Přesunutí systémových složek ve Windows 7 64bit

   Ve starých Windows XP, jsem měl přesměrovány systémové složky (Dokumenty, Plocha, Obrázky atd.) mimo systémový disk C: , na vytvořený oddíl D: na stejném harddisku. Použil jsem postup z knihy Michala Politzera, 1001 tipů a triků pro Microsoft Windows XP. Vyhovovalo mi to z mnoha důvodů a především to velmi zjednodušilo reinstalaci systému. Když jsem přešel na nové Windows 7 32bit, nastavil jsem si složky podobným způsobem a všechno fungovalo bez problému. Teď mi ale přibyl další počítač, na kterém jsou Windows 7 Home Premium 64bit. Chtěl systémové složky přesměrovat stejně jako v 32bitové edici, tzn. ve vlastnostech každé ze složek, na záložce "Umístění", pomocí tlačítka "Přesunout..." přesměrovat na disk D:. No a v 64bitových Windows 7 to nefunguje. Když složky takto přesměruji, rozhodí to celý systém.

   Nemá někdo řešení?

Jazyk:

Řešení je a platí pro jakoukoli verzi WV a W7. Přesunout kompletně umístění složky users včetně všech systémových nastavení (včetně app data atd.). Postup je trošku složitější, ale zase to není o tom přesunout složku obrázky, ale o tom přesunout naprosto vše, po případné reinstalaci systému tak při správném postupu zůstane kompletně nastavení všech apps.

Jinak, pokud vám tento návod po přečtení připadne složitý nebo něčemu nerozumíte, nedělějte to!

Než se do čehokoli pustíte povolte zobrazování systémových a skrytých složek. (důležité!)

1, skopírujte složku "default" umístěnou v "C:\users" do vašeho nového umístění (třeba d:\uzivatele)

2, skopírujte původní složku "Public" umístěnou v "C:\users" do vašeho nového umístění (třeba d:\uzivatele)

3, otevřete registry a najděte hodnotu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList

Teď změňte hodnoty u položek "Default", "Public", "profile Directory" tak aby odpovídaly novému umístění

Odhlaste se nebo restartujte systém

Od této chvíle bude každý nový uživatel mít domovskou složku včetně veškerého systémového nastavení atd. ve vámi nově stanovené složce.

Tento postup NERESI presunuti složek stávajících uživatelů, proto doporučuji postup na novém systému. popř. vytvoření nových účtů, přesunu dat ze starých a následné odstranění starých účtů. Po záloze starých dat apod. je možné trvale složku C:\users odstranit. 

Ještě jednou upozorňuji, že tento postup není vhodný pro lidi, kteří neví co dělají

 

Dodatek:

Jinak pokud máte třeba obrázky v D:\uzivatele\ja\pictures, ale rádi by jste k nim přistupoval třeba z plochy nebo z dalších disků, tak ideální řešení je nechat je tam kde jsou a řešit to přes hard link.

ten se vytvoří příkazem "mklink /d "cilové umístění" "cesta ke zdroji" takže např.: mklink /d "d:\uzivatele\ja\pictures "d:\uzivatele\ja\desktop\moje obrazky"

Tvrdý link je vlastně mountování složky nebo disku na jiné místo


 

Moc děkuji za návod. Píšete, že zůstane kompletně nastavení všech apps, po případné reinstalaci systému, při správném postupu. Místo reinstalace používám obraz disku se systémem a základním softwarem, takže v tom případě je to úplně jednoduché. Po použití vašeho postupu vytvořím obraz disku C: a pak jej mohu obnovit. Pokud ale chci udělat opravdu reinstalaci Windows, musím po nové instalaci systému pouze změnit hodnoty položek v registrech, podle vašeho návodu, a tím se cesty správně nasměrují na disk D:. Pochopil jsem to správně?

Ano, je to tak.

Dany postup presune komplet umisteni slozky users a vseho co je v ni. tzn komplet aplication data, obrazky, videa, nastaveni plochy, nastaveni programu atd atd. na ktere se programy a win odkazuji.

To znamena, ze zustane ulozeno nastaveni programu, ktere jej ukladaji kamkoli do profilu uzivatele. Bohuzel je stale spousty programu co sva data ukladaji mimo uzivatelsky profil nebo vzdy po sve instalaci generuji nahodne nesmyslne klice, takze predstava nainstaluju windows a vsechny programy co jsem mel driv a budu mit svoje nastaveni vseho muže být mylna. Nastaveni bude pro dane users pouze u programu ukladajicich sva data do user profilu nikoli jinam.

Je to to same jako by jste pred reinstalaci systemu kompletne zalohoval C:\users a po instalaci vytvoril vsechny predchozi uzivatele, nainstaloval vsechny programy a nasledne obnovil zalohu C:\users

Ja osobne presunuti komplet profilovych slozek vyuzivam a zatim jsem nemel zadny problem i přes generaci různých profilových klíčů samotných windows po reinstalu, ale i kdyz jsem se s tím osobně nesetkal, tak problemy mohou nastat jako vzdy pri obnove zaloh, proto pred tim upozornuji.


 

mklink /D nevytváří hardlink, ale Symbolic link. Hard link se tvoří s přepínačem /H a lze ho použít pouze pro soubory, nikoli pro adresáře; pro ty jde vytvořit ještě Junction point přepínačem /J, pouze ale pro lokální adresáře, nikoli pro síťové.

Tolik na upřesnění.

A co takhle pravým na tento počítač, vlsatnosti, místní skupiny a uživatelé, uživatel, prevým na něj, vlastnosti, profil nastavení domovské složky? He?

A co takhle pravým na tento počítač, vlsatnosti, místní skupiny a uživatelé, uživatel, prevým na něj, vlastnosti, profil nastavení domovské složky? He?
Pokud vlastní Windows 7 Home Premium nebo Home Basic, tak to pomocí návodu, který popisuje pan nepřihlášený, nelze udělat. Windows 7 HP a HB nemá nástroj Místní skupiny a uživatelé. Tento nástroj je až ve verzi Professional a vyšší. Takže pane nepřihlášený příště ten arogantní tón strčte do patřičných míst a než něco napíšete, tak si ověřte, jestli je to možné provést ve všech edicích systému Windows.

Ahoj lidi prosím o podobnou radu. V mynulosti jsem si rozdělil HDD na 3 části: C, Temp, DATA podle nějakého článku v časopise Chip. Smysl byl, že složka dokumenty byla na DATA a Temp jsem mohl mazat jak jsem chtěl často... Fajn věc. Jen jsem to musel Xp naučit. Ted potřebuji novou instalaci a již nevím jak jsem to ty XP naučil ??? Prosím poradte jak na to? Díky

Dobrý den, Windows XP to naučíte jednoduše. Nejprve začneme oddílem Temp. Jelikož mám Windows 7, tak se možná bude můj návod malinko lišit od zkutečnosti ve Win XP. Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonku Tento Počítač, a pak levým na Vlastnosti. V dialogov=ém okně, které se vám objeví, se přepněte na záložku Upřesnit. V ní klikněte na tlačítko Proměnné prostředí. V dalším dialogovém okně klikněte na TEMP a pak na tlačítko Upravit. A do políčka hodnota proměnné napište cestu k části (oddílu) Temp. Postup opakujte i pro TMP. Následně vše uložte stiskem tlačítka OK. Snad vám má rada pomůže :)