První velká aktualizace pro Windows 8.1 je tu

Microsoft spolu s příchodem první verze Windows 8 se značně polepšil. Poslední dobou reaguje pružněji na nově objevené chyby a nedostatky a pro tyto chyby v rámci operačního systému vydává aktualizace i v jiné termíny než klasické záplatovací druhé úterý v měsíci. Za to si zaslouží velkou pochvalu, jenom vzpomeňte na první větší aktualizační balíček pro původní Osmičky, který byl vydán ještě před uvedením Windows 8 na trh...

Před zhruba týdnem Microsoft přišel s opravou chyby, na kterou si stěžovali uživatelé používající Windows 8.1 na počítačích s integrovaným grafickým čipem od Intelu, která de-facto znemožňovala spuštění Skype ve verzi pro Metro, po kliknutí na spouštěcí ikonu vám totiž Skype okamžitě spadl. Také opravil nedostatky v rámci internetového prohlížeče Internet Explorer.

Dále se v komentářích objevovaly poznatky, že Windows 8.1 mylně informuje o špatné konfiguraci SecureBoot, toto vyřešila aktualizace s označením KB2902864. 

Historie se opakuje. Microsoft nyní pro Windows 8.1 stejně jako pro původní Windows 8 vydal datově objemnější aktualizaci, která zabírá cca. 200 MB. (Pokud jste nikdy nestahovali image Service Packů pro některou z předchozích verzí Windows, tak tato velikost zhruba odpovídá staženému Service Packu prostřednictvím Windows Update pro plně aktualizovaný systém, nicméně toto oficiálně žádný servisní balíček není.)

Pokud se ptáte, k čemu vám tato aktualizace bude dobrá a čím pomůže vašemu systému, odpoví oficiální informace, aktualizace "vylepšuje výkon a stabilitu systému"... Osobně jsem si v průběhu dneška tuto aktualizaci stáhl na svůj notebook s Windows 8.1 Pro 64-bit a mohu konstatovat, že po instalaci a resetování počítače nepozoruji žádné výraznější změny, příjemnou zprávou může být to, že systém s novou aktualizací nepadá :-) 

Typ článku:

Komentáře

To zní jako dobrý vtip, pokud chci něco vylepšovat tak to musí především v základu fungovat. Jak chtějí vylepšit výkon a stabilitu systému, když je problematický jeho samotný boot. To mě prostě nejde nějak do hlavy. :)

Osobně si myslím, že Windows 8.1 jsou dobře fungující, stabilní systém. Používám je na dvou počítačích a nemohu si na ně stěžovat, samozřejmě se najdou mouchy a neduhy (nikdo a nic není dokonalé), například správa bezdrátových sítí a další, nicméně tak bazální problém, jakým jistě "problematický boot" je, i když nevím, co si pod tím přesně představit, rozhodně nemám.