Dva dny a dva buildy Windows 10, finální verze se blíží

Microsoft před uvedením finální verze očekávaných Desítek nezahálí a chrlí jeden build za druhým. V současné době jsou jednotlivé verze systému již tak vyladěny, že je do oběhu uvolňuje okamžitě po otestování relativně malou skupinou interních testerů v Microsoftu. 1. června bylo uvolněno sestavení 10158 a dneska 10159. Vzhledem k číselnému rozdílu verzí jistě tušíte, že mezi nimi nebude žádný zásadní rozdíl, nicméně 10158 je přeci jenom zásadní v jedné věci - konečně s sebou (oficiálně) přinesla nový internetový prohlížeč Edge. 

Nový internetový prohlížeč byl obsažen již v předchozích sestavení Win10, nicméně nesl kódové označení Project Spartan. Edge je vlastně název inovovaného jádra prohlížeče, které vychází z Internet Exploreru. V liště si můžete všimnout také ikonky Edge, která nezapře svého předchůdce IE. Kromě toho 10158 tradičně opravuje chyby a vylepšuje prohlížeč fotografií a Cortanu (hlasovou asistentku, která ještě dlouhou dobu nebude v češtině). Plus ještě novinka v podobě aplikace Microsoft Wi-Fi, která umožní uživatelům připojit se k vybraným bezdrátovým sitím různě po světě (některé jsou i v ČR). Microsoft slibuje výrazné rozšíření Wi-Fi sítí, ke kterým se prostřednictvím této služby butete moci připojit. 

Dnes vyšel další update 10159, který má jednu viditelnou (zato nepodstatnou) novinku, a sice novou tapetu s logem Windows, o které se psalo a píše snad úplně všude - v souvislosti s tím jak vznikala (žádný grafický editor, ale lasery, umělá mlha a velký počet pracovníků). Finální verze Win10 vyjde 29. července. 

Typ článku: