Microsoft potvrdil, že bude možný upgrade z Technical Preview na finální Windows 10

Víme, že se nový Windows objeví na trhu někdy na přelomu léta a podzimu 2015. Máme dobrou zprávu pro všechny, kteří mají nainstalované Technical Preview jako primární systém na svých počítačích. Microsoft totiž prostřednictvím mluvčího programu Insider veřejnosti sdělil, že bude možné provést upgrade z aktuálního Technical Preview na Windows 10 RTM. 

Informaci zveřejnil na svém twitterovém účtu Gabriel Aul, který se stal jakýmsi mluvčím Windows Insider programu a na svém profilu odpovídá na různé otázky spojené s očekávaným Windows 10. Sluší se dodat, že přesně uvedl, že je to microsoftí záměr umožnit přechod z testovací verze na finální verzi. Nicméně osobně bych to považoval za potvrzenou informaci, protože není žádný technický problém, který by upgradu bránil. 

Prostředí Continuum

Continuum se odhalilo díky poslednímu uniklému buildu. Pokud bych to měl zjednodušit, Windows 10 se přizpůsobí svému uživateli podle toho, zda pracujete na tabletu nebo na nedotykovém počítači.  Zahrnuje vylepšené Modern UI (Metro), které je optimalizováno pro ovládání dotyky prsty. V tomto směru přináší vylepšení jako efektnější a efektivnější gesta, přizpůsobení ovládacích prvků pro dotyky a drobné vizuální změny. Nejlepší bude, když se na Modern UI 2.0 podíváte sami na videu: 

Typ článku: