Vlastní pozadí při přihlašování do Windows 7

Vlastní obrázek při přihlašováníVe Windows XP a také ve Windows Vista se pro změnu pozadí na přihlašovací (uvítací) obrazovce používaly různé programy, ve Windows 7 je to mnohem snazší a nebudete potřebovat žádný "prográmek", dokonce ani zásah do registru Windows není nutný.

Aktualizováno: tip pro uživatele Windows 7 Starter a Home Premium

Nejdříve si obstarejte obrázek, který budete chtít na uvítací obrazovku umístit. Musí být ve formátu JPG a jeho velikost musí být menší, než 256 kB. Ideální bude, když bude mít přesně rozměry vaší obrazovky, ale vůbec nevadí, když budou rozměry jiné - obrázek se roztáhne.

Nyní v Průzkumníku Windows přejděte do složky c:\Windows\System 32\oobe

V této složce patrně neuvidíte další složku info - takže ji vytvořte (pokud už tam je, přejděte do ní).

Ve složce info vytvořte složku backgrounds (případně do této složky přejděte, pokud už existuje).

Váš obrázek přejmenujte na backgroundDefault.jpg a umístěte právě do složky backgrounds. (Celá cesta ke složce je C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds)

Nezapomeňte, že se pohybujeme v chráněné části systému, takže administrátorská práva jsou nutná. Při vytváření složek a přesouvání obrázku budete vyzváni k potvrzení dialogem UAC.

Zapínáme vlastní pozadí

A nyní otevřete nabídku Start a zadejte gpedit.msc a spusťte. V otevřeném okně Editor místních zásad skupiny přejděte pomocí levé stromové struktury do Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Systém | Přihlášení

V pravé části vyhledejte položku Vždy používat vlastní pozadí pro přihlašování. Poklepejte myší a v otevřeném dialogovém okně zvolte Povoleno. Potvrďte a zavřete Editor místních zásad skupiny.

Pozor: Pokud používáte edici Windows 7 Home Premium nebo Starter, nemůžete využít konzolu gpedit, ta není v těchto edicích přítomna. Nicméně můžete provést změnu přímo v Registru Windows. Stiskněte klávesu Win, napište regedit. Jakmile se objeví nalezený program Regedit, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Spustit jako správce. Přejděte pomocí levého stromu do větve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background a zde upravte hodnotu OEMBackground na 1 (pokud taková hodnota neexistuje, vytvořte ji jako hodnotu DWORD).

Nyní vše vyzkoušejte, stačí počítač zamknout klávesami Win + L a už byste měli vidět nové pozadí.

Pokud v budoucnu budete chtít zobrazovat původní obrázek, pak v Editoru místních zásad skupiny zvolte Není nakonfigurováno.

Přidal jsem na web také pár obrázků vhodných jako pozadí obrazovky. Jen dejte pozor na limit 256 kB, některé obrázky budete muset zmenšit, pokud je chcete použít pro přihlašovací obrazovku.

Komentáře

Postupoval jsem přesně podle článku, ale na mých Win7 64-bit Ultimate to nefunguje!!! 

to je husty , funguje to .. diky...

jj,mně taky,paráda!

Obrázek uživatele Michal Politzer

Je velikost obrázku menší, než 256 kB? (Pozor, ne všechny obrázky, které jsem sem umístil, to splňují - nechtěl jsem je zmenšovat, kdyby se někomu hodily na běžné pozadí, kde mohou být větší a tedy i kvalitnější obrázky).

Navíc je tato hodnota uživateli na internetu spíše experimentálně zjištěná, než potvrzená - jeden zdroj uvádí, že obrázek musí být menší než 251 kB... Tak možná zkuste zmenšovat.

Osobně jsem testoval na 32bitových Windows, ale podle informací z internetu by toto mělo fungovat i na 64bitových. Jste skutečně v té správné složce? Obrázek by měl mít celou cestu: C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds\backgroundDefault.jpg

 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Složka: C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds

Obrázek: backgroundDefault.jpg [velikost: 242 kB (248 724 bajtů), velikost na disku: 244 kB (249 856)]

 

Zkoušel jsem upravovat pod lokálním administrátorem, tak i pod doménovým...

 

Není ještě jiný způsob?

 Odpovím si sám: Je jiný způsob!

 

Včera jsem po kratičkém pátrání narazil na prográmek "Tweaks.com Logon Changer 1.1", který při nastavování obrázků upozorní na velikost 245 kB.

 

Přesto díky...

no skusal som to podla navodu mam Windows 7 home premium spravil som to vsetko podla toho a neslo to mozno asi preto ze to bol 250 kb subor ale ked v navode je pisane ze mensi nez 256 kb no potom som stiahol ten subor co si dal link a everything is working all right so THANX man 

 

Tentýž problém jsem také řešil a to úspěšně. Celý problém byl v tom, že jsem ukládal obrázek pod názvem

Background.jpg. Po odstranění přípony .jpg přihlašovací pozadí funguje. Celá cesta tedy je:

" C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds\backgroundDefault ".

Kdo hledá najde.

Kdo hledá najde.

díík, bez .jpg to funguje ;-)

d.d., diky ze info, postupoval jsem na pozadi dle vaseho navodu a neslo nastavit.

porad mam modrou obr. na w7 starter. diky za radu, marek

A nemá být v 64bitových Windows místo "System32" raději "SysWOW64" ?

Zdravim,
nelze mi spustit gpedit.msc

Píše že systém nemůže najít položku gpedit.msc...  Nevíte jestli ji lze spustit jiným způsobem? Díky

Win 7 32 bit, home premium

Obrázek uživatele Michal Politzer

Je možné, že v Home Premium tato konzola není? V tom případě využijte ten freewarový prográmek, co tu zmiňoval jiný čtenář v diskuzi. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

To já nevím jestli tam je nebo není.. Windows byl již s notebookem a nešlo ho koupit s vyšší verzí. Jinak mě ještě napadlo přepsat ten obrázek, našel jsem ho v windows/system32/oobe/background.bmp problém ale je, že nelze přepsat, smazat ani nic a to i když jsem přihlášený jako administrátor.. Nechtěl jsem tam kvůli takové "hluposti" instalovat program.. Nevíte jestli je možné nějak změnit přístupové práva? Díky

Obrázek uživatele Michal Politzer

Doplnil jsem tip o přímý zásah do registru. Zbytek je stejný. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

V HomePremium ten program není. Přečti si pořádně text a uprav registr

mě také ne a to jsem postupoval přesně. Všiml jsem si ale, že základní pozadí je uložené volně v souboru oobe a má jiné pojmenování. Nemůže to stím nějak souviset? dík

Windows 7 Ultimate 64bit - postup podle návodu, funguje bez problému ;)
dík moc :)

Taky mám w7 ultimate a uplně bez problémů

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda by šlo nějak udělat aby bylo více obrázků a byl jim nastaven random. Aby při každém zapnutí PC byl jiný obrázek.

:D napada me treba Naplánovaná úloha spouštěná po startu windows a bude přejmenovávat sadu obrázků... :)

Dobrý nápad.

Již jsem napsal dvě verze programu Windows 7 Background Changer Pro  a tato funkce se mi bude hodit do další verze. Dříve jsem je publikoval na starém webu (danten.cz).

Vydal jsem verzi 3.9 jako free a je k sehnání na stahuj.cz a slunecnice.cz. Dokáže to, o co se zde snažíte a ještě mnohem více.

Super.

Dobrý den . Chtěl bych se zeptat jak mám postupovat v edici Win7 home premium , když budu chtít používat původní přihlašovací obrazovku . Děkuji

Díky za super návod. Všude jinde cpou uživateli nějaké programy třetích stran a přitom není nutné si windowsy zaneřádit zbytečným software. Stačí jen párkrát kliknout.

Děkuji! Konečně funkční návod!:) Stahovala jsem všelijaké programy a nikde žádá změna.:-D

Nejde to.Postupoval sem podle planu ale proste nejde

Funguje to aj na Windows 8 ?

Viz příspěvky z roku 2010 o tom, že to nefunguje až po odstranění přípony .jpg, si myslím, že tito uživatelé mají aktivní volbu "skrýt příponu známých typů" v nastavení složek. Takže tam ve skutečnosti měli něco.jpg.jpg . Tolik můj postřeh. Pokud se opakuji, omlouvám se.

Dekuji funguje :)

Funguje to bez problémů. Nastavila jsem to na Windows 7 - Enterprise na firemním notebooku kde mám admin práva. Díky moc!

V pravé části vyhledejte položku Vždy používat vlastní pozadí pro přihlašování. Poklepejte myší a v otevřeném dialogovém okně zvolte Povoleno. Potvrďte a zavřete Editor místních zásad skupiny. mě tam ta položka o vlastním pozadí chybí. Jak postupovat?