Inovovaná nabídka Start ve Windows 9 na obrázku

Až do podzimu, kdy spatří světlo světa testovací verze Windows 9, budou unikat "zaručené" informace o tom, co pro nás Microsoft do nadcházející verze systému zakomponoval za nové funkce a možnosti. To můžeme pozorovat již od začátku července, kdy bylo již z několika na sobě nezávislých zdrojů potvrzeno, že Devítky vyjdou na jaře 2015 a budou disponovat novou aktivační metodoujež bude postavena na vašem Microsoft online účtu. 

Jak jistě všichni dobře víte, Windows 9 (Threshold) přinesou kromě jiného reinkarnaci nabídky Start, která bude mít dvě části. Levá strana bude co do obsahu vypadat naprosto stejně jako nynější nabídka start ve Windows 7, budou zde k dispozici nejčastěji spouštěné programy + přehled všech nainstalovaných programů + textové pole pro vyhledávání napříč aplikacemi a soubory na pevném disku. A ona pravá strana se dočkala inovace, protože zde budou živé dlaždice, které nabídnou v náhledu počet příchozích mailů nebo aktuální událost v kalendáři či nějakou zajímavou událost ze světa, tak jak to známe z Metra. 

Na screenshotu není nic zajímavého, protože v podstatě stejný obrázek jsme již mohli vidět na konferenci Build. Printscreen je tedy určen těm, kteří poslední půlrok strávili v jiné mimozemské civilizaci a obrázek Startu ve Win9 je minul. 

Typ článku:

Komentáře

Dobrý den, mám k Windows 10 jen jednu vítku a to co se týká přihlašování přez ůčet Microsoft. Možná že v Americe mají ůplně všichni lidé doma Internet a nebo jsou ůplně všude na signálu, unás tomu tak ani zdaleka není !!! Jestliže já nebudu moci rozjet počítač v místě kde nemám signál a nebo nemám internet je mi takový operační systém k ničemu !!! Možná je to dobré pro firmy ale pro běžného občana je to k ničemu a proto si myslím že to moc lidí chtít nebude a stane se z toho jen další propadák. Myslím si že by se nad tím měl Microsoft zamyslet jinak spláčí nad výdělkem !!!

Zdravím. V tomto směru vás potěším a uvedu na pravou míru dezinformace, které jste napsal. I v rámci Windows 10 totiž budou existovat takzvané místní (lokální) účty, které nebudou ke svému provozu vyžadovat připojení k Internetu. K tomuto se ještě sluší dodat ten fakt, že i pokud máte online účet a dostanete se mimo dosah Internetu, systém si pamatuje poslední správné heslo a při přihlašování jej ověří offline. Takže i na toto samozřejmě Microsoft pamatoval.