základní info

Přehled užitečných informací o Vista

Typ článku:

Ode dneška si s Vistou kupujete i Windows 7

Od dnešního dne, 26. června, si se zakoupením Windows Vista kupujete i nárok na bezplatný upgrade na odpovídající edici Windows 7. Upgrade ale vůbec nebude jednoduchý - resp. kvůli verzi E, která bude v prodeji v Evropě, upgrade vůbec nebude možný, bude nutná čistá instalace.

Windows 7 RC vychází na DVD

Pokud se vám nechtělo Windows 7 stahovat nebo se vám to nepodařilo, máte možnost získat instalační DVD: právě dnes vychází Computer 10/09, na jehož DVD je unikátně umístěna instalace verze Windows 7 RC. Podrobný obsah časopisu naleznete na Živě.

Klávesové zkratky Windows 7

Hot keys Windows 7Windows 7 přináší některé nové funkce a tak je logické, že se objevují i nové klávesové zkratky. Nabízím kompletní přehled vycházejí z článku klávesové zkratky pro Windows Vista, přičemž ty nové jsou označeny.

Aktualizováno: objeveny nové zkratky pro práci s okny!

Vše, co víme (a nevíme) o Windows 7

Microsoft Windows Seven 7Pojďme společnými silami dát dohromady základní informace o Windows 7, nástupci Windows Vista. Co přinese a kdy?

 

 

 

Vista - je 64 bitů opravdu k něčemu?

Právě dnes vychází nový Computer a v něm článek odpovídající na mnoho otázek ve zdejším diskuzním fóru: jsou 64bitové Visty vůbec k něčemu a má smysl si je instalovat na obyčejný domácí počítač? Pár informací z článku jsem pro vás vytáhl.

Typ článku:

Sdílená paměť mezi grafickou kartou a systémem

Pokud jste se podívali do nastavení svojí grafické karty, možná vás překvapilo, kolik sdílí vaší operační paměti. Pokud máte obavu, že kvůli tomu máte operační paměti méně, nemusíte mít strach: nová koncepce ovladačů grafických karet WDDM totiž umí s pamětí počítače pracovat chytře.

Typ článku:

Jak je to s generováním náhledů

Když se objevil balíček videí pro DreamScene, možná jste si všimli, že jedno z videí nemělo vygenerovaný náhled. Pátrali po tom i tvůrci DreamScene a na jejich blogu se objevil obsáhlý článek o tom, jak vlastně generování náhledů funguje.

Typ článku:

Přepínání jazyků v Ultimate - má smysl?

Když se v únoru objevily jazykové balíčky pro verzi Ultimate, zamýšlel jsem se v tomto článku, zda tato vymoženost má vůbec nějaký význam. A konečně mě aspoň jeden případ, kdy se to opravdu hodí, napadl.

Typ článku:

Kompletní přehled klávesových zkratek

Ovládání počítače klávesnicí vždy bylo, je a bude rychlejší, než cvakání myší. Přehled všech klávesových zkratek se tedy jistě hodí.

(článek o klávesových zkratkách ve Windows 7 naleznete zde)

 

Typ článku:

Stránky

Subscribe to RSS - základní info