Nová videa pro DreamScene ke stažení

DreamScene už asi známe všichni, ačkoli ještě vlastně není hotov. Ke stažení je pouze verze "Preview", protože, jak uvedl jeden z tvůrců, ještě hodně pracují na optimalizacích. Právě vydaný balíček neobsahuje finální verzi, ale čtyři videa určená pro DreamScene. Konečně se tedy ukazuje, co celou tou parádou, která žere systémové prostředky, tvůrci mysleli.

Čmelák

Čmeláka není dobré roztahovat přes celou obrazovku, je to poznat

DreamScene nepovažuji za zdařilý. A to ani nehodnotím provedení (respektuji, že se jedná o preview verzi), ale vůbec ten nápad - zobrazovat na ploše video. Mít plochu plnou informací, klidně animovaných, interaktivních - prosím, to ano. Kdyby Windows Active Desktop, nebo jak se jmenoval, byl někdy dotažen do rozumného provedení, mohli jsme už dávno mít na ploše hodiny, zprávy z RSS kanálů, animované grafy z burzy, střídající se obrázky, odkazy na aplikace - cokoli. Prostě to, co se nyní Microsoft snaží nacpat do Postranního panelu, přitom se to klidně mohlo "potulovat" po ploše (a ono to i jde, stačí miniaplikaci z postranního panelu vytáhnout na plochu myší - ale takto si na ploše uděláte tak maximálně nepořádek, o aktivní ploše nemůže být řeč...).

Video na plochu je prostě naprosto nevyužitelná hovadina, která může tak akorát rozptylovat. Ale pojďme se tedy podívat na ta čtyři videa, která tvůrci uvolnili. Z nich a také z textu na blogu tvůrců pochopíme, jaká videa se vlastně pro DreamScene očekávají. Tak předně z kamery umístěné na stativu zabírající nepříliš měnící se scénu. Scénu, která je líbivá a víceméně statická, s jen drobnými detaily v pohybu: na první videu se pohubují květiny a mihne se tam čmelák, na druhé kape voda na dlažbu, na třetím zurčí potůček. Čtvrté je úlet: je to vyrobená měnící se textura. U takového videa navíc jde udělat "časové rozmazání", tedy pár posledních snímků je postupně překryto snímky ze začátku smyčky, takže není vidět skok, jen se výrazně posunuté předměty (list nad potokem) na chvíli rozmáznou a objeví kousek vedle - a vše jede znovu. A žádné pohyblivé záběry, žádné velké objekty pohybující se ve scéně: a to logicky, divák by se zbláznil, kdyby se mu takových 30 s mělo neustále opakovat před očima.

Kapky

Kapky deště rozbíjející se o dlažbu jsou poněkud ponuré a na náladě
jistě nepřidají

Všechna videa jsou širokoúhlá, ale kromě čmeláka není problém je roztáhnout do výšky a umístit i na klasický monitor 4:3. Čmeláka doporučuji nechat nezdeformovaného, protože na něm roztažení poznat jde. Video má slušné rozlišení, ale rozhodně to není nativní rozlišení monitoru (většina uživatelů už dnes má více, než 1024 x 768).

Šlo by to, ale pořád nic moc

Dobrá tedy: takto udělané video příliš neruší a plochu ozvláštní. Ale za ty procenta procesorového času, která to sebere, to nestojí (a to nepočítám pády exploreru, které přičítám tomu, že je to zatím jen beta).

Ptám se: proč už nelze ve Vistě umisťovat na plochu libovolné HTML, jako tomu bylo v XP? Active Desktop byl zrušen dřív, než mohl nalézt uplatnění. Chybělo možná málo: možná nějaké jednoduché rozhraní, které by umožnilo kliknout si na webu na nějaký "modul" a říct "Toto chci mít na ploše" - možná by se pak objevily balíčky užitečných nástrojů k zobrazení na ploše Windows XP. A jistě, nějaký zámek by se hodil, aby si takové věcičky uživatel později nerozhodil. Kombinaci Postranního panelu a DreamScene vidím jako cestu zpět. Co vy, těšíte se na finální DreamScene? Už jste si stáhli videa?

(Poznámka pro majitele české Visty: ke stažení aktualizace obsahující DreamScene a také nově uveřejněná videa je nutné přepnout umístění do země Spojené státy - pak se aktualizace objeví a je možné ji nainstalovat)

Potůček

Kdyby byl bublající potůček ještě ozvučen, zvýšila by se určitě četnost
návštěv toalet...

Ohnivé peklo

Tak toto si na plochu dá jen sebevrah...Typ článku:

Komentáře

Jak přepnout  umístění do země Spojené státy PLS poraďte Dikes
Obrázek uživatele Michal Politzer

Ovládací panely | Hodiny, jazyk, oblast | Místní a jazykové nastavení | záložka Umístění

Michal Politzer
www.mojevista.cz

Ovládací panely - Hodiny, jazyk a oblast -Změnit zemi či oblast - Umístění - Spojené státy.

 

 

Když nastavím Spojené státy, tak se mi stejně neobjeví žádná nová aktualizace. Čím to může být? PS: Je nutné mít ke spuštění zapnuté Aero? Mám ho nyní vypnuté, aby mi šel BSPlayer.

V tom případě je třeba stáhnout jazykový  balíček angličtina.

 

jazyky se přiinstaloval dreamscene sem stáhnul ale nejdou mi stáhnou ty novější videa nemohl by ste je jen někdo někam dát?

ta aktualizace tam neni, nebo mam pouzit ten eng baliček,?
Obrázek uživatele Faramir

1. je to blbost, mít na ploše video 2. zbytečně to žere systémové prostředky, které jsou potřeba jinde 3. pevně doufám, že to bude pouze volitelná aktualizace, já osobně to v systému nechci ani vidět
Obrázek uživatele Michal Politzer

Naprostý souhlas, je to úplná blbost. Jak jsem psal, já bych si na ploše dovedl představit spoustu užitečných věcí, klidně animovaných, ale užitečných. Ne pitomý video...

A jedno uklidnění: určitě to bude jen volitelná aktualizace, všechny Ultimate Extras jsou jen volitelný. 

Michal Politzer
www.mojevista.cz

Aktualizace se mi stáhla, ale kde ty videa najdu, abych to mohl vyzkoušet. Nemůžu to nastavit. Díky

Ve výběru pozadí plochy, v tom rozbalovacím vybereš DreamScene

Ale právě tam jsem to nenašel ??? Kde to najdu   ???
Obrázek uživatele Michal Politzer

Měl byste to vidět v seznamu, který se ukazuje u nastavení plochy. Asi takto:

DreamScene 

Michal Politzer
www.mojevista.cz

Taky je to v:
[Adresář windows (Standartně C:\Windows)]\Web\Windows DreamScene

Celkem kvalitní videa ke stažení jsou taky tady www.windowsmagazin.cz/download

Na pěr minut to bylo pěkné ale pak jsem zjistil ze mi to sebralo vcelku dost sys. prostředků takže je to k ničemu, vlastně jsem s tim ale celkem zamachroval na kámoše, to je všechno.... myslel jsem že když to bude ultimate edition, že tam bude nějaký dobrý software a tak, jenže zatím se microsoft moc nevytáhl až na to že umí vytáhnout peníze ze zákazníků prakticky za nic (bitlocker je dobrá věc, ale podobné programy třeba freeware existují už dlouho.... a poker hrát neumím a nic víc v extras ani není...)

Ahojki,tak jsem si nainstaloval tu aktualizaci Spojených států,ale nevím,jestli se mi tam nainstaloval i ten DreamScene.Jak a kde to nastavit prosím ? V pozadí plochy jsem to nikde nenašel.Pár těch DreamScenů jsem si stáhnul taky z internetu,ale nevím,kde je nahrát.Prosím o radu.Děkuji.

Halo odpovídá,nebo komunikuje tady někdo ? Už jsem to tady dal snad před měsíce, tu otázku a pořád nic :-(

Windows 7 mě nelákají, mám windows vista ultimate 64bit a dreamscene používám. Dokonce mám ty plameny. Dreamscene je vyřešená věc která PC brzdí jen velmi malinko. Je hezké se při práci koukat na pohyblivé pozadí, ne?