Kolik bude stát nová verze kancelářského balíku Microsoft Office 2013?

Microsoft Corporation připravuje novou verzi kancelářského balíku Microsoft Office, která bude úzce spolupracovat s hojně skloňovaným cloudem a její prostředí je navrženo pro ovládání dotyky. V současné době již víme, kolik za nový balík uživatel či menší podnik zaplatí. 

Microsoft u svého klíčového produktu Office 2013 zvolil trochu jinou strategii. V první řadě již nepůjde o klasické krabicové balení s desktopovými aplikacemi (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, apod.), které si nainstalujete na svůj počítač a budete je plně používat především v rámci off-line světa. 

Redmond to směřuje takovým směrem, že si budete kupovat službu s měsíčním/ročním předplatným. V rámci této služby samozřejmě dostanete plnohodnotné desktopové aplikace, které jsou nedílnou součástí kanceláře Office, ale zároveň s tím získáte 20GB prostor pro dokumenty na SkyDrivu, šedesát minut bezplatného volání na všechna telefonní čísla prostřednictvím Skypu nebo možnost nainstalovat kancelářský balíček až na 5 počítačů (s Windows nebo Mac OS X) v domácnosti. 

Desktopová Office v současném podání se budou taktéž prodávat, nicméně ceny jednotlivých verzí budou o něco vyšší než při zakoupení stejné sady nynějších Office 2010. Z cloudových vychytávek budou zahrnovat možnost přihlásit se k Microsoft účtu, na což navazuje internetové datové úložiště SkyDrive pro ukládání dokumentů o základní velikosti 7GB.

Home & Student ($139.99; 2800,-Kč): Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Home & Business ($219.99; 4400,-Kč): Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook

Professional ($399.99; 8000,-Kč): Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access

 

Office 365 Home Premium

Pro domácí uživatele Microsoft připravil předplatné s názvem Office 365 Home Premium. Za tuto variantu zaplatíte měsíčně 8,33 USD, v případě koupě na dobu 12 měsíců pak 99,99 USD (2000,-Kč) s tím, že ji za tuto cenu může využívat až 5 uživatelů na 5ti různých počítačích. V případě, že přijdete k cizímu počítači bez nainstalovaného Microsoft Office 2013, můžete si jej v rámci této licence dočasně nainstalovat, po vašem odchodu však bude software neprodleněn deaktivován a nebude možné jej nadále používat. 

Z desktopových aplikací v rámci domácího předplatného na vás čeká Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher. To je v porovnání s klasickou krabicovou verzí za jednotnou cenu o poznání lepší. Předplatné dále nabízí vždy nejaktuálnější produkty (tzn. že teoreticky pokud vyjde v polovině doby trvání vašeho předplatného Office 2014, můžete na novou verzi okamžitě přejít).

Platí pochopitelně výše uvedeného výhody elektronického předplatného, kdy máte k dispozici 60 volných minut na Skypu a každý uživatel bude mít vlastní SkyDrive účet s kapacitou 20GB (po přihlášení skrze Microsoft Account se automaticky Office sesynchronizuje s vaším SkyDrive s uloženými soubory).

Office 365 Small Business Premium

Pro menší firmy, které jsou definovány jako podniky do 10 zaměstnanců, je tu předplatné Office 365 Small Business Premium, které bude disponovat stejným seznamem aplikací jako výše uvedené Office 365 Home Premium + firemní komunikační nástroj Lync.

Každý pracovník bude moci Office nainstalovat na 5 počítačů a je povolena dočasná instalace (stejně jako je uvedeno výše). Firmy obdrží tyto výhody: každý bude mít e-mailovou schránku Outlook (samozřejmě je možné ji provozovat na vlastní doméně) s celkovým prostorem pro maily 25GB. Microsoft zprostředkuje HD video-konfrence a předplatitelům umožní hostovat webové stránky na svých serverech. 

Office 365 Small Business Premium bude mít jinou cenovou politiku. Bude se zde platit za jednoho uživatele - 12,5 USD (149,99 dolarů / rok), takže konečná cena bude záviset na velikosti konkrétní firmy. 

V případě, že v době od 19. října 2012 zakoupíte současnou verzi Microsoft Office 2010 získáte automaticky nárok na bezplatný upgrade na (čistě) desktopovou podobu Microsoft Office 2013 nebo roční předplatné Office 365 Home Premium či Small Business Premium. 

Microsoft také plánuje vydat speciální verzi Office 2013 pro tablety, pro operační systém Windows 8 RT. Bude mít funkčně ořezané aplikace Word a Excel. Výhodou však je, že každý tablet, jež poběží na Windows RT, bude mít tyto Office RT v základní výbavě. Windows 8 (i Windows RT) vyjdou 26. října, ve stejný datum plánuje několik výrobců vypustit své dotykové počítače do prodeje.

Microsoft to s Officem vyřešil jednoduchým způsobem - zpočátku zde bude nainstalována Preview verze Office 2013, jakmile dojde k uvolnění finální verze, budou majitelé tabletů s Windows RT upozorněni, že je možné bezplatně aktualizovat na konečnou verzi kancelářského balíku.

Typ článku: