Program Průzkumník Windows přestal pracovat

Dobrý večer.

Po klepnutí na tlačítko Start - Ovládací panely se mi sice otevře nabídka Ovládacích panelů, nicméně dále už se nedostanu a Průzkumník "spadne" na hlášce, jež je předmětem tohoto mého dotazu. Poradí mi někdo, zda je možné toto odstranit a jaká je příčina?

S W7 nemám žádnou zkušenost. Až dnes, kdy mi "nedodělané" reinstalované PC právě s W7 build 7100, přinesl kamarád se žádostí o pomoc. První dojem byl dobrý, ovšem následně jsem nemohl korektně nainstalovat ovladače zvukové karty. Bohužel nedokážu přesně určit po jaké činnosti k problému došlo. Instaloval jsem ovladač zvukové karty, kodeky, poté hledal Salamandera (pardon, ale na průzkumníka Windows si asi nikdy nezvyknu) na netu, následně jsem potřeboval přenést ještě nějaká data z USB disku. Ten se tedy ve W7 korektně nainstaloval a fungoval, nicméně po těchto činnostech jsem potřeboval jít do Ovládacích panelů a už mi padá Průzkumník na této hlášce. Vygooglil jsem několik podobných dotazů, ovšem týkajících se podobného pádu Průzkumníka ovšem ve Vistách. Poradí někdo co s tím ve W7?

Nebo to raději rovnou přeinstalovat zpět na XP, které tam měl kamarád před touto reinstalací? A počkat až bude venku oficiální verze s vychytanými podobnými mouchami? Nedovedu si představit, jak se s podobnými "vychytávkami" bude při svých (ne)znalostech problematiky sám vyrovnávat. Návrat k XP je tedy rovněž možnost, ale zase jsou zde ty okolnosti, kdy je to investice cca 4000,- Kč do koupě legalizační sady systému, jehož podpora ze strany výrobce zřejmě v nejbližších málo letech skončí. Proto tedy nyní ta snaha o pokrok a zkouška přejít na W7 již teď a po oficiálním uvedení zakoupit rovnou W7.

Poradí mi někdo?

Předem děkuji za Vaše názory.

Jazyk:

 Průzkumník(exlorer.exe) je docela slabina ve Windowsu..Zkusil bych dát nějaký bot obnovení,nejlépe ten první po instalaci Windows ( Start-> najít rstrui.exe) A kdyby ani to nepomohlo (mám namysly kdyby nebyly žádné body obnovení) tak Spustit Přidat nebo odebrat programy (mělo by jít se tam dostat když otevřeš nějaké okno a do cesty napíšeš: Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Programy a funkce ) a odinstalovat vše co ti příjde divné(nejlépe vše ať je klid) a taky by možná pomolo projet pc programem chkdsk (aka scandisk , start-> spustit: cmd -> chkdsk /F , nebo otevřít  Tento počítač->kliknout pravým na svazek ( nejspíše C:\ ) a dát vlastnosti,tam kliknout na nástroje a prověřit). 

dobrý den jak jste vyřešil problem nefunkčnost průzkumníku , tako věc mě zlobí u win 7 .. děkuji  

Na netu jsem hledala příčiny této chyby a všechny vaše rady mi byly na nic! Pak jsem našla toto : Tenhle problém vyřešen.Něco jsem si o tom našel a nevěřili by jste v čem byla chyba.Stačilo v ovladacích panelech--možnosti složky--zobrazení--označit políčko "Vždy zobrazit ikony,nikdy ne miniatury."A je po problému.

A vážně bylo po problému...no já bych se z toho posrala....

Je super, ze se Ti problem podarilo vyresit. Ovsem pokud ctu dobre, tak do OVLADACICH PANELU se prave nedokaze dostat, protoze po te to hodi onu hlasku. Tento problem mam i ja, tak ze tudy cesta pro NAS opravdu nevede !!!

BEST REGARDS

musíš přes nouzový režim

zvolil jsem stejný postup a vyřešeno. Díky ;-)

Díky, funguje i na windows Vista!!

Funguje to opravdu i na vistu.Díky,už jsem myslel, že budu muset přeinstalovávat.

Nic takoveho v ovládacích panelech není -možnosti složky- hledal sem to 15 min a nic ... jenom na windows vista to je !!

boze ty jsi omezenec , dvakrtat mer a jednou res MOZNOSTI SLOZKY ve W7 jsou sleponi.

 

start, do pole prohledat programy a soubory napiš "možnosti složky" ENTER a je to ne???

To fakt fungovalo, neuvěřitelné! Díky!

funguje to díky moc!!!!!!!!

děkuji moc za radu, po 5 hodinách zkoušení všeho možného to konečně zabralo, taková blbost

Osobně mě zakázání zobrazování miniatur pomohlo ale nevyřešilo problém jelikož mi pruzkumník začal padat i po zákazu a ten zákaz celekm omezuje přhlednost a funkčnost winu. Přes ctrl+alt+del jsme spustil správce uloh a v něm jsem si spustil pres prikaz "firefox" prohlizec a nasel odkaz na http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html který jsem si stahl a spustil následně jsme podle ID chybového modulu našel jen 2 možnosti a to 

" Yes    Shell Folder    Windows Shell Common Dll    6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)    Microsoft® Windows® Operating System    Microsoft Corporation    No    Yes    No    No    No    No    C:\Windows\system32\shell32.dll    {450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}    15.11.2011 17:47:04    14.7.2009 5:53:38    Yes        A    14 173 184    No" 

"All Control Panel Items    No    Shell Folder    Windows Shell Common Dll    6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)    Microsoft® Windows® Operating System    Microsoft Corporation    No    No    No    No    No    No    C:\Windows\system32\shell32.dll    {21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}    15.11.2011 17:47:04    14.7.2009 5:53:38    Yes        A    14 173 184    No"

dal jsem v programu tedy vypnout první volbu a hle chyba se přestala oběvovat a mohl jsme i spustit zobrazování miniatur. Nevim k čemu přesně tato položka je ani jestli se dá vypnout natrvalo ale skusím to zjistit jak bude chvili čas.

 

PS: při hledání na netu, spouštění programu a podobných věcech bylo někdy potřeba danou chybovou hlášku zavřít aby se průzkumník restartoval jinak PC jakoby zamrzne a tím restartem se dá zase do pohybu.

Snad tohle někomu pomůže.

Děkuji za pomoc, funguje to. :)

tak chybycka se vloudila. ani tento postup mi nepomohl to uz jsem jen chybovy hlaseni odklikal jiz tolikrat ze se mi prestalo objevovat :(

Tak už zaručená a ověřená rada pro pár lidi. já osobně mám notebook Asus a pomohlo mě odinstalovat asus web storage. Proste v nouzovym  rezimu nebo nejak se dostal do instalací a odinstalovat tento program.

Děkuji!!! Konečně něco co funguje :)

Ahoj při otevření nabídky start a přejetí myší na nabídky počítač,ovládací panely atd. se zobrazí hláška průzkumník windows přestal pracovat a restartuje se panel start+ikony na ploše někdy to udělá několikrát za sebou nevíte jak to odstranit? Díky.

PROHLÍŽEČ UDÁLOSTÍ: Služba Služba WinHTTP WPAD závisí na službě Klient DHCP, která neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Služba závislosti neexistuje nebo byla označena k odstranění.

PODROBNOSTI:Název protokolu:System
Zdroj: Service Control Manager
Datum: 29.12.2011 20:29:49
ID události: 7001
Kategorie úlohy:Není
Úroveň: Chyba
Klíčová slova: Klasické nastavení
Uživatel: Není k dispozici
Počítač: David-PC
Popis:
Služba Služba WinHTTP WPAD závisí na službě Klient DHCP, která neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Služba závislosti neexistuje nebo byla označena k odstranění.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Service Control Manager" Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}" EventSourceName="Service Control Manager" />
<EventID Qualifiers="49152">7001</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-12-29T19:29:49.611328100Z" />
<EventRecordID>53353</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="508" ThreadID="2460" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>David-PC</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data Name="param1">Služba WinHTTP WPAD</Data>
<Data Name="param2">Klient DHCP</Data>
<Data Name="param3">%%1075</Data>
</EventData>
</Event>

Přesně tohle mi dělá taky... :( Když otevřu nějakou systěmovou složku tak průzkumník přestane pracovat a i vícekrát za sebou a ty složky se vypnou... Takže pokud by jsi měl řešení prosím napiš mi celý PC jsem reinstaloval ale nepomohlo to :(

SUPER, opravdu to pomohlo. Na co tahle utilitka vlastně sloužila? Nějak jsem ji nepochopil...

