Zkušební verze Microsoft Office 2013 ke stažení

Microsoft 16. července 2012 na konfrenci v San Franciscu představil novou verzi kancelářského balíku Office. Zde zaznělo několik novinek. Nicméně většina času byla věnována tabletové podobě Office 2013 RT a dotykovým gestům a vychytávkám s tím spojených.

Některé novinky a informace o nástupci Office 2010 jsem již shrnul v předchozím článku. Nyní se ve stručnosti pojďme podívat na to, s čím se Microsoft snažil na novináře zapůsobit. 

Podobně jako Windows 8 i Office 2013 bude spolupracovat s cloudovým úložištěm SkyDrive. Prostřednictvím něho budeme moci sdílet dokumenty napříč všemi zařízeními v domácnosti - tabletem, PC, telefonem s Windows Phone 8, každý z nich bude mít v základu speciální edici Office 2013.

Office 2013 RT - speciální edice kancelářského balíku navržená pro dotykové displeje, tedy pro tablety. To, že bude nástupce Office 2010 k dispozici i pro tablety napovídá samotné uživatelské rozhraní nových Office, které se designově ubírá k Metro rozhraní. 

Ne nadarmo Microsoft koupil loni v květnu Skype za těžko uvěřitelných 8,5 mld. amerických dolarů. Podle dostupných informací bude určitým způsobem integrován také do Windows 8. Nicméně v Office 2013 má hrát roli v poštovním klientu Outlook, kde prostřednictvím adresáře budete moci vytočit některého z přátel. 

Vylepšen byl Share Point, který nabízí přímou komunikaci mezi zaměstnanci firmy a k dispozici budou nové korporátní funkce. Za zmínku jistě stojí HD video-konference.

Microsoft Office 2013 ke stažení

Office 2013 lze stahovat z oficiálních serveru Microsoftu a na výběr jsou 3 edice, které se liší dostupnými aplikacemi nebo již avizovanými podnikovými funkcemi. Z jazyků je k dispozici angličtina a španělština. Na výběr je 32-bitová nebo 64-bitová verze.

  • Office for Home (pro domácnosti) - Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access a Publisher
  • Office for Small Business (pro menší firmy) - Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher a Lync
  • Office for Enterprise (pro podniky) - Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher a Lync 

Před stažením se musíte přihlásit pod svým Live účtem. Do počítače se vám stáhne miniaturní aplikace, která po spuštění začne stahovat a připravovat Office 2013 k prvotnímu startu. 

Typ článku: