Microsoft se rozepsal o tom, jak bude v praxi probíhat upgrade na Windows 10

Pokud jste počítali s tím, že 29. července si stáhnete a povýšíte svůj aktuální systém na nejnovější Desítky, tak už se s tím dopředu (pro jistotu) rozlučte. Může to tak být, ale pravděpodobně nebudete obslouženi mezi prvními. Ledaže byste byli zapojeni do programu Windows Insider, jehož aktivní členové měsíce testovali neveřejné buildy Windows 10 a pomáhali tak Microsoftu s odhalením řady nedostatků a chyb a také přicházely s návrhy na vylepšení systému. Ti totiž dostanou upgrade jako první. 

Je to logické. Řadu chyb reportovali právě tito testeři a pokud by se náhodou ve finální verzi vyskytl nějaký zásadní problém, nebylo by dobré, aby jej odhalil některý z řady domácích uživatelů, přece jenom testeři jsou na chyby zvyklí a musí být připraveni na vše...

V dalších dnech se pak dostanou na řadu lidé, kteří si upgrade rezerovali prostřednictvím aplikace, která se začala objevovat v system tray po instalaci aktualizace KB3035583. Stále si můžete bezplatné povýšení z Windows 7 a Windows 8/8.1 na Win10 rezervovat, takže pokud chcete přejít co nejdříve, rozhodně neváhejte a proveďte rezervaci okamžitě. Je totiž pravděpodobné, že čím dřív jste rezervaci provedli, tím dřív se k vám upgrade dostane. 

Až po těchto dvou vlnách Microsoft začne upgrade na Desítky šířit mezi širokou veřejnost. Toto rozdělení šíření upgrade na jednotlivé dny mezi dané skupiny uživatelů má ještě jedno opodstatnění. A sice rozprostření vytíženosti download serverů Microsoftu, aby náhodou nedošlo k přetížení a následnému výpadku serverů...

V souvislosti s tím je nutné zmínit, že před provedením upgrade bude dosavadní systém prolustrován aplikací, která zkontroluje kompatibilitu hardwaru a softwaru s Windows 10. Pokud najde nějaké nedostatky, uživatele upozorní a vyzve k nápravě. Dokud se tak nestane, uživatel nebude moci svůj dosavadní OS povýšit na Windows 10. 

Typ článku: