Problémy RC2

V RC2 mám dva problémy. 1. Vista nejde restartovat, přepnout do úsporného režimu ani vypnout 2. Pomíchala mi oddíly HDD. V XP se objeví normálně, tj. C:/ 25GB a D:/ 170GB, ale ve Vistě se objeví obráceně. C:/ 170GB... Kvůli 1. bodu jsem Vistu reinstaloval ale problém zůstal a navíc se objevil 2. problém. Neví někdo co s tím? Díky

Diskuze:

Obrázek uživatele riisa

S bodem 1 souhlas vypne se mi pouze monitor ale pc zdá se vytuhne

U mě to stejné jako bod 1.

Dělal jsem test a problém přetrvává i v nouzovém režimu. V normálním režimu jsem pro změnu počkal co to udělá a po 7 minutách se počátač restartoval.

Divíte se? když dáte instalaci na D: tak si vista automaticky udělá z toho D: céčko. Proto když bude instalovat příště cpete to rovnou na C:
Obrázek uživatele Michal Politzer

Ovšem liší se to v případě, kdy instalujete do jiného oddílu stejného disku: pokud máte dva fyzické disky, pak Vista na druhém disku (déčku) udělá z tohoto disku céčko a prohodí se to. Je to sice trochu matoucí, ale brzy si zvyknete. Navíc můžete časem disky fyzicky prohodit (pokud je třeba máte na jedné "kšandě" jako primár a sekundár, tak až bude Vista vaším hlavním diskem, přehodit by to chtělo), pak nabootovat z DVD Visty a dát automatickou opravu: Vista jen opraví zavaděč a všechno bude funkční, zase bude váš původně druhý disk céčko. Horší je to, když instalujete do druhého oddílu. Ten pak dostane třeba písmeno E (pokud třeba máte ještě DVD-ROMku na déčku), Vista se nainstaluje do složky E:\Windows, programy se cpou do E:\Program Files ... později pak bude zrušení XPéček na céčku a plný přechod na Vistu znamenat, že se budete muset buď smířit s tím, že systém máte na éčku, nebo Vistu nainstalovat nově (a přijít o všechna nastavení...) mojevista.cz

Nenapsal jsem to úplně dobře, ale jde o to, že mám jeden fyzický disk a ten je rozporcovaný na 3 části. C:/30GB D:/140GB , a pro úplnost, E:/20GB. Na C:/ mám XP a ještě nějakou dobu je tam nechám, na D:/, kvůli velikosti, mám Vistu. Když jsem Vistu instaloval z XP části HDD byly zobrazovány normálně. Jenže s Vistou RC2 mi nejde vypnout počítač. Tak jsem ji reinstaloval ale tentokrát při bootování v DVD. A do té doby se C:/ a D:/ zobrazují obráceně. Zkoušel jsem na Vaši radu dát automatickou opravu a ta nepomohla. Zkoušel i příkazový řádek a ten fixmbr ani fixboot nezná. Tak nevím.

Co to meles,instaloval jsem Vistu uz nekolikrat a vzdycky na disk D a nikdy se z decka neudelalo cecko.Pokazde to zustalo tak jak ma byt.

Co to melu? Tím chceš říct, že si vymýšlím?! Prostě se z D udělalo C a já nevím co s tím. Kdybych tento problém neměl, tak nic nepíšu.

Doufám že nekdo rozjede kloudnou verzi nera, protože bez nera si připadám jako s grafárnou S3trio :-/ testoval jsem par verzí 6 a pár verzí 7 a nejede nic ani OEM co jsem dostal k vypalovačce :-/ a jsem pěkne nasrany, protože XP nechci, fujky fuj
Obrázek uživatele Michal Politzer

Mně osobně v RC1 fungovalo Nero 6. Instaloval jsem ale jen čisté Nero, ne ty "serepetičky" okolo (balík Suite). Nevím, jak to bude v RC2, ještě jsem nezkoušel. Ale je pravda, že při upgradu Visty z RC1 na RC2 jsem byl nucen to Nero odinstalovat, protože to hlásilo nekompatibilitu. Tak snad Microsoft nemá v plánu zlikvidovat Nero... ;) Ne, že bych lpěl přímo na Neru. Prostě potřebuju aplikaci, která mi na CD/DVD vypálí libovolný soubory, nebo z MP3 udělá audio CD, nebo vyrobí z VOBů dévédéčko, případně vypálí image z disku. Nic víc snad ani nepotřebuju. Jistě, všechno Vista tak nějak umí. Soubory jdou i v XP, hudební cédéčka jsou záležitost Windows Media Playeru, dévédéčka ve Vistě snad umí Windows DVD Maker - ale nezkoušel jsem; s těmi image je to ale horší... Mimochodem, jak si to vlastně Microsoft představuje, když distribuuje Vistu jako ISO ... čím to jako máme pálit, když Nero nejede? :-)) Máte někdo tip na nějakou jednoduchou vypalovací aplikaci, která ve Vistě jede v pohodě? -mp

Vykaslite sa uz konecne na NERA. vynikajuci softik dizajnovo strasne podobny NERU je Roxio Easy Media Creator Suite 9 a je plne kompatibilny s Windows Vista. Stiahol som ho v sobotu a mozem len a len odporucit. Tym padom u mna NERO skoncilo.
Obrázek uživatele Michal Politzer

no, to zrovna není ta jednoduchá aplikace... Zkušební verzi tam nevidím, ale popravdě řečeno podle obrázků se mi to zdá jako moc velký balík, to je přesně to, co nechci ani zkoušet. Nepotřebuju editor wavů, střihání filmů, nic takového. Na to mám jiné, určitě lepší programy. Chci jen jednoduché vypalování...

Preboha ved je asi logicke ze pri instalacii si tie softy ktore nechces nedas instalovat nie ??? Ci to je pre teba zlozite ???
Obrázek uživatele Michal Politzer

A proč bych si kupoval mraky softu navíc, když je nechci? Prostě se mi ten program moc nelíbí, díky za jiný tip, raději bych něco velmi jednoduchého.

Ten program co ti poradil je uplně stejny jako nero. Stáhl jsem si ho a je to úžasná náhrada která jede v 64 bitovce a bez problemu. Na nero jsem právě zapoměl :-)

A kde símtě stáhnu Roxio Easy Media Creator 7? Dík

Bohužel Vista RC2 už nejde stáhnout. No možná vlastně i bohudík. Chtěl jsem si RC2 stáhnout ale po přečtení příspěvků s problémy, jsem si to asi rozmyslel, ani už nemám na výběr, teď už jen RC1. Ale jinak RC2 má velké problémy a to konkrétně tady popsaných: Padající síť a připojení k netu, nefungující zvukovky a ovladače Nefungující Aero - nižší Rating, nefunguje restart PC a další... No myslím, že všechna předchozí sestavení Visty (kromě beta 2), byly použitelnější než RC2. Takže jsem asi nakonec rád, že RC2 bylo odstraněno a musel jsem si stáhnout RC1. Doporučuji RC1 :-) Až to otestuji, napíšu sem samozřejmě co vše jsem zjistil o RC1. A vy prosím také sem napište zkušenosti a rozdíly mezi RC1 a RC2