Preview verze Windows 9 vyjde v září

Stejně jako v případě Windows 8 se Microsoft rozhodl zcela zdarma uvolnit pro širokou veřejnost ranou verzi operačního systému Windows 9, jehož finální verze se na trhu objeví na jaře příštího roku. Microsoft nechce znovu riskovat smršť negativní kritiky na jeho účet za vydaný systém a proto si tímto krokem pojistí případné nedodělky, které do vydání ostré verze Devítek může vyladit či ze systému úplně odstranit.  

S informací přispěchala respektovaná IT novinářka Mary Jo-Foley, která rovněž přinesla informaci o tom, že majoritní aktualizace Update 2 se svého vypuštění nedočká. Taky se tak stalo a v úterý (12. srpna) Microsoft prostřednictvím aktualizační služby Windows Update vydal několik drobných aktualizací, které nepřináší žádné zásadní novinky.

Microsof totiž plánuje po vzoru konkurečních systémů vydávat objemnější aktualizace častěji a nechce být spojován pouze s několika servisními balíčky, které veskrze vždycky přinášely pro uživatele zajímavé novinky, s těmi je zkrátka konec. Nové funkce v systému můžeme čekat častěji, rozdrobené do aktualizací v průběhu celého roku. 

Windows 9 tedy vyjdou na jaře 2015 a můžeme se těšit na řadu věcí. Jak Redmond již několikrát naznačil - Devítky mají být maximálně přívětivé pro podnikovou sféru - z čehož a také řady dalších impulsů můžeme usuzovat, že si konečně přijdou na své konzervativní desktopáři bez dotykových displejů. 

V rámci jakési desktopové verze Windows 9 nemá být prostředí Metro vůbec integrovaná, dočkáme se inovované nabídky Start, zmizí postranní panel Charm. Skoro by se chtělo říct, že půjde o Windows 7 postavené na novějším jádru. 

Články, novinky a zajímavosti o připravovaných Windows 9 si můžete pravidelně číst pod tímto tagem

Typ článku: