Windows Update s předstihem stahují instalační soubory Desítek

Odbitím půlnoci přijde 29. červenec a spolu s ním se dočkáme vydání Windows 10. Microsoft se na akci náležitě připravil a někteří uživatelé, kteří si rezerovali upgrade na Win10, již nyní hlásí, že na jejich počítače Windows Update stáhlo asi 3 GB instalačních souborů Windows 10, které budou v den vydání Desítek sloužit pro instalaci upgradu z Windows 7 SP1 nebo Windows 8.1. 

Je tomu tak z prostého důvodu, a sice aby v Den D nebyly servery Microsoftu vystaveny velkému náporu. Proto se rozhodl zátěž download serverů rozdělit do více hodin a některým uživatelům nezbytné soubory stáhne již den předem. Pokud si chcete ověřit, zda i vám se stáhla instalačka na pevný disk, podívejte se na systémový oddíl a hledejte složku $windows.~BT (nachází se přímo v kořenovém adresáři) a jde o skrytý adresář, takže si nezapomeňte v nastavení Průzkumníku povolit zobrazení skrytých souborů a složek. Ti, kteří stažené soubory v této složce najdou, mají vyhráno a po půlnoci (s nejvyšší pravděpodobností) okamžitě mohou provést instalaci Windows 10. 

Zejména státy východní Asie již nyní hlásí dostupnost upgradu. Je to kvůli
několikahodinovému kladnému časovému posunu. Pokud to tak bude i u nás v ČR, po půlnoci by se první zájemci o povýšení systému mohli dočkat...

Obrázek prostřednictvím Neowin.net.

Typ článku: