Jak změnit název v seznamu připíchnutých položek hlavního panelu

Windows 7 rozšiřuje možnosti hlavního panelu o zajímavou funkci: pokud na ikonu některých programů (ty musejí funkci podporovat) klepnete pravým tlačítkem myši, objeví se např. naposledy otevřené dokumenty, nebo internetové stránky. Navíc lze v pravé části klepnout na připínáček a položku uchytit trvale. Jak ji ale přejmenovat?

Než se naučíme položku přejmenovávat, tak ještě jeden drobný tip: jakoukoli položku z plochy nebo třeba ze složky Průzkumníka přetáhnout nad ikonu programu, který takovou položku podporuje - objeví se ihned text "Připnout k ...". Takto se dá položka připojit k seznamu velmi rychle.

A teď, jak přejmenovat např. internetovou adresu. Jmenuje se totiž třeba velmi dlouze (např. Outlook Web Access on Exchange Server 2007) a vy chcete, aby se jmenovala "Pošta". Nejdřív si odkaz vytvoříme na ploše: stačí levým tlačítkem myši přetáhnout položku ze seznamu Internet Exploreru (najeďte nad ikonu IE na hlavním panelu, klepněte pravým tlačítkem) na plochu. Zde ji přejmenujte (např. pomocí klávesové zkratky F2) a přetáhněte zpět.

Pokud položka zatím vůbec v seznamu Internet Exploreru není, vytvořte odkaz na ploše tak, že na ni přetáhnete ikonu přímo z prohlížeče: chytněte levým tlačítkem ikonu vedle internetové adresy v Internet Exploreru.

Stejně tak lze upravovat položky třeba pro prohlížeč Chrome.

U položek Wordu, Excelu apod. je to samozřejmě jednoduší, stačí správně pojmenovat původní soubor. Ale i zde můžete tento tip použít, pokud původní soubor přejmenovávat nechcete - vytáhněte si takto někam (na plochu třeba) zástupce, toho přejmenujte a natáhněte na ikonu aplikace na hlavním panelu.

Po této operaci můžete samozřejmě zástupce z plochy smazat.

Komentáře

Prosím můžete někdo poradit nemohu přidat žádnou ikonu na hlavní panel (přetahávám , panel neni uzamčený) nevím co s tím díky za radu