Paráda, fakt to zabralo!! Taková blbost, to by jeden nevěřil. Dík za příspěvek!

Taková blbost a funguje to!! Díky!!

Boze muj... chlape diky moc jsou dve rano a muzu jit klidne spat.... pomohlo:) Jupiiii

díky! tak ten asus web storage umí pěkně rozhodit systém. po jeho odinstalování to vypadá na vyřešení problému..

souhlas, taky mi to pomohlo

Nečekala jsem že to pomůže nějakej "asus webstorage" ale ze zoufalství jsme to udělala a ANOOOOO, díky moc -  chtěla už jsem PC hodit u okna

Já také. Pomohlo to a děkují moooc

Je to tak pomuže to už jsem byl bezradný.MOc díky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HEj jste boží!!!! děkuju všem co si stím dali tu práci a zjišťovali kde je chyba. Hej díky ::))) 

Ahoj mám hodně velký problém. Včera jsem ségře rozbil PC. Stahoval jsem z Galaxy Nexus videa do Asus 4roky starého s WIN Vista během přenosu začal průzkumník kolabovat a nepodařilo se mi poslední video přetáhnout tak po několika pádech jsem video přetáhl na plochu poté během tohoto posledního přenosu zase chyba a nepřetáhlo se, ale na ploše se objevila ikona toho videa... Poté jsem na ni ovšem klikl a myslel jsem, že to zahlásí chybu, že video není celé, ale začalo to neustále vypínat a restartovat průzkumník widwows opakovaně a neustále třeba 30minut v kuse. Nepomáhá vyndat baterii, ani nouzový režim i v něm ten průzkumník stále blbne. Tudíž nemohu kliknout na start a nic na PC dělat!! Nějaká rada? ségra tam má důležité věci a přeinstalace teď nemám čas a hlavně potřebuji ty věci z PC dostat(zazálohovat..) je nějaký příkaz jak se dostat do toho správce? nebo vůbec nevím prostě ten průzkumník blbne pořád a všude(i v nouzovém režimu, a jediné co pomůže a zastaví to když dám ctrl alt del a ukončit explorer. i s celým stromem procesu pak zmizí ikony všechny a už se neobjeví...).. a nevím jak z toho ven..(takže po přetahování videa z mobilu, na win Vista a 4 roky starém Asusu- shrnutí problému Díky moc za jakoukoliv radu!!!

anooooo, to přesně pomohlo! Strašně moc děkuji:)

lenka

Mě pomohlo ve Win7 odinstalovat SW pro Dropbox.

(Je to de facto také druh webStorage).

S ním při vstupu do Ovládacích panelů Průzkumník přestal pracovat a následně spadly všechny běžící programy a průzkumník se restartoval.

FUNGUJE to!!!Díky, nemohl jsem na to kápnout už několik dní. Je to šílené...

Díky....Westorage je pryč a s ním i pády průzkumníka....ještě jednou dík

Twl to si ze mě děláš srandu ....ja mam taky asus a furt sem řešil to jak to opravit a ted skusim tohle a je po problému!!! Lol diky moooooooc!

Zatím to vypadá, že to pomohlo.Snad to vydrží.Asus.

Funguje to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už jsem si chtěl zoufat. Odinstaloval jsem asus web storage a průzkumník maká.Vše O.K. Přeji všem pevné zdraví a krásné dny. Ahoj všem.

Děkuji moc. To bylo jádro pudla. Odinstalovat Asus WebStorage

Zdravim pokud vam nepomohl ani postup s miniaturama ve slozce tak skuste odstranit ASUS WEB STORAGE aspon me to pomohlo dana chyba je pric zobrazovala se po kazde kdys sem v nake slozce rychleji projel mysi nebo vicekrat kliknul