Mam si vubec Vistu kupovat?

Mam si vubec Vistu kupovat????? Jak tady tak čtu vaše příspěvky tak si říkam jestli bych si kvůli hrám neměl nechat Windows XP. Mam takouhle sestavu:Intel Core 2 Duo E6400, 2GB paměti, Asus EN8800 GTS s 320 MB paměti a 320MB harddisk SATA 2 Poradte mi prosím. Děkuji

Diskuze:

Jazyk:

Já stál před podobným problémem, u mě bylo ale rozhodování trochu jednodušší. Odešel mi počítač do věčných lovišť a já se rozhodl pro nový. A tak jsem stál před volbou - Vista nebo XP? Protože oba systémy stojí prakticky stejně, rozhodl jsem se pro Vistu (pro přesnost OEM Home Premium a nakonec pro 32 bitovou verzi). Mám taky docela nadupaný systém (CoreDuo 3600, 2 GB paměti, grafárnu s půlgigovou pamětí, 2x HDD 250 a 200 GB atd.).  Musím říct, že se zapnutým Aerem to není nijak super rychlost. Obyčejné otevření odpovědi na e-mail trvá dobré 3 vteřiny, systém je celkem dost "líný", prostě všechno chvilku trvá. Jen spuštěné Aero spolu s TotalCommanderem, dvěma okny IE a třeba jedním oknem Excelu zabírá až 40% (!) paměti a kolísavě od 5 do 60% výkonu dvoujádrového procesoru! Aero je strašný žrout systémových prostředků, když ho vypnu, je vše hned výrazně rychlejší. Momentálně jsem se rozhodl pro kompromis - zapnuté Aero, ale vypnutá průhlednst oken. Zdá se mi to trochu rychlejší. Starší hry mi na Vistě běží bez problémů, střih videa je také poměrně svižný. Nicméne na hry bych Vistu prozatím nedoporučoval. Jinak ale na normální práci mi systém připadá zatím stabilní (systém mi zatím ani jednou nespadl - mám ho dneska týden).

Obrázek uživatele Aleseks

coreDuo 3600 není zrovna povedený procesor takže se moc nedivím že to nemáš tak svižný

CoreDuo 3600 hlavne neexistuje ;-) Mysleno bylo urcite CoreDuo 6300!
Obrázek uživatele Aleseks

no vídíš tak to jsem si ani nevšiml a v tý době jsem hlavně jel na AMD ;-), jinak celkově coreduo bylo šlápnutí intelu vedle a to hodně vedle naštěstí to Core 2 Duo opět napravilo

Mám Intel Core 2 Extreme 4 GB RAM DDR2, grafiku GF8800GTX a nemám nejmenší problémy takřka s ničím.
Obrázek uživatele Faramir

Mám poněkud horší sestavu - AMD Turion 64 X2 1.6 GHz, 2 GB DDR2, Radeon X1300 128 MB a také nemám problémy takřka s ničím. A to samé platí u stolního počítače AMD Athlon XP 2200+, 1 GB DDR 400 MHz, GF FX 5500 256 MB, akorát že na něm mám 32 bit Visty narozdíl od notebooku, kde mám 64 bit, obé Home Premium.
Obrázek uživatele Aleseks

No já mám Core 2 Duo E6600, 2GB Ram, GPU Ati 1900XT 512 MB, Vše mám na maximum, žádný problém s rychlostí nemám, všechny hry hraji na maximální detaily naprosto plynule, nic se neseká (Oblivion, Command & Conquer Tiberium Wars, Stalker, Far cry, BattleField 2142..., ze starších her Jedi Academy nebo Halo)

Pche, já mám Athlon3000, ATI x800 128MB a taky žádný problém s rychlostí nemám a všechno běží. Tj. např. Total War série, Oblivion, Stalker, Jade Empire.

Je to mimo mísu, ale jak máš nastaveného Stalkera. Mně se po instalaci nastavil sám, konkrétně dynamické stínování nebo jak se to jmenuje. Po proběhnutí intra, které bylo naprosto v pořádku, v okamžiku, kdy už měla začít vlastní hra, se mi na monitoru objevilo jen jakoby nebe v mlze. Jakmile jsem to dynamické stínování vypnul, tak hra běžela. Jak to máš nastavené ty?

 

Díky

Čau.....chtěl jsem se zptat, mám AMD X2 5600+, GeForce 8800, 2 GB RAM....a čerstvě nainstalovanou 64-bitovou Vistu Ultimate.......a nejde mi tam spustit ani jedna hra - přitom, třeba Battlefield 2142....kterýho uvádíš mi nešel vůbec.....neporadil bys mi, co si na to mam stahnout.......předem dík

No myslím že to bude verzí WinVista Ultimate 64bit ve WinVista Home Premium 32bit mi ty hry chodí v pohodě.
Jerry
 
 

     Jerry

Souhlsím, ve WinVista 64 jsou problémy dost časté. Já mám Win Vista 32 Ultimate a běhá mi tam všechno.

Do visty nechod. Na 320MB hdd se ti nevejde:)