Windows 8 na cestě - první video!

Windows 8Windows 8 se blíží a bude to opravdová revoluce, jak už ostatně nasvědčovaly některé uniknuvší informace. Microsoft poprvé ukázal, na čem pracuje, a vy se tak můžete na nová Windows 8 (jak se jim zatím pracovně říká) podívat. Pokud už netrpělivě očekáváte jejich vydání, pak vězte, že letos se pravděpodobně finální verze ještě nedočkáme.

Slíbené video na Youtube je zde. Prostředí Windows 8 je uzpůsobeno dotykovému ovládání, asi není žádným překvapením, že je podobné prostředí mobilních telefonů Windows Phone 7. Kromě nového prostředí, které využijete zejména namísto nabídky Start a také u nově napsaných aplikací, se ve Windows 8 budou samozřejmě dát spustit starší programy v prostředí docela normálním, podobným stávajícím Windows 7.

Podrobnější informace v češtině naleznete na webu Živě.cz

Tak co, jak se vám Windows 8 líbí?

 

Typ článku:

Komentáře

aha a když nebudu mít dotykový displej tak..? :)

Tak se přepnete na verzi stávajících Windowsů.

Obrázek uživatele Michal Politzer

V tom videu to zazní myslím: ovládat prostředí půjde i bez dotykového displeje, prostě na jednotlivé prvky ukážete myší a kliknete. V tom problém nevidím.

Problém spíš bude, když to celé bude jen jakási grafická nadstavba nad "obyč. systémem" - protože v tom případě si spoustu lidí tu nadstavbu hned vypne a výrobci SW budou dál muset dělat programy i pro obyčejné prostředí.

Ale třeba se to ujme, uvidíme. Záleží taky na tom, jak se "standardní" prostředí vyvine - zatím skutečně vypadá jako ve Windows 7, takže takový Excel by bez myši byl i nadále neovladatelný. Přitom ale pro iPad existují zdařilá "Numbers", která si s dotykovým ovládáním poradí... 

jestli ta W8 nebude jen něco jako media center edition, že se bude ovládat pomocí ovladače pěkně v obýváku na gauči ale hrát složitější hry na tom nepůjde leda by se vypnulo to grafické rozhraní..

 

Naťahovať ruku  k obrazovke tak 5-6 hodín, žiadna sláva,

hlavne keď človeka kríže bolia a monitor má 30 palcov.

Myš je v tomto ohľade pohodlnejšia.

Chtel bych to mit na svym dotykovym telefenu. Ale jako pohodlny a efektivni system na klasickej pocitac to nevidim. Nebo uz si jen proste nedokazu zvyknout, mozna jako hodne lidi nasi generace.

Ikdyz treba na dotyhovy telefony sem si zvykl tak moc, ze nedokazu ovladat uz ty stary.