Nelze smazat složku [vyřešeno]

Ahoj. Chcem sa spytat jednu vec. Potrebujem zmazat jednu zlozku z disku, ale stale mi vypisuje, ze potrebujem na to povolenie. Samozrejme som prihlaseny ako administrator, tak ake povolenie este potrebujem? Skusal som uz vsetko. Vytvorit nove konto s pravami administratora, nudzovy rezim, proste vsetko, co ma napadlo, ale par zloziek jednoducho nemozem zmazat z disku. Format nepripada do uvahy, tak ako na to?

Zkusil bych to smazat přes Total Commander a nebo kliknout pravým na složku->položka Zabezpečení-> a tam bych si přidal práva na plnou kontrolu a ještě bych si dal -> Upravit a tam v záložce Vlatník bych dal sebe jako vlastníka pro tuto složku i přidružené kontejnery...

Není to 100% přesně jelikož už nemám Vistu ale W7..ale mělo by to být docela podobné.

the edge of

replica Couple Jewelry

of a coffee table and he was

tiffany ring

was serving us both drinks and he

chanel??

he was snorting something," Anderson said, adding

louis vuitton charm bracelet

adding that she doesn't know what he

replica tiffany jewellery

he was using, but that it was

juicy couture bracelet

was a "white powdery substance.""There was a

bvlgari pendant

a little bit of romance, if you

Obrázek uživatele Michal Politzer

Už tu bylo vysvětleno několikrát. Administrátor nemá neomezená práva, to je všeobecně šířený mýtus... Administrátor je na tom velmi podobně, jako jakýkoli jiný uživatel, se dvěma rozdíly: většina souborů/složek (objektů) je nastavena tak, že administrátor k nim má plná práva; a bez ohledu na cokoli, administrátor kdykoli může převzít vlastnictví objektu. Navíc platí, že práva objektu může měnit buď ten, kdo má právo měnit práva (zní to blbě, ale tak to je), nebo jeho vlastník.

Takže administrátor ve všech důsledcích může na počítači cokoli, ale ne tak jednoduše, že něco smaže nebo otevře. Nejdříve musí převzít vlastnictví, pak si přiřadit právo čtení/zápisu/mazání a pak teprve může provést danou akci.

Důvod je jednoduchý, ani administrátor nemá co šmejdit ve složkách uživatelů. Pokud ale nazná, že s danými soubory potřebuje pracovat, převezme jejich vlastnictví. Tím ale po sobě zanechá stopu - vlastnictví nelze přidělit zpět, takže pokud se administrátor rozhodne pročítat soukromé soubory, musí počítat s tím, že se to uživatel dozví.

Více o administrátorovi a vlastnictví objektů zde.

Zpět k vašemu problému: otevřete vlastností složky, přejděte do rozšířených nastavení, přejděte na kartu vlastník, přiřaďte vlastnictví sobě (nebo skupině Administrator), vše potvrďte a všechna postupně otevřená okna se zabezpečením slozky zavřete (to je důležité!). A nyní znovu, do rozšířených vlastností, přidejte plné řízení sobě (nebo skupině Administrator), vše potvďte a pozavírejte. A nakonec složku smažte.

Pokud ani toto nezabere, máte poškozená data na disku, vynuťte kontrolu disku při startu počítače (vlastnosti disku, kontrola disku). "Podezřelá" složka patrně sama zmizí, nebo pokud provedete výše uvedený postup znovu, už to jistě půjde.

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Tak Vam pekne dakujem za rady. Pokusil som sa pridat prava na zapis a citanie, no pri tych zlozkach mi jednoducho nedovoli zmenit nic. Jediny, kto ma tieto prava je "owner creator", podobne ako u zloziek windows. Je to zaujimave, este som sa s tym nestretol. Este raz vdaka za pomoc.

Obrázek uživatele Michal Politzer

Však ano, nemůžete přidělovat práva, když to může udělat jen vlastník a vy vlastník nejste. Ale můžete převzít vlastnictví: mám W7 a anglicky, ale ve Vistě to bylo podobné.

Pravým tlačítkem na složku, Properties, záložka Security.

Vpravo dole tlačítko Advanced

Záložka Owner.

Tlačítko Edit.

V seznamu Change owner to zvolte Administrators.

Ok. Ok. Ok.

Teprve nyní znovu a v Advanced nastavit práva pro Administrators.

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Este raz vdaka. Uz to mam, aj ked mi to teda trvalo... ;-)

Dobrý den, nevím zda je ot jen moje domněnka či nikoliv, ale nemohu si s vaším postupem nijak pomoci ve win XP.. :-(((

Mohl byste mi poradit stejně jako kolegovi??

Děkuji moc

 

urs

Obrázek uživatele Michal Politzer

Já bohužel XP nemám, takže už nevím, ale je to velmi podobné. Musíte prostě nejdříve být vlastníkem složky - jako administrátor můžete převzít vlastnictví jakékoli složky. A jakmile ji vlastníte, můžete nastavovat přístupová práva, třeba právo smazání. Teprve pak můžete mazat. 

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Zkusil bych také Unlocker

ahoj, přejmenuj tu složku na windows.old, spusť na příslušném disku vyčištění disku, vyber vyčištění systémových... a zadej vyčištění, úplně mi to smazalo, paráda! :-)