Office 2013 a Office 365 je k dispozici v České republice

Nová verze populárního kancelářského balíku Microsoft Office 2013 byla uvolněna do maloobchodního prodeje na území České republiky. V současné době jej můžete koupit ve vybraných českých eshopech, později bude naskladněn do všech elektronických obchodů a kamenných prodejen. 

Microsoft razí s vidinou větších příjmů novou formu distribuce, a sice předplatné pro domácnosti na dobu jednoho roku až pro 5 počítačů. Pokud to řeknu velmi laicky - zaplatíte si desktopové aplikace a doplňkové služby na dobu jednoho roku a budete kancelářský balík používat, pokud neprodloužíte na další období, celá kancelář se vším všudy přestane fungovat.

Když to srovnám s aktuální nabídkou Office 2010 pro domácnosti, tak se nákup nových Office jeví velmi nevýhodně. Za Office 2010 pro domácnosti nyní (ještě stále je v  nabídce CZ eshopů a s tím, že automaticky získate nárok na upgrade na aplikace z Office 2013) zaplatíte 3000,-Kč a můžete je nainstalovat až na 3 počítače v domácnosti. 

Kdežto předplatné Microsoft Office 365 na jeden rok stojí 2500,-Kč a můžete je nainstalovat na celkem pět počítačů. To jsou jednoduché počty. Samozřejmě můžete namítnout, že předplatné zahrnuje několik doplňkových služeb (+ 20 GB na cloudovém úložišti SkyDrive nebo 60 minut volání na běžná telefonní čísla prostřednictvím Skypu) a vždy nejnovější aplikace Officce (pokud by vyšel Office 2014, můžete na něj v rámci předplatného bezplatně přejít). Ale ruku na srdce, stojí to skutečně za to? 

Jedna věc je předplatné, ale i nadále jsou na tuzemském trhu k dispozici klasické časově neomezené licence. Office 2013 pro domácnosti ale můžete používat pouze na jednom počítači a při tom za něj zaplatíte 3500,-Kč. Toto jednoznačně mluví ve prospěch starších Office 2010 (a to umocňuje aktuální možnost zdarma upgradovat na Office 2013).

Podívejte se na rozdíly mezi předplatným a časově neomezenou licencí Office 2013 v podání eshopu Alza.cz:

Ještě je nutné zmínit fakt o klasických licencích Office 2013 pro 1 PC. Nově se jedná o OEM licenci, tzn. že po instalaci softwaru se pevně sváže se základní deskou počítače a není možné ji přenášet mezi počítači - to u předchozích Office 2010 bylo možné. Naštěstí Microsoft pružně zareagoval na negativní ohlasy a časově neomezené licence Office 2013 bude možné přenášet mezi počítači stejně jako v případě Office 2010.

Pokud nemáte přístup ke studentským programům Microsoftu určeným zejména vysokým školám technického a informatického směru, díky nimž můžete čerpat software z dílny Microsoftu zcela zdarma a lze jej používat i po dokončení studia, tak můžete sáhnout po Office 365 pro vysokoškoláky. Jedná se o 4 letou licenci pro 2 počítače a lze ji získat až po ověření studentskou ISIC kartou. Tato verze přeplatného pro studenty vyjde na 2000,-Kč. 

Nakonec se podívejte na maloobchodní ceny pro koncového uživatele. Produkty za tyto ceny lze nakoupit například v renomovaných českých eshopech jako CZC nebo Alza:

Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok (5 počítačů) – 2500,-Kč
Microsoft Office 365 pro vysokoškoláky na 4 roky (2 počítače) – 2000,-Kč
Microsoft Office 2013 pro domácnosti (1 počítače) – 3500,-Kč
Microsoft Office 2013 pro podnikatele (1 počítač) – 6800,-Kč
Microsoft Office 2013 pro profesionály (1 počítač) – 14000,-Kč

Typ článku:

Komentáře

Relativity, on the hublot replica one hand, and is similar to that as absolute time of fake breitling these concepts is not valid, occurs in relativity. Breitling monitors the imitation of rolex replica appropriate available styles and many designs. You have to pay money for this kind of replica watches in order to satisfy the fake breitling good fashion and fashion needs of day-to-day most of the omega replica uk just for you. They are watch charming incredibly. They also imitate clock simulation. We also, it is possible to replica watches find a wide range of measuring devices and many other forms. Old, for example, can be made on the fake breitling degree of movement of the base, there was considerable variation in the article of the year. What is a special case of the shooting date and time of the omega replica sun always, is defined you ran in the first measurement of the motion of all the replica watches sale stars are marked with the "obvious".