Objev roku: klávesová zkratka pro novou složku!

Tak nějak vám chci dnes oznámit jednu jedinou věc, ale použiji na to celý článek. Je to sice na jednu větu, ale uznejte, že napsat pouze "Klávesová zkratka pro vytvoření nové složky je X" by bylo hodně strohé. Vždyť se o tom tady bavíme už skoro tři roky a já to dneska objevil v novém Windows 7! A prozradím to až uvnitř článku...

Možná už jste na to někdo přišli - v tom případě jste mi tedy někdo mohli dát vědět, protože po klávesové zkratce pro vytvoření nové složky toužím už opravdu dlouho. Mockrát jsem se rozhodl používat Průzkumníka jako hlavní nástroj pro správu souborů a mockrát nakonec musel uznat, že řešení "třetí stran" mají něco do sebe. A tak ačkoli mě "pouze" dva panely připadají strašně omezující, hodně času ve Vistě jsem nakonec strávil v Altap Salamanderu. 

Ve Windows 7 je díky možnosti seskládat klávesovými zkratkami okna hezky vedle sebe práce s Průzkumníkem hned o něco veselejší, dokonce se objevilo tlačítko New folder / Nová složka. Klávesovou zkratku jsem ale hledal marně. 

Pravdou zůstává, že různí správci souborů, jako třeba zmiňovaný Altap Salamander, pořád najdou uplatnění a mnoho uživatelů na ně nedá dopustit - například práce s FTP je mnohem pohodlnější snad všude jinde, než v Průzkumníku (kde mnoho FTP serverů dokonce i odmítá fungovat). Jednu výhodu ale s příchodem Windows 7 ztrácejí: nový Průzkumník totiž už má také na vytvoření nové složky klávesovou zkratku. Zcela logicky to není F7 (to by nebyl Microsoft, kdyby nevymyslel jinou), ale dá se zapamatovat snadno: Ctrl + Shift + N.

Další klávesové zkratky pro Windows 7

 

Komentáře

To je sice pěkný, ale my obyčejní lidé ve win 7 na novou složku nemáme šanci narazit, my můžeme být rádi že díky slovenským bratrům narazíme akorát na  "Nový priečinok".

a co new folder ? to ti nestačí ?

kdybych byl američan, tak bych byl spokojen s "new folder" a nějaká "nová složka" by mi byla ukradená

já jsem zatim spokojen s „new folder“...mě stačí málo k radosti...a časem bude i ta nová složka...

 Jsem též obyčejný lid a novou složku tímto způsobem vytvořím.

Staci si nainstalovat LINUX Ubuntu a mate klavesove zkratky tak jak potrebujete VY.. nejste nicim omezovani!!! 

Obrázek uživatele Michal Politzer

Jo? Ničím nejsme omezovaní? Tak já nevím, jestli si na Ubuntu například pustím klienta pro účetní systém Navision...

Prosím vás, takové příspěvky jsou na nic: každý systém, každé řešení má nějaká pozitiva a negativa. Na tomhle webu se věnujeme Windows. Samozřejmě každý tady ví, že Windows mají svá negativa, a vzájemně si radíme, jak je vyřešit. Na webu věnovaném Linuxu se zase řeší ty linuxové trable, a že jich je. 

Fanatické výkřiky používejte Linux jsou jaksi k ničemu. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz