Windows 10 vyjdou 29. července

Nejprve se mluvilo o podzimu, pak o konci srpna, následně v dubnu nám šéfka AMD prozradila, že na Desítky se můžeme těšit v červenci. Poslední spekulovaný termín datum vydání Windows 10 byl polovina července 2015. Teď už žádné dohody, Microsoft oznámil, kdy Desítky dorazí na trh. Stane se tak na konci července, 29. července. Zároveň dnes 1. června Redmond spustil marketingovou kampaň, kdy všechny uživatele Windows 7 a Windows 8.1 začal informovat o bezplatném upgradu na Windows 10.

Zatím se nejedná o agresivní kampaň, v systémové liště se vám objeví malá ikonka s logem Windows 10, na kterou když kliknete, objeví se následující okno, které uživateli nabídne možnost rezervovat si bezplatný upgrade na Windows 10. Píše se, že po provedení rezervace a až budou Desítky dostupné, systém se stáhne do počítače. Poté budete informováni, že nový systém je připraven k instalaci. A instalační proces zahájíte, až v momentě, kdy budete chtít. Nebojte se tedy, že se systém začne instalovat v nevhodnou dobu podobně jako automatické aktalizace, vše máte ve své režiji. 

Samozřejmě, že budete mít možnost přejít na Desítky, i když teď neprovedete rezervaci. Jde spíš o to, aby měl Microsoft přehled, kolik lidí má v tuto chvíli o Windows 10 zájem. Také se jedná o připravenost zhlediska serverů. Přece jen jde o 3 GB balík dat. I když upgrade Win 8.1 byl také objemný, nezapomínejte, že v té době mělo Osmičky jen několik málo procent lidí, takže vytížení serverů nebylo tak velké. Na druhou stranu nemám žádné obavy, že by tuto část Microsoft nezvládl...

První slajd aplikace "Stáhnout Windows 10" s názvem Všechno je zpátky upozorňuje, že se vrátí Nabídka Start, z toho plyne, že si její návrat přál ještě někdo jiný než čtenáři Živě.cz. Další snímky pak lákají na rychlost a jednoduchost, užásné nové funkce a aplikace, hry, filmy a hudbu v rámci Windows Store. 

Plus je součástí zmíněné aplikace také nástroj, který zkontroluje vaše nainstalované programy a aktuální hardware a oznámí, zda jsou plně kompatibilní i s novými Windows 10. Já jsem prošel, co vy?

Typ článku:

Komentáře

Dobrý den mě se nezobrazila ikona windowsů 10 pro rezervaci

Zdravím. Aplikaci na rezervaci Windows 10 do současných Osmiček nebo Sedmiček přidává aktualizace KB3035583, kterou stáhnete prostřednictvím aktualizační služby Windows Update. Pokud tedy nemáte povolené automatické aktualizace, v tomto by mohl být zakopaný pes.

tady je problém že já mám všechny aktualizace stáhlé

Dobrý den píšu znova s tím že v historii je tato aktualizace kterou jste mi napsali tak je prej nainstalovaná ale i přesto mi tak ikona nezobrazuje.

Já jsem tam nic co by vysvětlovalo můj problém nenašel nedá se to online rezervovat ?

Dobrý den chci se zeptat znova omlouvám se že furt otravuju nemůže to být tím že mám windows 7 professional oem verzi ?

Jak jsem již psal. Podívejte se na stránky Microsoftu (viz. odkaz v předchozím příspěvku) a tam si rozklikněte "Můžu provést rezervaci, i když se mi nezobrazuje oznámení?". Nic dalšího vám ze znalosti věci poradit nemohu.

Dobrý den při stahování aktualizací jsem si udělala rezervaci na windows 10 a chci se zeptat,jestli to pak bude zcela zdarma napořád,nebo jen na určitou dobu a pak se bude muset platit.Mám windows 8.1 necelý rok a tak by se mi nevyplatilo platit hned další novou verzi.Děkuji za odpověď Vaňková

Dobrý den. Jedná se o časově neomezenou licenci. Pokud tedy provedete upgrade, Windows 10 budete mít (stejně jako Windows 8.1) napořád.