Windows 10 zdarma pro piráty? Nic nového.

Dneska v odpoledních hodinách jsem na českém internetovém rybníčku začal objevovat perly a tyto perly se začaly šířit rychlostí jakou si důchodkyně přeposílají řetězovky a vznikaly dvojité perly. Komici ze samozvaných IT webů totiž začaly přepisovat do češtiny ze zahraničních zpravodajských webů informaci, že nás čeká mega revoluce.

Že Windows 10 bude zdarma i pro piráty. Zprávičky vyznívaly v tom smyslu, že z pirátských Windows 7 a Windows 8.1 se povýšením na Windows 10 stanou legální systémy. Samozřejmě jsem o tom nenapsal na MojeWindows.cz ani slovo, neboť bych se musel hambou propadnout do Cupertina. 

Já jsem se sice nepropadl, bohužel se ale nepropadli ani oni nejmenovaní redaktoři českých IT serverů, a tak budou tupě přebírat zprávičky ze zahraničí dál. No, co naděláme, jedinou útěchou pro nás je existence vždy stoprocentního serveru MojeWindows.cz. Ale zase co bychom bez nich dělali. Kdo by nám vykouzlil úsměv na tváři, a jak se říká, smích prodlužuje život, takže paradoxně bychom je za jejich kvality měli chválit... V souvislosti s tím bych měl zmínit svůj první vlastní vtip, kterému se prý mohu smát jenom já, ale tak třeba budeme dva.

Chytlo se i největší Živě (na kterém mimochodem vycházejí i fakt kvalitní příspěvky), které bez jakéhokoliv zdržení napsalo titulek Konec jedné éry: Windows 10 bude zdarma i pro piráty. Což jsem glosoval se slovy, že nevím, za který Windows piráti platili. Piráti platili. Cítíte to? Ten oxymorón. Vzhledem k tomu, že nejsem úplně starý, poprvé jsem se s pirátským systémem (ne na mém PC) setkal v případě Windows XP. Takže kradly se XPéčka, Visty, Sedmičky i Osmičky a stejně tak se budou krást i Windows 10. A když se krade, tak se neplatí. Takže i Windows 10 bez ohledu na to, co napíšou na Živě, budou mít piráti zase zdarma. 

Ve skutečnosti jde o to, že Microsoft nebude řešit, že piráti jedou na nelegálním systému. Takže jediný rozdíl bude v tom, že ZLODĚJI již nebudou muset strávit dvě minuty času hledáním produktového klíče a cracku. Samotný Microsoft říká, že v žádném případě nepůjde o legalizaci, tedy z nelegální verze se NESTANE legálně zakoupený systém. Plus vám nejspíš po čase nezčerná Plocha a neobjeví se v pravém dolním rohu varování "Tato kopie systému není pravá" (obrázek z Scinet.cz).

Zatím jsem nezjistil, jak to bude s aktualizační službou Windows Update. Víme, že Microsoft přes ni bude tlačit také novější verze Windows. To znamená, že by Redmond donutil všechny piráty přejít na Windows 10 a tam by uživatelům-pirátům podsouval vzkazy s tím, že pokud zaplatí za legalizace svého systému, budou si moci stáhnout nejnovější verzi systému, která přináší tyto super novinky a tato ještě lepší vylepšení současných funkcí. Co říkáte na tuto teorii?

Plus samozřejmě statistika, že (třeba) miliarda lidí používá Windows 10, je taky dobrá, ne? Jak pro koho. 

Windows 10 vyjdou v létě 2015. Velmi předběžně to vypadá na konec srpna. V průběhu následujících měsíců samozřejmě budou vycházet další verze testovacích Preview Desítek. Takže zájemcům doporučuji, poslední verze jsou již stabilní a sám aktuální verzi Windows 10 používám jako svůj primární operační systém. 

Typ článku: