Windows 7 SP1 - stáhnout, nebo ne?

Windows 7 Service Pack 1V těchto dnech se vám ve Windows Update objeví servisní balíček SP1 - je to volitelná aktualizace s názvem Windows 7 Service Pack 1. Pokud náhodou máte pocit, že přináší něco nového, tak si nejdříve přečtěte tento článek o SP1 Beta - balíček je totiž zejména "jen" kumulativní záplatou. Otázka tedy je, zda jej vůbec instalovat.

Kumulativní záplata obsahuje vše podstatné, co bylo v době od uvedení Windows 7 vydáno. To znamená, že SP1 má smysl zejména pro ty, co nyní instalují nový počítač - na ty se totiž krátce po instalaci vyvalí desítky aktualizací. Naštěstí i některé z nich už byly kumulativní, jinak by jich byly snad tisíce.

I tak ale bude v budoucnu pohodlnější nainstalovat jediný Service Pack. Microsoft jej navíc brzy jistě integruje do nových instalačních dévédéček, takže noví majitelé Windows budou mít tento SP rovnou nainstalovaný.

Tak tedy zpět k otázce, zda má smysl jej instalovat - asi ještě pár dní počkejte, jestli se neobjeví nějaké problémy. Pozorně sledujte internet, možná někdo s podobnou konfigurací počítače, jakou máte vy, zjistí, že třeba nějaká exotická webkamera nebo zastaralý skener přestane fungovat. Nic takového by se ale stát nemělo, vždyť betaverze byla na světe už od léta.

Jak na to

Spusťte Ovládací panely za nabídky Start a zvolte skupinu Systém a zabezpečení. Zde klepněte na Windows Update. Pod odkazem K dispozici byste měli vidět i aktualizaci Windows 7 Service Pack 1 - a to buď pro 32bitový nebo 64bitový systém, podle toho, jaký máte. Zaškrtněte ji, potvrďte OK. Pak klepněte na tlačítko Instalovat aktualizace.

Pozor: pokud jste měli nainstalovánu beta verzi servisního balíčku, musíte ji nejdříve odinstalovat. Velmi snadno to uděláte přes příkazový řádek. Spusťte jej s administrátorskými právy a zadejte příkaz

wusa.exe /uninstall /kb:976932

 

Typ článku:

Komentáře

Super, díky za tim, samo se mi to ještě nestáhlo.

Po instalaci PS1 na W764 přestalne program fungovat ! Pokud hodláte používat WS Ideazone od Z Boardu , neistalujte SP1. Na řešení se prý pracuje.