První větší aktualizace pro Windows 10 je tady

Microsoft uvolnil pro před týdnem uvedený operační systém Windows 10 první kumulativní aktualizaci a podle oficiálních slov tento update nepřináší žádné bezpečnostní opravy, ale je zaměřen čistě na vylepšení funkčnosti Windows 10.

Zároveň by se tato aktualizace s kódovým označením KB3081424 dala označit za "servisní" balíček, protože obsahuje již dříve vydané updaty a bezpečnostní opravy (odtud tedy pojmenování kumulativní). V případě, že máte všechny předchozí aktualizace řádně nainstalované, KB3081424 je obsahovat nebude.

Na stránkách Microsoftu se můžete podívat, jaké změny tato aktualizace zahrnuje. Nicméně pokud bych to měl shrnout, nic konkrétního se nedozvíte, pouze tolik, že update vylepšuje Desítky prostřednictvím nových funkcí a vylepšení. Velikost aktualizace je 325 MB. Stahovat ji můžete v Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení.

Jak jsem naznačil výše, jasným trendem je uvolňovat vylepšení systému postupně a ne jednou za delší období ve formě servisního balíčku, jak to bývalo zvykem u předchozích verzí systému (zejména tedy Windows XP, Vista a 7). Microsoft se nechal slyšet, že objemnější aktualizace (významné pro uživatele, zásadnější novinky, funkce, lepší optimalizace) plánuje vydávat 3-4 krát za rok. 

Typ článku: