Windows 8 a Internet Explorer 10 ke stažení

Windows 8Nevěříte titulku? Ne, opravdu to není apríl. A nejen, že dnes máme půl století od letu prvního člověka ve vesmíru, ale nadšenci do Windows mají hned dva dárky. Jeden je oficiálně od Microsoftu, technické demo Internet Exploreru 10. O tom druhém by spíš Microsoft raději pomlčel, ale je to tak: dnes unikla jedna z raných verzí Windows 8.

K Windows 8 je nutné zdůraznit, že se jedná o verzi označovanou jako M1, což je prvním uceleným buildem (nese číslo 7850) a je určen zásadně pro vývojáře. V žádném případě nedoporučuji instalaci na běžný počítač: jednak se nedá předpokládat, že by na tomto systému šlo reálně pracovat, bude obsahovat spoustu chyb a mnoho hardwaru vůbec nemusí fungovat. A druhým důvodem je, že M1 spíš obsahuje oproti Windows 7 změny uvnitř, které na první pohled ani nepoznáte. Prostředí, které je nejviditelnějším prvkem operačního systému, vychází z Windows 7 a docela určitě se ještě bude měnit.

Pokud chcete Windows 8 zkusit, stáhněte si pomocí nějakého klientu pro torrent tento soubor iso. Osobně jsem netestoval a ani to nemám v úmyslu, ale zdá se, že to není žádný podvrh! (Pokud nevíte, jak stahovat torrenty, pak si stáhněte program uTorrent, se kterým je to velmi snadné.)

O něco méně zajímavý je Internet Explorer 10 - podobně jako Windows 8 M1 je to jen první ucelené sestavení, které ani nemá vlastní grafické prostředí. Je určeno jen pro vývojáře webů, aby mohli testovat, jak se jejich internetové stránky budou na novém jádře chovat.

Stahujte třeba odsud.

Tak co, už se na nové Windows 8 s novým prohlížečem těšíte? Betaverze Windows 8 by mohla být už tento podzim, finální produkt ke konci roku 2012.

Typ článku:

Komentáře

Sem zvědav s čím se vytáhnou, u mě si hodně vylepšili reputaci posledníma sedmičkama. A musím říct, e se snad i těším.

Už jsem si myslel, že se to tu neobjeví. Opět začala doba testování a zkoušení každého buildu :)

Obrázek uživatele Michal Politzer

Tak zatím to nebude tak horké. Už jsem tento build viděl nainstalovaný a není v něm skoro nic, čím by se to dalo rozpoznat od Windows 7. Kolega David Polesný o tom chystá článek na Živě, ale moc nemá o čem psát :-)

Záplava buildů nastane až v beta fázi, což by ale snad mohlo vypuknout už letos na podzim.

Právě jsem se dočetl, že v tomto buildu lze odemknout Ribbon UI a přihlášování přes web cam.

Zde je odkaz kde si vše můžete přečíst.

Tak to netrvalo dlouho a je tu nový build:) Build 7955, tam už by těch změn mohlo být mnohem víc než v 7850. No uvidíme co se ukáže zítra :)