4 věci, které jsem udělal po upgradu na Windows 10

Pokud už to máte za sebou - povýšení stávajícího systému na aktuální Windows 10 - přináším čtyři věci, které jsem musel nezbytně udělat po tom, co jsem si do svého notebooku nainstaloval nový systém. Pokud máte vlastní tipy co udělat, určitě je napište do komentářů pod článek, já i čtenáři je jistě oceníme.

1. Odstranit instalační soubory upgradu a složku s předchozím Windows 

Pokud jste úspěšně provedli upgrade a přihlásili jste se do nového systému, tak kromě toho, že jste na první dobrou příjemně překvapeni, jak je systém svižný, jste také možná zjistili, že jste o zhruba 20 GB volného místa chudší (teda alespoň v mém případě, upgrade prostřednictvím oficiální utilitky ze 64-bit Windows 8.1 Pro). Je to proto, že se na disk stáhly nezbytné instalační soubory systému Windows 10 (adresář C:\$Windows.~BT) a při samotné instalaci se také zkopíruje původní operační systém do adresáře C:\Windows.old.

Jistě vás napadá, že byste tyto věci odstranili ručně (poté co si v Průzkumníkovi zaškrnete možnost Zobrazit skryté soubory a složky), jednoznačně lepší variantou je ale použít Windows nástroj k tomuto účelu přímo navržený. Je vám dobře známý a jmenuje se Vyčistění disku. Můžete ho najít v nabídce Start (napíšete Vyčištění disku). Následně vyberete systémový oddíl (většinou C:) a pak v dolní části zvolíte Vyčistit systémové soubory. Vyberete instalační soubory související s upgradem a složku s původním systémem Windows.old a spustíte mazací proces, v závislosti na rychlosti disku je za několik desítek sekund (jednotek minut) hotovo.

2. Změnit výchozí složku Průzkumníku

Jednou z prvních věcí, kterou uživatel udělá, je, že si otevře správe souborů Průzkumníka. Bude nemile překvapen, co že se mu to otevřelo a bude se ptát, kde je "Tento počítač". Průzkumník ve Windows 10 v základním nastavení má totiž nastavenou jako výchozí složku "Rychlý přístup", která sdružuje naposledny otevřené složky a soubory. Může se to stát užitečným pomocníkem - teda za toho předpokladu, že často otevíráte ty samé složky a systém se tedy rychle naučí vaše oblíbené položky.

Já jsem řekl ne a změnil nastavení tak, aby se při spuštění Průzkumníka otevřel Tento počítač. Uděláte to tak, že v Ribbonu kliknete na záložku "Zobrazení", dále zvolíte Možnosti a na kartě Obecné u položky "Otevřít Průzkumník souborů pro" vyberete Tento počítač. A je hotovo.

 3. Nabídka Start úzka a bez dlaždic

V případě, že jste dlouholetí uživatelé Windows 7, určitě vás potěšil návrat nabídky Start v ne celoobrazovkovém režimu. Jde sice o kompromis mezi Sedmičkovým Startem a novějším Metro vzhledem (Modern UI), ale přece jenom v ní nechybí nic, na co jsou Sedmičkáři zvyklí. Obsahuje nainstalované programy, je integrován fulltextový vyhledávač souborů a složek, nechybí rychlé tlačítka pro vypnutí a restartování počítače (případně režim spánku) a spouštěč Průzkumníku. 

Kromě toho si do pravé části můžete připnout živé dlaždice například s aktuálním počasím, kalendářem, kurzy měn a akcií apod. Případně jenom dlaždice jakožto zástupce oblíbených aplikací. Do jaké míry je to užitečné, musí posoudit každý sám. Ale může to vypadat třeba takto:

Pokud se vám to nelíbí a radši byste konzervativnější styl nabídky Start, je tu možnost, odepnete všechny dlaždice a Start zmenšíte do úzkého pruhu:

4. Microsoft se dal na výzkum trhu

Dneska ráno na mě vyskočila otázka, zda bych Windows 10 doporučil svému kolegovi a jak probíhal upgrade (nějak tak to bylo), asi půl minutu mi zabralo než jsem v nastavení našel, kde se tyto otázky vypínají. Najdete to v Nastavení -> Soukromí -> Zpětná vazba a diagnostika. Mimochodem musím zmínit, že jsem tyto dvě otázky zodpověděl a výsledek poslal Microsoftu. A až poté jsem odmítl se účastnit další zpětné vazby. 

Pochlubte se, co jste jako první po instalaci Desítek udělali vy... Odpovědi vrátil jsem se zpátky k Sedmičkám neberu. :-)

Typ článku:

Komentáře

Aha. S tím Numlockem je to dobrý tip, to jsem ani neměl šanci postřehnout vzhledem k tomu, že jsem zatím upgradoval jenom notebook bez numerického bloku...

ještě 1 věc, někdy je třeba nastavit numlock u každého uživatele a to se dělá v HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard\InitialKeyboardIndicators změnou hodnoty na 2

Tohle je první co dělám i já. Je to už od NT4.0 stejné:-). Jářku, už 20 let :-(.

Toto video již není dostupné, protože účet YouTube spojený s tímto videem byl ukončen.

S tím se peru již od toho co jsem to nainstaloval, ale absolutně netuším kde by se dalo změnit aby mi vše co stahnu dal do mnou určené složky (např. na druhý oddíl disku) a ne pouze do ,,stažené soubory,, (nenašel jsem v nastavení, ani v microsoft edge) Netušíte někdo? díky za info

Zdravím. Musíte jít do složky Stažené soubory a zde vyvolat Vlastnosti. Vybrat kartu Umístění a přepsat výchozí složku pro ukládání souborů stažených z Internetu. A je to.

super, jste bourák :-) A já se s tím trápil.

Ahoj, cílovou složku pro stažení souborů lze změnit, ale napevno. V Microsoft Edge však při stahování souborů chybí funkce "uložit jako", která byla v Exploreru a umožnovala zvolit adresář dle potřeby. Ušetřilo se zbytečné kopírování stažených souborů. Uvítám info pokud to lze. Díky Fanda

klikni na slozku "stazene soubory" pravym a dej vlastnosti... na karte "umisteni" si ji muzes presmerovat kam chces...

tazatěl měl nejšpíš na mysli před každým stažením dotaz kam uložit

Jde to intuitivně. Nedávno jsem na to přišel úplnou náhodou... zkoušel jsem zuřivě už všechno, páč jsem nechtěl, aby se mi v práci vše pořád stahovalo na to systémové SSD-čko (levná SSD typu TLC maj jen cca 5000 přepisů na buňku). čili: Pravým myšítkem na složku Stažené soubory (stačí i na zástupce v Rychlém přístupu), pak záložka Umístění a tam nalistovat jiný adresář :-)

Odpověď vrátil jsem se k 8.1 kám berete?????? Ano, ani ne po 24 hodinách jsem se vrátil k 8.1, a to taky není žádný pořádný systém. Proboha ať už někdo vykosí to příšerný metro, ať je z toho modulární systém, ve kterém si vyberu, co chci nainstalovat. jednou je vypínanání vlevo, potom vpravo, potom zase vlevo. Tento operační systém by měl být nejen zdarma, ale ještě by vám měli zaplatit, že se s tím rozčilujete. A neberu odpověď, hodnou typicky českého uživatele, který udělá deset úprav, aby se s tím dalo fungovat, že se mu to líbí...

Zdravím. Z toho co jste napsal mě překvapilo, že jste se vrátil k Windows 8.1 a ne k Windows 7, kde Metro a univerzální aplikace nejsou vůbec. Vzhledem k tomu, že Windows 10 kladou na celoobrazovkové Metro a jeho aplikace mnohem menší důraz než předchůdce, tak o to mě to překvapuje víc. Nějak mi to nedává smysl. :-)

Všechno funguje skvěle, včetně nabídky Start, používám čistě desktopové aplikace a s tím "Moderním" rozhraním v podstatě nepřicházím do styku. Výraznější negativum je nejednost nastavení (moderní "Nastavení" vs. Ovládací panely, např. Windows Update lze spravovat jenom v "Nastavení"). Přeji klidnou neděli a pevně věřím, že se vrátíte a rozšíříte řady uživatelů Windows 10.

P.S. Já stolní počítač vypínám jednou denně a notebook vůbec. Takže takové problémy se systémem jako vy naštěstí řešit nemusím. A mimochodem nějak intuitivně jsem na Windows 10 vypínal počítač právě z nabídky Start (asi to budou roky strávené s Windows 95, 98, XP, 7 a na ty se nezapomíná).

Windows 8.1 nebo-li ještě před 29.7. jsem vždy používal nejnovější systém vzhledem k hardwarové podpoře a obsahu nejnovějších driverů, jinak by mi stačily i dneska xp, jakožto velice rychlý a nenáročný systém. Jsem vyznavačem velmi jednoduchého, rychlého, moderního a přehledného systému. Po xp tady byly náročné visty, pak to chtěli spravit sedmičkami, "evoluční" osmičky bez startu, pro tablety, 8.1 se startem, rychle spíchnuté 10. Už vám to dává smysl?! Všechno funguje skvěle - zakázaný defender se ihned po restartu znova aktivuje, ale proč tam vlastně je. Já ho v systému nechci. Win update je proč v defenderu a nelze zakázat. Já totiž vůbec neupdatuji. Nainstaluji si do počítače jen to co chci a kdy chci. Proč se mi ihned po instalaci updatují drivery? A nejde to vypnout. Najednou se počítač zasekne, nejde restartovat, jen tvrdý restart a rozplizlé rozlišení se samovolně změní v normální. Co to je za okno, které si posunu tam, kde se mi má otvírat a ono se otevře 2x vlevo a 2x vpravo. Moderní rozhraní nepoužíváte, ale no tak, možná sporadicky, ale pak to stojí za to. Nebojte, klidnou neděli prožívám a 10-ky si určitě nainstaluji, ale až si tu "diplomovou práci" její vedoucí přečte a nechá diplomanta přepracovat. Systém má být evoluční či revoluční a je opravdu potřeba brát v potaz zpětné ohlasy od zákazníka, ale ne nezbytně, abychom neskákali s jablky do hrušek nebo opačně. Mrkvosoft chrlí jeden systém za druhým, jen aby mohl inkasovat. Ale zákazník rozhodne, zda je produkt hoden finanční odměny, která není v našich končinách zrovna malá. No kdyby byla záruka vrácení nebo byly všechny počítače bez systému, jak by to správně mělo být, tak by to byl totální propadák...ale hlavně, že jsme zaplatili. A ta licenční politika. Je to na blití, asi jako účet od elektřiny, hlavně aby to zákazník nerozluštil a byl sankcionizován... Ano, stejně si budete tvrdit, jak je to báječný systém, protože to přece vymyslel ten neomylný americký softwarový gigant...

Předně. Pokud byste četl moje příspěvky o Windows 8, jistě víte, že jsem se k nim stavil dost kriticky. Tolik tedy k nesmyslu, že všechno co vydá Microsoft, automaticky považuji za nejvíc nejlepší věc. Ještě jednou, nejsem žádný Microsoft fanatik... Windows 8 byl neúspěch, uznal to i Microsoft, schytalo to vedení společnosti a došlo k výměně na nejvyšších postech, Microsoft přišel s testovacím programem Windows Insider, reagoval na připomínky od uživatelů a implementoval je do systému. Zase špatně...

Windows 10 nejsou žádný velký skok, jsou to (z pohledu uživatele) inovované Sedmičky, je třeba se přizpůsobit trhu (budoucnost vidím v x86 tabletech - tedy nutnost vyřešit dualitu rozhraní - pro ovládání prstem dotykové a pro klávesnici a myš desktop, neznám žádný operační systém, který by toto tak dobře řešil jako právě Windows 10). Sjednocená platforma mobily, tablety, stolní počítače a notebooky - palec nahoru.

Budu reagovat pouze na fakta. Ne na subjektivní, nic neříkající, fráze, kterých je plný Internet:

 - v případě, že jsem v testovací verzi nainstaloval antivirový program třetí strany, Windows Defender se automaticky deaktivoval. Předpokládám, že stejně to funguje i ve Windows 10. Pokud se mýlím, opravte mne. Je třeba si uvědomit, že přes 99% uživatelů jsou řadoví domácí uživatelé. Zákazník (známý, rodinný příslušník) přijde domů s novým počítačem, vybalí jej s krabice a první co na něj vyskočí je hláška, že má nefunkční antivirový program. Následně mi volá co s tím, doporučuji nainstalovat bezplatný Avast. Volá mi podruhé, že mu instalačka  hlásí konflikt s jiným antivirovým programem, který je dodaný výrobcem počítače. Ten ale není aktivovaný, takže si ho zákazník musí zakoupit, nebo odinstalovat a následně až nainstalovat doporučený Avast. V případě Windows 10 žádná taková hláška není, pokud není v danou chvíli aktivní žádný antivir, automaticky se zapne Defender. Konečně nebudu muset řešit tyto banality, no napište, nebude to báječný život? To jsou věci z praxe, ne teoretické nesmysly, které čtu na webu...

 - požadujete nejnovější drivery, proto používáte nejnovější verzi systému, to jste napsal. Windows 10 automaticky stáhne a nainstaluje nejnovější ovladače hardwaru. Přesně to co chcete. Pokud o ně zájem nemáte, běžte do Správce zařízení, ovladač odinstalujte a nainstalujte jiný, ale nevidím důvod proč to dělat. Například jsem kontroval ovladače na Wifi (integrovaná, Intel), zkontroloval jsem verzi a skutečně mi Windows Update stáhl poslední stabilní ovladače vydané Intelem. Tleskám, jak se dá.

 - Windows 10 jsou v podstatě zdarma. Přechod na Windows 8 (z WinXP a 7) byl možný cenově zvýhodněným upgradem na nejvyšší edici Windows 8 Pro za 30 EUR. Nevidím tam to "jen aby mohl rýžovat"...

Windows 8 byl neúspěch a vrátil vám někdo peníze??? Mám desktop, chci systém na desktop, mám tablet, chci systém na tablet, ne žádný paskvil na všechno. Palec dolů. Já antivir nepoužívám, jaká je nyní vaše rada? Ještě je to báječný život? Chci aby byla volba instalovat - neinstalovat, co když je stažený driver konfliktní a po každém restartu se nainstaluje. Už netleskejte! Windows 10 jsou v podstatě zdarma, jdu si koupit notebook, kolik jich je bez systému, 3 z 60 a zrovinka ten co chci je s. Už jste slyšel o zákazníkovi z Itálie, kterému museli vrátit penize za "vokna", která tam prostě nechtěl. 30 EUR za sračku, kterou uznal i výrobce, dostal jste je zpátky? Už přestaňte být proamerický a otevřete oči, on vám nikdo neublíží, když řeknete na veřejnosti pravdu... Ano, snažím se být optimistou, ale ne za každou cenu, snažím se vždy dělat věci pořádně a dotáhnout je do konce, ale taky to vyžaduji po druhých. Když si koupím produkt, chci aby fungoval, hned, ne až budou součástky na opravu, nebo aby mě sledoval výrobce, co s ním dělám.

Ano, v porovnání s Windows 7 to byl jednoznačně neúspěch, uživatelé Osmičky prostě nechtěli (Metro) plus to přiznání ze strany Microsoftu podle mě bylo začátkem marketingové kampaně na další verzi systému... Nicméně systém jako takový byl svižný a stabilní, takže nevím, na jakém základě bych měl stavit požadavek na vrácení peněz. Když se mi něco nelíbí, tak si to nekupuji. Nechyběla možnost si zdarma stáhnout a vyzkoušet na 30 (nebo 90) dní Windows 8. A ruku na srdce, z hlediska poměru ceny (osm stovek) a kvality nemohu říct ani slovo, natož požadovat vrácení peněz :-)

Nemusíme chodit do Itálie; případ známý z ČR uveřejněný na Abclinuxu.cz. Pokud si koupíte notebook s OS a v podmínkách je uvedeno, že pokud dané podmínky nepřijímáte, máte se obrátit na výrobce a zjistit možnosti kompenzace za nepoužitou licenci. (Myslím, že je to nějak vynuceno EU, ale přesně to nevím, nejsem právník.)

Se "sledováním" souhlasíte v podmínkách Windows - (stejně jako v jiných OS, samozřejmě se to týká i mobilních systémů, u kterých to málokdo řeší...) nesouhlasíte, nepoužívejte. Lidi jsou v poslední době citlivější na soukromí (víc než dřív) a paranoidní a myslí si, že administrátoři z Microsoftu sedí u serverů a čekají, až si budou moci stáhnout fotky z jejich počítače a prohlížet si záběry z oslavy osmdesátin jejich babičky. :-) To mi připomíná nedávnou záležitost na Facebooku, kdy lidé hromadně sdíleli status (hoax) s tím, že se na jejich fotky vztahují autorská práva na základě Bernské úmluvy. Podmínky Facebooku, se kterými při registraci profilu souhlasili, samozřejmě nečetl ani jeden... To jsou ti samí komici, co dneska vykřikují v diskuzích na webu. (Mimochodem komunikaci počítače se servery Microsoftu by neměl být problém firewallem zakázat, řadu věcí zakážete v Nastavení -> Soukromí...)

Pokud nepatříte mezi 99% běžných uživatelů, Defender si trvale deaktivujete v registrech Windows. Mám takový pocit, že už se to na netu někde řešilo...

Před rokem a půl jsem pořizoval nový počítač (respektive skládal). Koupil jsem Win 8 z tohoto důvodu: Licence OEM se změnila fakticky na "krabicovku" - v licenčních podmínkách je výslovně dovolena instalace na jeden počítač a je zmíněna přenositelnost. Původní faktická OEM se teď jmenuje ODM (a jako nevýrobce byste ji neměl míž možnost koupit). Tolik k motivaci. S Win 8 jako takovými jsem neměl prakticky žádný problém. A hlavně - bylo to několikrát svižnější než sedmičky. Spolu s SSD jsem se dopracoval k tomu, že start systému trval cca 5 sekund. Nabídka Start mi nechyběla, nejsem needukovatelný geront (a nastavení jsem našel). Potěšil integrovaný Skydrive (nyní Onedrive) snadno dostupný v rámci účtu Microsoft, od té doby používám USB stick jen na opravdu veliké věci, případně hudbu apod. K účtu Microsoft: Na vyhrožování velkým bratrem nereaguju. Dnes vás sleduje každý a pokud věříte, že nesleduje, asi nemáte počítač a toto čtete v klínovém písmu na hliněných destičkách. Podstatné je, aby toho daná společnost (vláda, firma) nezneužívala pro kriminalizaci slušných lidí. Že někdo eviduje, co kupuju, mě fakt neirituje, a otravné bannery vypínám nebo ignoruju.

Omlouvám se, to mělo být pro Anonyma, co má problém s Win 8.1. Nějak zatím nechápu zdejší řazení příspěvků. Za článek od MiHla palec nahoru.

Já osobně s názorem výše souhlasím. Řešení samozřejmě existuje, nějaká Linuxová distribuce, pro začátečníky Ubuntu a později přejít třeba na Debian, který je základem Ubuntu. Bohužel toto je řešení pouze pro jednotlivce. Když řeším, co dát do počítače pro známého při stavbě počítače, nepřipadá to v úvahu a je to škoda, zde mohu říci pouze veliké BOHUŽEL. Co mně osobně zaráží na produktech giganta Microsoft je jejich cenová politika, když při stavbě normálního počítače je operační systém Windows opravdu zcela nejdražší částí celého počítače a to ještě s celkem znatelnou rezervou. Tady vzniká celkem znatelný rozpor v harmonii úvah staviče počítače, kdy nejdražší věcí má být něco, co ve skutečnosti vlastně neexistuje a je jen elektromagnetickou stopou na kovových částech věci nazvané pevný disk. Hezké dny bez počítačů.

Alt+F4 funguje na vše a je na stejném místě ve všech verzích :) W8 jsem stejně jako Vista a WinME přeskočil - vypínání mám stále stejně a lištu vlevo také jinak jsem použil po instalaci skripty z webu jak udělat z W10 desktop ... protože mne štve jak je to připravený a vše povolený a nové aplikace (fotky a pod.) převezmou velení... ty úpravy se prostě musí dělat a dělají se n avšech OS ... každý má jiné požadavky opravdu by udělali líp, kdyby si mohl uživatel ovlivnit co nainstaluje a že sebrali karty - tak to mne naštvali 2x :) ... ty hry ze store jsou hnus

Dobrý den, diky za clanek, neco jsem se dozvedel i noveho. Treba jak odstranit ty soubory po instalaci jsem nevedel (a jeste jsem nemel cas si to googlit). Prvni vec co jsem udelal v desitkach bylo ze jsem si prohlidnul nabidku START, centrum akci... A pak spustil nastaveni a prosel jsem peclive polozku po polozce a prosel si veskera nastaveni :-) No a na druhy den si to zopakoval s tabletem, ktery jsem premigroval take jiz na W10. Jinak ma zkusenost (na PC) je takova, že desitky jsou pomerne svizne, po nekolika dnech zatim zadna chyba, nic na co bych narazil co nefunguje (pravdou je, ze mam pomerne novy HW, tedy nepredpokladam problem s ovladaci a taky se zadny nobjevil)...

Po upgradu jsem byl překvapený že všechny programy fungují bez problémů, přitom některé mám ještě z dob Windows XP a v sedmičkách jsem musel přepínat kompatibilitu. Pak ale nastalo trochu zklamání nad tím že bootování trvalo mnohem déle než u win7, mám na systém SSD disk a sedmičky startovaly za 17sekund, zde to bylo dlouhých 34 sekund a přitom se všude psalo jak jsou Win 10 rychlé. Dlouho jsem hledal zkoušel Startup Manager ale bez valného výsledku. Příčinu jsem ale nakonec objevil v aplikaci SSD Fresh ta se používá pro optimální nastavení systému s SSD diskem. Některé funkce zde totiž po instalaci Win 10 jsou vypnuté. Toto vyřešeno a Win 10 bootují stejně jako Win 7 tedy za 17 sekund. zklamalo mne také bílé záhlaví složek (Title Bar) hned jsem hledal na internetu zda není možná úprava či aplikace která by to změnila, I toto jsem našel a až nyní po úpravě mohu říci že jsem naprosto spokojen

Tak to máte asi zásadnější problém. Za 30sec mi win7 startovaly s hybridního disku. Na SSD startují cca 2sec. Obrazovky BIOSu mého notebooku teď trvají mnoóóóhem déle.

Zdravím a prosím o radu, co to je nebo kde najdu Ribbon , který zmiňujete ve svém příspěvku

Zdravím. V tomto případě je Ribbon ten proužek s nastavením nahoře v Průzkumníku.

Zdravím a prosím ještě jeden dotaz.Když je zapnutý Windows Defender je nutný další antivirový program, na.př Security Essential, AVG a j.

Vestavěný Defender je dostačující. Tedy spolu s pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi, poslední verze programů a aplikací (zejména Java, Flash) a rozumným chování uživatele (neotvíráme záhadné přílohy v mailech od nigerijských bratrů) :-).

Zdravím.Děkuji za předchozí dobré rady a bohužel se mi vyskytl další problém.Po upgradu jsem nemohl spustit některé programy (Reinlendar,CCleaner,XnView), tak jsem je odinstaloval a znovu pokusil nainstalovat z originálních CD (součást časopisu Počítač pro každého). Pokud jsem instalaci ukončil zaškrtnutím políčka Spustit a pak tlačítka Dokončit, program se spustil a dalo se v něm normálně pracovat. Když jsem ale program chtěl spustit přes ikonu vytvořenou na ploše při instalaci nic se nedělo. Zkoušel jsem přes Vlastnosti a záložku Kompabilita různé možnosti, ale bez úspěchu.Nedařilo se ani spuštění Poradce při potížích....... příslušným tlačítkem. Můžete mi prosím poradit, kde dělám chybu.

Zdravím. Zkuste programy spustit ze složky, kde jsou nainstalované...

Zdravím.To jsem také zkoušel,ale bez úspěchu

Po dalším hledání se mi podařilo programy spouštět přes místní nabídku příslušné ikony a to kliknutím na nabídku Spustit jako správce.Je zvláštní, že se ale přihlašuji účtem, který je veden jako správce. Mám snad již poslední problém a to, že se při některých činnostech objeví na ploše malé okno s textem: Při spouštění souboru C:/PROGRA~1/COMMON~/System/SysMenu.dll došlo k problému Uvedený modul nebyl nalezen Okno se dá zavřít tlačítkem OK nebo křížkem a dál jsem nepozoroval nějaký problém při běžné činnosti.Lze to prosím nějak opravit

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Nainstaloval jsem win.10 z 8.1 na HP, ale poslední dobou se notebook při startu cca po 5-8 vteřinách vypne a musím ho znova zapnout. udělal jsem celou kontrolu hp po hardver. stránce je v pořádku, na podpoře hp mi řekli ať to zpátky přeinstaluji na win.81, což se mi moc nechce. Nevíte někdo co s tím, notebook mám 4 měsíce teprve. hradekm@seznam.cz prosím o podrobný postup opravy nebo něaké vychytávky

Ahoj, stalo se mi to samé u Dellu. Desítky jsem používal asi 14 dní. Ve finále mi po "vypínání" odešly i drivery na wifi a win 10 mi nechtěli dovolit jejich přeinstalaci. Skončilo to tak, že jsem musel přeinstalovat celý komp a vrátit se k oblíbeným sedmičkám.

ja mam problem po prechodu na W10 (cista instalace) ze mi jen NEKDY u her nejde prepnout (win+D ani win+tab) na plochu dokonce ikdyz dam ve hre nastaveni, ze ma byt v okne tak se jen dole zobrazi windows lista, ale stale nejde prepinat na plochu ani mezi aplikacema a pri najeti kurzorem na tu dolni win listu je kurzor podni (ve hre) deje se to jen nekdy...

a chova se to takto ve vsech hrach...

Po instalaci desítek (listopadová verze) mám problém s vyčištěním disku. Instalace sebrala cca 64 GB místa na disku před tím tam byly pouze Win 7 + Office), kde je bůh ví co a dalších 40 GB jsou různé zálohy, které nelze vymazat, systém to nepovolí. Zajímavé je, že není možné omezit odesílání diagnostických dat, požád je to nastavené jako "rozšířené" a není možné nastavit "základní". Rovněž je problém se spouštěním exe souborů, něteré spustí a na jiné ohlásí chybu "error shellexecuteex failed 1155", ale v manifestu to není. Je jedno jestli je to instalační program nebo nějaká jenoduchá aplikace. To co ale jednou nespustí, už nejde spustit nikdy (resp. nepodařilo se mi to). zajímalo by mě, jestli má někdo podobné problémy. A dík za případnou radu.

Je to z toho důvodu, že nemáš otevřené další aplikace. U W7 se dalo přepínat mezi aplikací a plochou, zde ve W10 ale jen mezi otevřenými aplikacemi.

Je to z toho důvodu, že nemáš otevřené další aplikace. U W7 se dalo přepínat mezi aplikací a plochou, zde ve W10 ale jen mezi otevřenými aplikacemi.

