Nejde smazat soubor z plochy

Zdravím Vás. Když stáhnu nějaké video z ulozto.cz, místo kam soubor uložit dávám vždycky plochu, tak se mi už párkrát stalo že mi na ploše zůstane video i s tím souborem který tam je při stahování a větší teda po dokončení stahování zmizí. Nemá koncovku, velikost je 0b a ikona je bílá stějně jako neznámý soubor. Když pak video smažu tak to druhé tam zůstane a smazat to nejde, zkoušel sem i programy na mazání ale vždycky to napíše stejnou hlášku "Tuto položku nebylo možné vyhledat. Položka již není umístěna C:/Users/uzivatel/plocha   Nejde to ani prjmenovat, ani přemístit prostě nic. Budu moc vděčný za každou radu. Děkuju moc! Pavel K.

Diskuze:

zkus to smazat třeba přes Total Cmd..nebo Ccleaner...nebo toto

Nebo Unlocker.

 

 Postup je jednoduchý, nainstaluj si Total Commander, pokud možno nejnovější verzi (já mám 7.55a), tam tento soubor, který má 0bit. a "tváří se" že tam není, přestože fizicky na ploše zůstává lze jednoduchým způsobem smazat, pokud nejde smazat rovnou, je nejprve třeba ho přejmenovat a přesunout jinam - např přímo do "C:/přejmenovaný název souboru" (vše spouštěj jako správce!!!), poté ho lze již nadobro vymazat (opět spouštěj jako správce!!!), tento postup jde POUZE V TOTAL COMMANDERU, nemá cenu zkoušet jiné prográmky, prozkoušel jsem jich dobrý dvě desítky a pokaždé se stejným výsledkem - prostě to nešlo smazat!!! Ale tenhle postup je stoprocentní !!! Tak snadf jsem pomohl :)

Díky pomohlo mi to....

Zdravím.

Mám obdobný problém s vymazáním souboru. Akorát,že vše mám spuštěné jako správce,ale soubor mi nejde stále smazat ani přesunout ani přejmenovat (TotalCommandr. mám nej.verzi)

Vždy mi to napíše abych odstranil ochranu proti zapisu,ale at udělám cokoliv,opět to napíše že soubor nebylo možné vyhledat,ověřte umístění položky a akci opakujte. A to je pořád dokola.

Děkuji za nějaký tip jak se toho zbavit..

hele v tom total commanderoj by to mělo jít přejmenovat, když jsem to chtěl vymazat tak mi to psalo, to co tobě, ale pak jsem dal normal F7 přejmenovat v total commanderoj a to šlo.. a následně vymazat. Mělo by to jít v něm přejmenovat. Přímo ve složce to nešlo.

hele fakt dík funguje to .. jsem it expert, ale tahle kravinka mě nenapadla. Ten soubor mě tam vytáčel už delší dobu:D ..takže díky

hele fakt dík funguje to .. jsem it expert, ale tahle kravinka mě nenapadla. Ten soubor mě tam vytáčel už delší dobu:D ..takže díky

Perfektní rada....fakt to jde jen v TC....ještě jednou díky!!!!

Ahoj,

    mám podobný problém. Na plochu jsem si z mobilu zkopírovala jedno video. Když jsem ho chtěla smazat, tak mi to sdělilo: "Akci nelze dokončit, protože soubor je teveřený v jiném programu."

Za každou radu budu vděčná...

Tak velký kulová TCMD s tím nepohne ani náhodou ve win7

s tím mužu jenom souhlasit na ploše mi zustal soubour který se zobrazuje při stahova pře firefox mozilla..........nejde ani přejmenova ani přesunout prostě sistym furt tvrdí že tam není umístě nainstaloval jsem verzi Total Commander 7.56a a vubec nic...kdyby někdo věděl jak na to dík za pomoc

zkus ho odstranit v nouzovém režimu

Po velkém boji mi pomohl až total comander dal jsem to přejmenovat a potom odstranil! Můj návod měl jsem soubor na ploše ChrisBrown tak jsem to v total comanderu přejmenoval a hodil na disk C na ChrisBrown123 a poté odstranil!

Tu máš všetky možnosti ako súbor zmazať bez inštaľovania programu: http://nasweb.sk/clanky.php?clanok=nejde_vymazat_subor

Teď se mi povedlo stáhnout soubor přes chrome a nešel přejmenovat ani smazat. Vždycky se zasekla celá plocha a nebo program ve kterym jsem se to pokoušel přejmenovat. Nešlo to ani v nouzovém režimu a ani přes příkazový řádek. Nakonec se mi ale povedlo soubor odstranit tím, že jsem použil bod obnovy systému. Tohle mě vždycky zachrání. Třeba to někomu pomůže

Ahoj, přidám pro ty co by měli případ nesmazatelného adresáře (nikoliv souboru) - podařilo se mi to stáhnutím své galerie z netu, kde jsem ji pojmenoval R.L.W. A ta tečka za tím "W" se ukázala na síly Win 7. Návody zde popsané nefungovaly. Takový adresář nelze otevřít, nelze vymazat a nelze ani přesunout nebo přejmenovat. Jde ho ovšem v TCMD zkopírovat - a tak jsem ho zkopíroval na jiný disk. Při tom zkopírování si Win uvědomí tu anomálii s tečkou na konci a uloží si ten adresář pod stejným jménem, ale bez tečky na konci. Kopíroval jsem ho jako součást vyššího adresáře (např. Album/R.L.W.) - stal se z něj Album/R.L.W - ten jsem pak zpět zkopíroval do pozice s původním Album/R.L.W. a vzniklo tam Album/ s adresáři R.L.W. a R.L.W - a světe div se, v tuhle chvíli bylo možné celý adresář "Album" vymazat. Teoreticky by tedy mohlo pomoct vytvoření jiného adresáře, aby ten nad nimi neobsahoval pouze ten chybný a mohl být smazán jako celek.

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dikeccccccccccccc mooooooc !!!!!!!!!!!!!!! Jedina moznost, ktera opravdu fungovala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jasne, tecka za poslednim pismenem je nad sily WIN7, zkopirovat na jiny disk mozna staci i do jine slozky jako spravce a potom ji zkopirovat zpet a prejmenovat/nahradit. Pak to slo smazat okamzite.

Tak na win10 podobny problem. Vyřešil total commander, takže taky doporučuju

Šmasíkovi za návod moc velký dík , pomocí Total Comanderu jsem z plochy vymazal soubory které normálně odstranit nešli. Návod super a pět hvězdiček k tomu.