Změna jména uživatele

Dobrý den,obracím se na vás s radou o pomoc jak přejmenovat uživatele ve win7..
Při instalaci W7 jsem zadal jméno uživatele a název PC..
Po čase jsem potřeboval jméno změnit - to provedl jsem v uživatelských účtech včetně názvu PC..
Změny proběhly,ale ve složce Users ke změně nedošlo a zůstalo zde původní jméno zadané při instalaci..
Mohu nějak změnit toto jméno,aby souhlasilo se jménem zobrazeným při startu W7 ?
Děkuji,Honza-Brno..

Jazyk:

Obrázek uživatele Michal Politzer

Tento tip na skutečné přejmenování uživatele (tedy ne, že jen Windows změní jeho jméno, ale že se změní i názvy jeho uživatelských složek) jsem uváděl v knize 1001 tipů a triků pro Windows XP, ale myslím, že to funguje i ve Vistě a Windows 7.

POZOR! Uvedený postup jsem testoval v XP, nikoli ve Vista nebo Windows 7. Může se stát, že něco nebude fungovat. Ani v XP nezaručuji, že můj tip bude 100% fungovat, testoval jsem v testovacím prostředí, v reálném provozu může být s něčím problém. Proto rozhodně nenesu žádnou odpovědnost za cokoli, co vám tady radím (to se netýká jen tohoto tipu). Před každým takovým zásahem do systému se ujistěte, že máte důležitá data zazálohovaná a že umíte případně obnovit instalaci systému.

Tak, máte odvahu to zkusit? Tak jdeme na to: Pro přejmenování účtu A na účet B budete potřebovat třetí účet, administrátorský, řekněme C. Řekněme, že A je administrátorský, pak pomocí něj vytvořte C jako také administrátorský a přihlaste se do něj. Pokud A není administrátorský, pak se přihlaste do administrátorského účtu, který už v počítači je. Pro jednoduchost ho dále také nazývejme C.

Tedy jste přihlášeni jako C. Vytvořte nový účet B - musí být administrátorský (později když tak práva snížíme). Odhlaste se jako C a přihlaste se jako B. Ihned se zase odhlaste a přihlaste se znovu jako C.

Přejděte do složky C:\Users (ve Windows XP je to C:\Documents and Settings). Vidíte tam, mimo jiné, složky uživatele A, právě vytvořenou složku uživatele B a také složku administrátora C.

Smažte složku B - nebojte, obsahuje pouze výchozí nastavení účtu, protože B jsme právě vytvořili. 

Složku A přejmenujte na B.

Odhlaste se jako C a nyní se přihlaste jako B. Uvidíte veškerá nastavení uživatele A, nebo-li nyní už uživatel A je opravdu uživatelem B. Může se stát, že k některým datům nebude mít uživatel B přístup, protože jsou u nich přiřazeny informace, že patří uživateli A. Jelikož B je administrátor, budete moci převzít vlastnictví všech souborů.

Ještě počítač dočistíme: odhlaste se jako B a přihlaste se zase jako C. V Ovládacích panelech zrušte uživatele A (veškerá jeho data už nově náleží do profilu uživatele B).

Pokud jste B vytvořili jako administrátorský a C byl jen účet pro tuto operaci, přihlaste se nakonec zase jako B (což je původní profil uživatele A) a uživatele C smažte včetně jeho dat. Pokud naopak C má zůstat administrátorský, ale B nikoli, přihlaste se jako C a změňte práva uživatele B.

Ve finále máte v počítači jen uživatele B, uživatel A je pryč. Uživatel B však má veškerá nastavení uživatele A. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Vytvor nový účet s požadovaným jménem (standart) pak vytvoř třetí účet ten jedinej bude (administrator) ...přihlaš se na třetí účet (administrator) a v C:\Windows\Users zkopíruj složku původního účtu do složky nového .... pokud to nejde máš ještě jeden z účtů (kromě třetího) nastavený jako admin!!   tím se nic nemaže nic neriskuje... 

Obrázek uživatele Michal Politzer

A já zase dodám varování k Windows 7 - rozhodně se o tento tip nepokoušejte ve firemním prostředí při přihlašování do domény - nejde to a je pak velký problém vůbec nějak uživatele rozchodit. Vyzkoušeno...

No nevím, jestli je něco špatně u mne, nebo to nejde obecně...ale ve Win7 home se po popsaném postupu při přihlášení se na přejmenovaný (v User) účet B nestane nic....lépe řečeno, to nenaběhne do win, ale okamžitě se odhlásí a vypne se PC... :-(

Nejde mi přejmenovat jméno v těch dokumentech, nevíte co s tím?

stači dostat win do safemodu cez f8 pri spúšťaní a už potom je to vaše a n vás možete manipulovať ako le n chceťe