Listopadové sestavení Windows 10 je tu

S příchodem listopadu přišel Microsoft také s novým sestavením Windows 10 - 9879. Přináší vizuální změny, nová dotyková gesta, vylepšení OneDrive a Internet Exploreru a v neposlední řadě zahrnuje nativní podporu formátu MKV. Pokud v současné době testujete Desítky a máte nastavené rychlé aktualizace, už nyní můžete na novou verzi Desítek povýšit prostřednictvím Windows Update, v případě konzervativnější volby se k vám nový build dostane až po kolečku testování.

Nejvíc si běžní uživatelé stěžovali na nemožnost odstranit z hlavního panelu ikonky pro vyhledávání a přepínání virtuálních ploch.  Microsoft jim vyšel vstříc a po kliknutí pravým tlačítkem na taskbar si tyto tlačítka odstraníte.  

Za další. V základu systému podpora tříprstových gest na touchpadu. Tyto gesta fungují i na starších verzích Windows za předpokladu, že to do systému integruje aplikace výrobce počítače. Nově to bude systém podporovat hned po instalaci. Například gesto, kdy po touchpadu přejedete třemi prsty směrem dolů, zobrazí plochu, opačně přejedete nahoru a vše se vrátí do původního stavu.

Vylepšení se dočkalo také jádro internetového prohlížeče Internet Explorer, které bude (tradičně) rychleji vykreslovat webové stránky. Windows Media Player bude konečně podporovat "HD" video-formát MKV. 

Microsoft ve svém blogu dále mluví o cloudovém úložišti OneDrive, a sice o zmatenosti některých uživatelů, kteří si mysleli, že soubory, které vidí v Průzkumníkovi mají stažené ve svém počítači a jsou tedy dostupné i offline. Nyní si vyberete, které soubory chcete stáhnout na pevný disk a zbylé zůstanou pouze a jenom v cloudu. 

Vždy aktuální sestavení v podobě ISO souboru najdete ke stažení na serveru Microsoftu. 

Typ článku: