Windows 8.1 Update již můžete stahovat i na české verzi systému

Pravidelně každé druhé úterý v měsíci vychází pro operační systémy Windows a další Microsoft produkty aktualizace. Ne jinak tomu bylo dneska, ale tentokrát Microsoft vypustil avizovaný objemný balík s názvem Windows 8.1 Update, který do Osmiček přináší několik nových zajímavých prvků. A radost z toho mohou mít všichni zarytí "desktopáři", protože tato aktualizace je předzvěst blížícího se tlačítka Start a jeho inovované nabídky.

Co nového aktualizace přináší jsem shrnul již v jednom z předchozích článků. Jde o vylepšené prostředí Metro a jeho aplikace, což ocení hlavně nováččci. V rámci právě zapnuté metroidní aplikace pojedete myší úplně nahoru a vysunese se lišta s názvem aplikace a klasickým křížkem pro její vypnutí + možnost okno minimalizovat. Metro aplikace se nově také zobrazují na hlavním (desktopovém) panelu a je možné si je tam také připínat. 

Smysl to  má asi jenom tehdy, když máte x86 tablet, který střídavě používáte v režimu Metro a Aera. Na stolním nedotykovém počítači to smysl postrádá. Metro dále nabídne intuitivní kontextovou nabídku po kliknutí pravým tlačítkem na nějakou aplikaci nebo položku. V neposlední řadě se na úvodní obrazovce Modern UI vedle vašeho avataru a přihlašovacího mailu objevila ikonka pro vyhledávání a vypnutí počítače. 

Aktualizace se vám v aktualizační službě Windows Update objeví až po nainstalování všech dosavadních záplat. Windows 8.1 Update hlásí velikost 887, 6 MB v případě 64-bitové verze Osm jedniček. Na mém notebooku s SSD diskem bylo včetně jednoho restartu nainstalováno během několika málo minut. 

Typ článku: