A je to tu. Finální sestavení Windows 10 je na světě

Microsoft potvrdil dokončení Windows 10. Přestože to nikdo oficiálně neřekl, na světě je RTM (Release to Manufacturing) verze. Tedy to sestavení, které Microsoft pošle svým OEM partnerům, aby jej instalovali na nové počítače. Pokud jste zapojeni do programu Windows Insiders a máte Desítky na některém z (třeba i virutálních) počítačů nahozeny, nyní už můžete prostřednictvím aktualizační služby Windows Update povýšit na tento poslední build 10240.

To co se pak dostane k vám po 29. červenci (kdy Microsoft zahájí bezplatné internetové upgrady ze Sedmiček a Osmiček na Desítky) může být vylepšeno o další aktualizace (optimalizační, bezpečnostní). Pokud jste se do Windows Insiders zaregistrovali, ale v součanosti testovací verzi Windows 10 na svém PC nainstalovanou nemáte a nyní, když Microsoft přišel s touto finální verzí, byste si rádi s předstihem dokončené Desítky nainstalovali a vyzkoušeli, tak vězte, že v rámci Insiders instalačku (digitální obraz ISO) tohoto aktuálního sestavení prozatím nenajdete.

Pokud byste se chtěli do programu nyní zapojit, už je pozdě, Microsoft pozastavil přijímání nových členů. Na závěr ještě dodám, že pokud by chtěl někdo ze členů tohoto programu nainstalovat Win10 na počítač (do této doby) nepřihlášený do Windows Insiders, má rovněž smůlu, připojit nové zařízení již není možné. 

Windows 10 vyjdou 29. července. 

Typ článku: