Květnové sestavení Windows 10 je tu a nepřináší nic zásadního

Tento článek píši jenom z toho důvodu, abyste věděli, že Microsoft před letním vydáním Desítek neusnul a stále systém vylepšuje. Tentokrát se ale zaměřil především na vylepšení stability systému než na viditelné novinky. Poslední verze Windows 10 totiž trpěly na velké množství chyb, např. z nabídky Start nešly používat zástupci, velké výkyvy vytíženosti CPU, integrovaný antivir rovněž nepřiměřeně využíval systémové prostředky a řada dalších věcí, na které upozorňovali uživatelé testovacích Windows 10.

Nebudu daleko od pravdy, když napíši, že čím novější sestavení, tím víc chyb a problémů s výkonem a stabilitou systému. Lidé si toho začali všímat a tak se Microsoft v posledních sestavení zaměřil právě na opravu reportovaných bugů. Je pravdou, že ty nejvýraznější se mu skutečně podařilo odstranit, nicméně je třeba kriticky konstatovat, že jich stále v systému řada zůstává.

Na druhou stranu je nutné zmínit, že Microsoft jasně varuje, že testovací verze není vhodná pro běžné používání. Je pravda, že doposud vývojáři z Redmondu chrlili v rámci vyvíjených Desítek jednu novinku za druhou, hlavně aby bylo o čem psát, a na stabilitu nějak zapomněli. Nyní se předpokládá, že oněch okem snadno spatřitelných novinek bude méně, o to více se Microsoft zaměří na ladění Windows 10. Vzhledem k neoficiálnímu měsící vydání červenci by to bylo na místě. 

Build 10122 a 10125 obsahuje vylepšení internetového prohlížeče Microsoft Edge a možnost připnout si na Start webovou stránku a mírně inovovanou nabídku Start, kde nově můžete vyhledávat soubory a aplikace podle počátačního písmene názvu. Pro další novinky sledujte sekci Windows 10 zde na MojeWindows.cz.

Typ článku: