Režim spánku a zvláštní chování

Mám zajímavý problém. Spánek je nastaven po jedné hodině nečinnosti. Když za 2 hodiny přijdu, jsem akorát odhlášen. Monitor běží, všechno běží, na obrazovce je ikonka přihlášení. Co je ale nejpodivnější. Je změněn BIOS. Normálně mám totiž svůj procesor AthlonXP 3000+ (1800Mhz) taktlej na cca 2400Mhz. To prostřednictvím zvýšení FSB z 200 na 260, přidáním trocha voltáže a nastavením děličky na paměti, aby nepřesahovaly 200. Po tom proběhlém "spánku" je FSB nastavena zpátky na 200. A když restartnu, tak to tak je i v BIOSU. Jak je to sakra možný?

Jazyk:

Obrázek uživatele Michal Politzer

Podle mě při uspávání dojde k nějaké chybě a počítač se hned probudí, možná zapracuje nějaká ochrana v BIOSu proti kdovíčemu (přehřátí, nevím...) Zkuste toto: Ovládací panely\Systém a údržba\Informace a nástroje související s výkonem - vlevo zvolte Rozšířené nástroje a zde nahoře uvidíte nějaké informace třeba o tom, že nějaký ovladač koliduje s režimem spánku apod.

Michal Politzer
www.mojevista.cz

V těch informacích teda nic není, ale když jsem kliknul na spánek ručně, zhasl monitor, po chvíli cvakl disk (jako kdyby se odpojoval, chvíli nic, pak na půl vteřiny všechno utichlo (větráky), aby hned zase naskočily, rosvítil se monitor a čekala tam přihlašovací obrazovka. Jak teď zjistim, co koliduje, co mi počítač probouzí ze spánku?

Mám stejný problém, stejné příznaky, bohužel se nic nezměnilo ani instací ovladačů pro grafickou kartu.

CoffeeBean

Alespoň u mě se to probouzelo kvůli myši a klávesnici (mám bezdrát). Musel jsem v device manageru obojí vybrat, dát položku power management a zrušit zaškrtnutí, že tato zařízení můžou vzbouzet ze spánku. Takže spánek už funguje normálně, ale po vzbuzení mám zase změněnou rychlost FSB. PS.: Asi to nemění nastavení BIOSu, to jsem se splet.

To se máš. Já mám jak myš, tak klávesnici drát ale problémy přetrvávají. Už jsem zkoušel i dávat myš vzhůru nohama ale i to nepomohlo. Taky jsem zjistil, že nesmím dávat PC do režimu spánku ale do hibernace. Při režimu spánku mi totiž monitor napíše "Input signal out of range". Při hibernaci se to taky za pár sekund probere ale alespoň to běží jak má. Asi nemáš takový problém, co?

CoffeeBean

Ale zkus to s tou myší a klávesnicí stejně. Prý to dělaj i normální (drátový). Taky to prý může dělat síťovka. Podívej se do toho správce zařízení na všechny, co tam maj nastaveno. Teď by mě ještě zajímalo, co to Vista předvádí při výstupu ze spánku. Mně to mění svévolně frekvenci FSB, tobě asi rozlišení nebo frekvenci, kterou posílá grafika do monitoru. Fakt bych rád věděl, proč to.

Ja ho zas ze spánku neprobudím, sekne se klávesnice a obraz nenaběhne. Hibernace mi funguje. Mám windows vista home basic 64bit.

Když vznikla vista, tak byl problém v ní. Až postupnou aktualizací visty se problém odstranil. Tak se ptám jestli máte aktualizovanou vistu... K911

Rád využívám funkci spánek, protože během dne to hodně ušetří času, ale problém je, že stačí lehce postrčit myš a PC se okamžitě probudí. Přestože jsem hledal v ovládacích panelech rozšířená nastavení, nikde jsem nenašel, jak zamezit myši probouzení z PC. Prosím, poraďte.
Obrázek uživatele FukitoNamura

Ja bych hledal neco jako WakeUp Mouse nebo WakeUp USB v BIOSu!
Be Happy!

Já jsem s tím laboroval celý víkend. Režim spánku odmítá spolupracovat, zkoušel jsem i vyhodit zvukovku a TV tuner a pořád problémy. Buď se to neuspí vůbec, musím pak resetnout, nebo se to uspí a za 5s zase zapne, nebo se to uspí jak má, ale při dalším pokusu zase kolize. Přestože mám desku GB965P-S3 a staženy všechny poslední drivers k chipsetu a ostatním věcem, režim spánku prostě nejde používat, vypnul jsem i hibernaci a vše co jsem kde dočetl, s touhle deskou prostě smůla, to se pánům z MS zase cosi podařilo. S XP no problém. A na netu žádná rada, jen nářky :-(((

Nepovedlo se vyresit nekomu spanek na gb deskach ?

chova se me to (a zaclo to po tom co jsem nainstalovat patche pro reconect usb po sleepu a pridal disk) tak ze se zacne uspavat, 20 minut to neco dela a pak se masina restartne (pri sleep i hibernate) a data jsou v cudu

I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you

can earn extra bucks every month because you've got high quality content.

If you want to know how to make extra money, search for:

Ercannou's essential adsense alternativeMy web-site: BestTanya

Asi pred 5 dny mi z niceho nic prestal fungovat Rezim spanku na mem Notebooku. Spoustel jsem ho klasicky bud Zvrenim vika ci prostym zmacknutim tlacitka Stand by. Vzdy to probihalo odhlaseni vypnutim dispalye a pak i vertracku atd... Ale ted se to jen Odhlasi a vypne se display ale Notebook furt jede dal. Nemuzete mi nekdo stim jeka pomoct??? Je to vec kterou jsem pouzival velmi casto a celkem dost mi zacina chybet.

uz ma to hnevá.. to isté notebook - do spánku vpohode po zatvorení obrazovky a zobudit sa vobec nejde.. len cierna obrazovka a pomoze len reset..

Zdravím. Chci se dotázat, zda jste zjistil něco s tím problémem, kdy po režimu spánku u Notebooku se zobrazí jen černá obrazovaka  nepomůže nic, než jen natvrdo vypnout notebook. Děkuji Lisický.

začal jsem mít ten samý problém s režimem spánku, jak je zde popisovaný. Po instalaci prograamu virtuálních mechanik Deamon Tools Lite, začal tento program blokovat vypnutí počítače. Nemohl jsem přijít jak tuto závadu odstranit, protže v ovládacích panelech / režim spánku / a ostatních nastaveních bylo vše v pořádku. Bylo mi jasné, že tento program blokuje vypínání. Nemohl jsem přijít na to, kde to odstranit. Použil jsem po třech hodinách program Ashambo Win Optimizér č.4, kde jsem použil záložku  StarUp-Tuner / Obnovit vše a režim spánku opět funguje bez problému. Snad to někomu pomůže při obnovení této výborné funkce v systému Windows.

a nebo Tweaking Tools / Tweaking / Reset všech hodnot na základní nastavení Windows / restarovat pc.

Po přeinstalování Win7 mi přestal správně pracovat režim spánku. Taky se prakticky jen odhlásil. Popíšu změny, které jsem provedl a po kterých se počítač normálně uspal. Některá z nich pomohla. Ostatní byly asi zbytečné. Která, to nevím :-) Ovládací panely / Možnosti napájení / Změnit nastavení schématu / Změnit pokročilé nastavení napájení - Po probuzení požadovat heslo: Ne - Režim spánku / Umožnit hybridní režim spánku: Vypnuto - Režim spánku / Povolit časovače pro probuzení: Zakázat - Tlačítka napájení a kryt / Akce stisknutí tlačítka napájení: Režim spánku - Nastavení Multimédií / Při sdílení médií: Umožnit počítači přejít do rozšířeného úsporného režimu Jo a mám stolní PC. Ne notebook.