Díky za praktické rady, něco jsem už nastavil, ale toto stále nemůžu najít. Po upgrade z Win 7 na Win 10 mi vedle Startu zmizela ikona, která zajišťovala přepnutí na plochu Windows. Samozřejmě je možné použít klávesovou zkratku WIN - D, ale mám zde i uživatele, který si to ne a ne pamatovat (navíc přes vzdálenou plochu zkratky nefungují), takže tuto možnost bych tam zase chtěl mít. Díky za vaše tipy, kde v nastavení tuto možnost najít.

Ikonka není, ale malá ploška vpravo od hodin, tam co byla ikonka.

Díky za TIP, opravu to tam "v hodinách a datumu" je! Stačí kliknout pravým tlačítkem. Škoda té ikonky co už není ..

super, díky Štěpáne!

Zdravím lidi chci se zeptat už mám druhý NTB Lenovo a na obouch mi nejde nastavit tapeta plochy místo toho se mi zobrazi buď jen zelená a nebo černá. A už si fakt nevím rady. Díky za odpověď všem :)

Nastává chyba 0x80070483, omezené oprávnění... bůhví co to potřebuje, nějakého nadadministrátora...

Ahoj, zajímalo by mě, zda někdo řešil problémy s výpadky wifi. Já co jsem koupil acer aspire v 15 touch měl jsem na něm win 8.1, s tím, že až budou win 10 (týden po koupi) k dispozici je notebook od výrobce přímo pdoporován. Na win 8.1 jsem neměl problémy, ale na 10tkách neustále bojuji s výpadky wifi. Je jedno, zda stahuji něco z netu, jsem na youtube, nebo na fb, hraji online hru, ale objeví začne hra lagovat, popřípadě internetový prohlížeč začne dokola načítat(obnovovat) na signáu wifi se objeví žlutý trojúhelník s vykřičníkem, s tím, že není přístup k internetu, stačí kliknou na ikonu wifi, vypnout a ihned zapnout a do cca 5 sekund je vše v normálu. Jen to neuvěřitelně otravuje. Drivery jsou aktuální, dokonce jsem vypnul automatické uspávání wifi bluetoth a dalších věci, které by mohli mít co společného s driverem k wifi. Prosím o radu. Internet mám doma kabelový od Softexu, s wifi routerem, na který jsem přes wifi připojen Router to je 150M Wireless Lite N Router Model No. TL-WR741N / TL-WR741ND Je aktualizovabý i firmare routeru, opravdu už nevím, jen mě zaráží, že když se vrátím na win 8.1 problém zmizí a zpět na 10 se objeví.

Mám stejný problém s notebookem Lenovo z50-70. Neustále mě to odpojuje ze hry a mám na to strašné nervy. Vyřešil jsi to?

Při: mazání nebo kopírování nebo otevírání (složky nebo souboru). Instal w 10 čistá po formátu SSD. Nejde nastavit Freecomander (nebo jiný) namísto původního W.E. tak aby se otvíral při všech operacích ? Zdravím.

Tak já první věc nainstalovam Classic Shell. Jako druhou - kvůli obsluze dvou monitorů - Dispay Fusion Pro, protože i když to co MS nabízí na W10 je lepší než to nic v XP a Win7, tak k user friendly ovládání to má pořád míle daleko. Třetí byla náhrada výstřižků Greenshotem. Čtvrtá nativní prohlížení obrázků nahraženo XnViewMP. Pak jsem vypínal všechny šmírovací funkce co mi to dovolilo a pak i ty "nepřiznané". No a nakonec asi letěly Edge a WMP nahraženy Firefoxem a VLC. Pak se to dalo asi 3/4 roku používat, dnes mi MS povolil downgrade na Win7 vygenerováním nových kódů na můj HW. Po sérii automatických aktualizací, jejichž zákaz jsem měl možná udělat jako věc první, mi to úplně odrovnalo Creo 2.0 které mám na fixní licenci. Možná novější verze Crea s Win10 kamarádí, ale pro mě je aktuálně návrat k Win7 jediným řešením.