Nový Computer má nově 132 stran za stejnou cenu

Computer 18 + ConnectAsi není pro čtenáře Computeru úplně zajímavé to, že se změnil vydavatel, nově je to Mladá fronta. Co je ale určitě zajímavé: pod novým vydavatelem má aktuální Computer 18/10 dalších 32 stran, celkem tedy 132 stran. A to za stejnou cenu, tedy za 49 Kč (tak levný je!) bez DVD a za 89 včetně DVD. 

Stránky navíc jsou příloha Connect, což byl původně samostatný časopis pro IT odborníky. V rámci Computeru si určitě najde spoustu dalších čtenářů. Takto "tlustý" Computer bude teď každé druhé číslo, tedy jednou do měsíce. Ostatní čísla bez přílohy Connect mají nadále 100 stran.

Ještě připomínám, že když si koupíte Computer bez DVD (za 49 Kč), tak si můžete DVD později stáhnout z internetu - odkaz ke stažení najdete v časopise.

Více informací po klepnutí na následující obrázek.

Computer 18 vč. přílohy Connect

Typ článku:

Komentáře

Zdravím, neuvažujete o MOBI (Kindle) variantě Computeru? Kindle verzi Computeru bych si přeplatil, papírová mi přijde už zbytečná... A čtečku od Amazonu začíná mít v ČR už docela dost lidí.

V obskurním formátu zobrazujícím se na jediném zařízení na světě??? Proč?!

Co na tom jinak těch už docela dost lidí v ČR čte???

 

Obrázek uživatele Michal Politzer

Tak to je velmi ožehavé téma, protože:

(a) já osobně si myslím, že Kindle by měl smysl možná před 10 lety, dnes mi to přijde jako zařízení poněkud mimo. Mám totiž iPad, do kterého není problém stáhnout PDF Computeru rovnou z klubu předplatitelů a ihned jej mohu číst. Mám perfektní barevný časopis slušného formátu, krásně se to čte. Mimochodem, prohlížení PDF je na iPadu rychlejší, než v Acrobatu na dobře vybaveném počítači (protože v Adobe prostě neumí programovat, tím nikoho nechci urazit, pouze říkám zjevný fakt).

(b) Pavel Nygrýn, šéfredaktor Computeru, je velký Kindlík, byť právě před chvílí se se mnou odmítl utkat v závodě "kdo si rychleji přečte nejnovější PDF Computeru". Protože na Kindle prostě PDF je velmi pomalé a bez možnosti rychle PDFkem zoomovat je vlastně i docela nečitelné.

Takže kdo ví? :-) Kdyby bylo po mém, tak máte s Kindlem smůlu. Ale třeba vám Pavel Nygrýn z vlastní iniciativy nějakou ořezanou verzi PDF pro Kindle dodá. Jednou už to zkoušeli, trvalo jim to v redakci několik hodin a listovali pak rychlostí jedna strana PDF za minutu :-)

Pro zajímavost, jak vypadá Computer na iPadu (uložte si obrázek na počítač a zobrazte v plné velikosti):

náhled časopisu na iPadu

Takové čtení časopisu má podle mě smysl. Na Kindle to smysl mít nemůže, je moc malý, moc pomalý a moc černobílý ;) Ale jistě pro něj máte jiné využití, věřím, že beletrie se na něm čte výborně.

______________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojewii.cz ::

Obrázek uživatele Štěpán Pernický

Já osobně bych se přiklánil spíše k verzi pro Kindle. Protože, když porovnávám Kindle vs. iPad co se týče čtení vychází mě nový Kindle 3 jako mnohem lepší varianta. A, že nemá barevný displej, nebo dotykový mě při čtení rozhodně nevadí. Kindle má výdrž až 4 týdny zatím co iPad maximálně 10hodin. Navíc porovnání ceny Kindle za 3000Kč a iPad za cca 18000Kč je taky dost jinde. Já vím, že iPad je univerzálnější zařízení, ale Kindle je na čtení podle mě mnohem lepší. Mimochodem jak se vám čte s iPadem na přímém slunci? S tím Kindle nemá potíže. Ale největším argumentem je podle mě ta cena.

 

Takže jestli to jde taky bych se přimluvil za verzi pro Kindle :-)


__________________________________________________
pcmagazin.cz   /  stepan.pernicky@pcmagazin.cz


__________________________________________________

::Štěpán Pernický :: http://pcmagazin.cz:: 

Obrázek uživatele Michal Politzer

Tohle by byl samozřejmě věčný spor :-) Uznávám, že iPad není nejlepší čtečka - nevydrží 4 týdny a na slunci nejen, že je na displej špatně vidět, ale mně se podařilo iPad i uvařit: objevilo se chybové hlášení "Přehřátí systému", načež se iPad vypnul :-)

Ale já bych prostě specializovanou čtečku "neuživil", moc knížek nepřečtu, spíš čtu časopisy a internet a na to je iPad dobrý a Kindle nepoužitelný.

Tak my dáme v MF hlavy dohromady a zkusíme na PDF v Klubu čtenářů zapracovat, aby byly optimalizovanější; možná i ta samostatná LQ verze je dobrý nápad.

______________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojewii.cz ::