Microsoft konečně s poskytovatelem dohodl. Vlastně do včerejška jsem ohledně počasí fungoval na alternativách.

Tímto děkuji Michalu Politzerovi, že toto téma 11.února vložil a já šel znovu testovat.

Ale tady už to bylo napsáno dříve než to sem Michal P. vložil.

OK je to tak. Já prostě  se počasím už hodně dávno přestal zabývat a jel na alternativu a když na první pohled vidím, že se tu projednává počasí, tak jsem to pouze  znovu vyzkoušel (oprášil) a ono to pro dobré překvápko funguje a tak to šlo do komentáře.Dále se tím netrap.

 

... je Zákopčaník

Great article. Well written and very useful. Thanks alot!

Ako ja neviem ale mna tieto pocasia nejak velmi nechytaju. Clovece neviem sa nejak prinutit a fest vela ludi to uziva a inac mne ten zakladny nejde. Lent ak pre info :)

Co je toto za zdochliacky web? pred 2ma tyzdnami som si ho pridal do rss a od vtedy ziadna zmena, kaslem na vas
Obrázek uživatele Michal Politzer

klidně kašlete... pravidelní čtenáři vědí, že prostě nestíhám. Nechávál jsem tu kdysi hlasovat, jestli mám web zrušit - nikdo ho rušit nechtěl a často byly oceňovány diskuze.

Tak ale nevím, jestli raději nezrušit, než abych se tak jednou měsíčně dozvěděl, že jsem idiot... 

Michal Politzer
www.mojevista.cz | www.mojeoffice.cz

Na takove týpky ,kteří nejsou schopni se ani zbavit anonymity kašlete
Já jsem s webem spokojený,on at si najde klidně nějaký hungarský web.

Jsem taktez spokojeny s webem, nejdulezitejsi je zde stejne diskuze :o) Jinak po nainstalovani sp1 mi funguje original pocasi ve vistach. Preji hezky den

Nice article,Thankyou.

Nene jsem téhož názoru! To by byla velká škoda rušit tento web! Hlavně diskuze, je super, docela hodně mi pomohla, když jsem si nevěděl s něčím rady! 

lidé dobří, poraďte prosím jak se toho posr...  totiž postraního panelu zbavit - odinstalovat. bohužel na zakoupeném ntb bylo už vše...

díky jantar

 zda je nastaven tak, aby slunce svítilo po celou dobu? ;)